REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Miedziany kolor w aranżacji wnętrz

Magdalena Górska
Miedziany kolor w aranżacji wnętrz sprawdza się zwłaszcza w chłodne, jesienno-zimowe wieczory. Fot. Fotolia
Miedziany kolor w aranżacji wnętrz sprawdza się zwłaszcza w chłodne, jesienno-zimowe wieczory. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Miedziany kolor w aranżacji wnętrz sprawdza się zwłaszcza w chłodne, jesienno-zimowe wieczory. Miedziany kolor w aranżacji wnętrz ogrzewa bowiem swoim płomiennym wyglądem całą przestrzeń wokół, wprowadzając tak lubiany przez wszystkich nastrój domowego ogniska…

Miedź pozornie może być kolorem trudnym do zaaranżowania ze względu na swoją oryginalność i nietuzinkowość. Nie ma jednak nic prostszego – o ile tylko zdecydujemy się stosować ją z umiarem i ustawimy w odpowiednim sąsiedztwie. Tak stworzony wystrój wnętrza przyciągał będzie wzrok i da ciepłe ukojenie, gdy za oknem szaleje zima.

REKLAMA

Zobacz także: Połączenia kolorystyczne: czarny i biały

Elegancki glamour

Z miedzią w dekoratorstwie wnętrz powinni się zaprzyjaźnić przede wszystkim amatorzy stylu glamour. Błyszczące detale w rudym, eleganckim odcieniu podkreślają styl i charakter takiej aranżacji. Możemy się zdecydować na przykład na abażur żyrandola z mosiądzu w ciekawym odcieniu albo wazony z półprzezroczystego szkła. Ciepły odcień miedzi pięknie podkreśli luksusowo urządzone wnętrze w szarościach, w czerni i w bieli.

Duże płaszczyzny

REKLAMA

Warto wiedzieć, że kolor miedziany perfekcyjnie sprawdzi się nie tylko w roli akcentu czy dodatku. Dlatego można się pokusić również o postawienie na duże płaszczyzny – od ściennych okładzin, przez dywany, na zestawach wypoczynkowych i meblościankach skończywszy. Jeśli zależy nam na bardziej wyrazistym efekcie, połóżmy na środku pokoju mięciutki dywan z grubym, połyskującym, rudym włosiem. Jeżeli natomiast wolimy bardziej stonowane akcenty, możemy się na przykład zdecydować na fragment ściany z dekoracyjnego łupka o miedzianym odcieniu.

Z miedzianym kolorem z powodzeniem zestawiać możemy metal, czerwień, szarości oraz odcienie brązu. Warto bawić się fakturą i kolorami. Pięknie połyskująca, stojąca lampa z mosiądzu pięknie wyeksponowana będzie na tle ściany w neutralnym, delikatnym brązie. Elementy kamiennego łupka pięknie ożywią natomiast szarą ścianę. Jeśli zdecydowaliśmy się na wiele miedzianych akcentów w aranżacji spróbujmy przełamać je elementami z polerowanego metalu lub z chromu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Energetyczne kolory w salonie

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA