REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Samosprzątający odkurzacz

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Samosprzątający odkurzacz pozwoli zaoszczędzić nam czas. Kiedy słyszymy o samo sprzątającym odkurzaczu zastanawiamy się czy jest on w stanie dokładnie wysprzątać podłogę. Na jakie parametry zwrócić uwagę w czasie wyboru tego urządzenia?

Samosprzątający odkurzacz powinien być nawigowany za pomocą wiązki podczerwieni, automatyczny dobór najlepszej trasy i program sprzątania, zaawansowany system czujników wykrywających przeszkody – to tylko niektóre rozwiązania technologiczne, które możemy znaleźć w nowych odkurzaczach automatycznych. Wchodzące na rynek modele – to prawdziwa gratka dla miłośników nowinek technologicznych. Wrażenie robi zarówno samodzielność tych urządzeń, jak i inteligentne podejście do sprzątania.

REKLAMA

Zobacz także: Jaki odkurzacz przenośny wybrać?

REKLAMA

Dzięki zdolności wykonywania obliczeń algorytmicznych, odkurzacz samodzielnie wyznacza najlepszą trasę sprzątania, zapewniając tym samym optymalną skuteczność pracy. Urządzenie może automatycznie dobrać program czyszczenia odpowiednio do rodzaju powierzchni lub zabrudzenia. Niektóre odkurzacze potrafią sprzątać po linii w kształcie kwadratu, elipsy, zygzakiem lub wzdłuż krawędzi ścian. Korzystając z odpowiedniej funkcji, możemy także zaprogramować jego pracę, tak by sprzątał codziennie lub co tydzień o określonej porze (do 7 cykli). Akumulatory pozwalają odkurzaczowi nawet na dwie godziny pracy. Po wykryciu niskiego poziomu mocy, urządzenie automatycznie wraca do stacji ładującej. A kiedy jest już naładowane, samo może automatycznie rozpocząć pełny program czyszczenia.

Rozbudowany system czujników, sprawia, że odkurzacz czyści podłogi nie uszkadzając mebli. Po wykryciu przeszkody samosprzątający odkurzacz zmniejsza prędkość, podjeżdża maksymalnie blisko i zmienia kierunek, nie dotykając jej. System zabezpieczeń uzupełnia czujnik mechaniczny, zlokalizowany w przedniej części urządzenia. Pomaga on chronić przed kontaktem z małymi lub z ciemnymi przedmiotami. Urządzenie posiada także zestaw czujników, które automatycznie wykrywają uskok podłoża i zapobiegają upadkowi ze schodów. Przydatna jest funkcja o nazwie Wirtualna Ściana. Dzięki niej możliwe jest ograniczenie obszaru poruszania się odkurzacza. Chroni to przed pracą w niepożądanych miejscach (np. legowiska zwierząt domowych, miejsca w których leżą wiązki przewodów).

Zobacz także:  Wady i zalety odkurzaczy automatycznych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Współczesne samosprzątające odkurzacze mogą wyróżniać się atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Obudowa odkurzacza może przypominać odtwarzacz płyt CD. Możemy znaleźć odkurzacze posiadające na wyposażeniu dwa rodzaje szczotek do różnych powierzchni, szczotkę boczną – pozwalającą usuwać zabrudzenia ze ścian i miejsc trudno dostępnych oraz mop do polerowania podłóg. Dodatkowo, samosprzątający odkurzacz może posiadać lampę UV, która działa bakteriobójczo na czyszczone powierzchnie. Dostępne są również modele posiadające wyświetlacz LCD oraz sterowanie dotykowe, a także takie, którymi można kierować za pomocą pilota zdalnego sterowania falami radiowymi, z odległości nawet 10 metrów.

Źródło: Hoover

Zobacz także: Jak dobrze posprzątać?

Samosprzątający odkurzacz powinien być nawigowany za pomocą wiązki podczerwieni, automatyczny dobór najlepszej trasy i program sprzątania, zaawansowany system czujników wykrywających przeszkody – to tylko niektóre rozwiązania technologiczne, które możemy znaleźć w nowych odkurzaczach automatycznych.
Hoover
Dzięki zdolności wykonywania obliczeń algorytmicznych, odkurzacz samodzielnie wyznacza najlepszą trasę sprzątania, zapewniając tym samym optymalną skuteczność pracy.
Hoover
Po wykryciu przeszkody samosprzątający odkurzacz zmniejsza prędkość, podjeżdża maksymalnie blisko i zmienia kierunek, nie dotykając jej.
Hoover
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA