Renowacja ścian, które już dawno straciły swoją świeżość to bardzo dobry pomysł na zmianę aranżacji wnętrza. Odpowiedni dobór kolorów w znaczący sposób może wpłynąć na wygląd naszego mieszkania. Zanim zabierzemy się do remontu, warto zaplanować harmonogram poszczególnych prac. Warto też skupić się na miejscach, które są najtrudniejsze w wykończeniu jak krawędzie czy styki ścian. Dowiedz się jak poprawnie malować, tak aby uniknąć zacieków, oraz za pomocą jakich, drobnych elementów udekorować ściany?
Mozaika to nic innego jak drobnowymiarowe elementy ułożone na ścianie lub podłodze. Mogą być wykonane z różnego materiału, łączące kilka kształtów i kolorów. Można nimi wykładać całe powierzchnie ścian lub tylko fragmenty, tworząc przy tym różne wzory i obrazki. Mozaiki mogą być ceramiczne, kamienne, szklane, drewniane, a nawet metalowe.
Niezależnie od tego czy nasza kuchnia znajduje się w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu to często jest pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego warto urządzić ją z pomocą projektanta. Projektant poradzi nam jak urządzić kuchnię, żeby dobrze zagospodarować przestrzeń, tak by w przyszłości kuchnia była nie tylko miejscem, w którym przygotowujemy codzienne posiłki, ale także żebyśmy mogli miło spędzać czas.
Zakupy online są już tak powszednie, że przez internet można kupić już prawie wszystko, począwszy od jedzenia przez książki, samochody, aż po meble. Jednak czy kupowanie mebli online jest bezpieczne? W sieci czeka na nas wiele zagrożeń. Na co należy zwracać uwagę, żeby kupowanie mebli online było bezpieczne?
Czasy, kiedy na rynku dostępne były tylko tapety papierowe, dawno odeszły do historii. Istnieje szeroki wybór tapet, zarówno pod względem wzorów, jak parametrów, funkcji i przeznaczenia. Przy wyborze rodzaju tapety należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj pomieszczenia, do którego tapeta ma być przeznaczona.
Zaprawa to mieszanina spoiwa, kruszywa drobnego i wody. Może zawierać różne dodatki i domieszki poprawiające jej właściwości. W głównej mierze właściwości zależą od rodzaju zaprawy, a dokładniej od użytego spoiwa. I tak wyróżnić możemy zaprawę cementową, cementowo-wapienną, wapienną, gipsową, gipsowo-wapienną i cementowo-glinianą.
Zazwyczaj, jeśli decydujemy się samodzielnie ułożyć ceramikę, nieświadomie popełniamy błędy, które wpływają na wytrzymałość okładziny. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ważne jest użycie dobrej jakości zaprawy klejowej. Ale najważniejsza jest fachowa wiedza i umiejętności. Co musimy wiedzieć, żeby podejść do sprawy profesjonalnie?