REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sufit podwieszany a izolacja akustyczna

Subskrybuj nas na Youtube
Izolacja akustyczna ułatwia funkcjonowanie w pomieszczeniach, w których przebywa grupa ludzi. Fot. Armstrong
Izolacja akustyczna ułatwia funkcjonowanie w pomieszczeniach, w których przebywa grupa ludzi. Fot. Armstrong
ARMSTRONG
Armstrong

REKLAMA

REKLAMA

Sufity podwieszane pełnią ważną funkcję w akustycznym izolowaniu wnętrz. Izolacja akustyczna ułatwia funkcjonowanie w pomieszczeniach, w których przebywa grupa ludzi. Dowiedz się, jak sufity podwieszane wpływają na izolację akustyczną.

– Z punktu widzenia akustyki pomieszczeń i sufitów podwieszanych najważniejsze są trzy główne obszary, na których koncentrujemy swoje działania podczas projektowania i tworzenia rozwiązań poprawiających komfort akustyczny wnętrz – wyjaśnia Anna Baczkowska, architekt i kierownik technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Armstrong, światowego lidera na rynku sufitów podwieszanych.

REKLAMA

Są to:

  • Dyskrecja rozmów: „Nie chcę, by słyszano, o czym rozmawiam!”
  • Koncentracja: „Nie chcę, aby mi przeszkadzano!”
  • Rozumienie mowy: „Chcę, by mnie rozumiano!”

Izolacyjność akustyczna a dyskrecja rozmów

Dyskrecja rozmów jest miarą określającą stopień, w jakim nie można usłyszeć ani zrozumieć treści danej rozmowy. Dla zapewnienia maksymalnej dyskrecji indywidualne biura czy gabinety lekarskie wymagają skutecznej izolacji dźwiękowej od innych pomieszczeń.

Zobacz także: Jak zamontować sufit podwieszany?

– Sufity podwieszane z rodziny dB, składające się z płyt o zwiększonej gęstości m.in. ULTIMA dB, PERLA dB i SAHARA dB, minimalizują przenikanie dźwięku pomiędzy pomieszczeniami aż o 43 dB, dzięki czemu wszelkie rozmowy mogą zachować prywatny charakter – mówi Anna Baczkowska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sufity podwieszane, które pochłaniają dźwięki

REKLAMA

Koncentracja może być zaburzona przez różne rodzaje dźwięków, które mogą generować nadmierny hałas. W dużych biurach na planie otwartym (typu open space) lub tzw. call center rozmowy czy dźwięk telefonów i urządzeń biurowych mogą poważnie zakłócać pracę oraz powodować dyskomfort. W takich miejscach celem staje się maksymalne ograniczenie hałasu.

Regulując nadmierne odbicia dźwięków, sufity z rodziny OP (open plan) o obniżonej gęstości m.in. ULTIMA OP, PERLA OP zapewniają ich pochłanianie na najlepszym poziomie – tłumaczy Anna Baczkowska.

Rodzina sufitów OP to produkty tzw. trzeciej generacji, wykonane w nowej technologii formowania płyt na mokro.


Izolacja akustyczna a pochłanianie dźwięków – rozumienie mowy

Rozumienie mowy odnosi się do konieczności rozumienia komunikacji werbalnej, występującej zarówno w postaci bezpośredniej rozmowy, jak i mowy emitowanej przez system głośników na danej przestrzeni. Czynnikami decydującymi o poprawie rozumienia mowy jest kontrola pochłaniania dźwięku i izolowanie dźwięku oraz zachowanie równowagi pomiędzy tymi parametrami akustycznymi. We wnętrzach, w których konieczne jest zachowanie dobrego rozumienia mowy, najlepiej zastosować rozwiązania, które łączą w sobie dobre parametry pochłaniania
i izolowania dźwięku.

Zobacz także: Jak wykończyć sufit za pomocą płyt gipsowo-kartonowych?

– Rekomendujemy w tym względzie standardowe rozwiązania, czyli płyty sufitowe o średniej gęstości m.in. ULTIMA, PERLA, SAHARA i SAHARA MAX. Zapewniają one znakomitą równowagę pomiędzy izolowaniem od niepożądanego hałasu dobiegającego z zewnątrz a poprawą jakości dźwięku wewnątrz pomieszczeń – dodaje Anna Baczkowska.

Sufity te nadają się do zastosowania w klasach szkolnych oraz salach konferencyjnych i wykładowych.

Warto wiedzieć, że parametry akustyczne sufitów podwieszanych z wełny mineralnej zależą od połączenia trzech czynników:

- gęstości – im większa jest gęstość płyty, tym pochłanianie dźwięku jest niższe, a izolacyjność akustyczna i redukcja dźwięków są wyższe;
- porowatości – im jest większa porowatość płyty, tym pochłanianie jest wyższe, a izolacyjność akustyczna i redukcja dźwięków są niższe;
- grubości – im większa jest grubość płyty, tym wyższe jest pochłanianie dźwięku, izolacyjność akustyczna i redukcja dźwięków.

Źródło: ARMSTRONG

Indywidualne biura czy gabinety lekarskie wymagają skutecznej izolacji dźwiękowej od innych pomieszczeń. Fot. Armstrong
ARMSTRONG
Armstrong
Sufity podwieszane pełnią ważną funkcję w akustycznym izolowaniu wnętrz. Fot. Armstrong
ARMSTRONG
Armstrong
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W co inwestować w 2025 roku? Mieszkania tracą na atrakcyjności, rośnie popularność lokali usługowych

Mieszkania wciąż dominują w portfelach inwestorów, ale ich rentowność spada. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikro lokale usługowe – tańsze, łatwiejsze w zarządzaniu i znacznie bardziej dochodowe.

Duże mieszkania na rynku pierwotnym – kto je kupuje i za ile?

Jak wygląda sprzedaż największych, nowych mieszkań i domów? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Jakie mają metraże? W jakich inwestycjach deweloperskich są dostępne? I w jakich przedziałach cenowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA