REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Krawędzie, listwy i narożniki – czyli jak remontować ściany?

Subskrybuj nas na Youtube
Listwy dekoracyjne pasują zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz. Fot. Cameleo
Listwy dekoracyjne pasują zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz. Fot. Cameleo
Cameleo
Cameleo

REKLAMA

REKLAMA

Renowacja ścian, które już dawno straciły swoją świeżość to bardzo dobry pomysł na zmianę aranżacji wnętrza. Odpowiedni dobór kolorów w znaczący sposób może wpłynąć na wygląd naszego mieszkania. Zanim zabierzemy się do remontu, warto zaplanować harmonogram poszczególnych prac. Warto też skupić się na miejscach, które są najtrudniejsze w wykończeniu jak krawędzie czy styki ścian. Dowiedz się jak poprawnie malować, tak aby uniknąć zacieków, oraz za pomocą jakich, drobnych elementów udekorować ściany?

Na styku ściany z sufitem

Szczególnie newralgicznym punktem jest styk ściany i sufitu, które często maluje się w różnych kolorach. Nie można więc pozwolić sobie na nieestetyczne nachodzenie na siebie dwóch odmiennych farb. Popularnym i bardzo prostym rozwiązaniem jest tu stosowanie specjalnej taśmy malarskiej, która po naklejeniu wzdłuż krawędzi skutecznie oddziela dekorowane przestrzenie. Powstały pod jej powierzchnią prostokątny pasek można następnie zamalować (używając kolejnej warstwy taśmy) lub pozostawić, jako osobny element dekoracyjny. Podobny efekt uzyskuje się stosując narzędzia malarskie wyposażone w płytkę ochronną, która „odcina” ścianę od sufitu. Ciekawą alternatywą dla zabezpieczania krawędzi i okolic narożnych tylko na czas prac, jest trwałe pokrycie ich listwami dekoracyjnymi.

REKLAMA

Wykorzystanie listew dekoracyjnych

Wykorzystanie listew dekoracyjnych nie ogranicza się przy tym wyłącznie do strefy łączącej ścianę z sufitem. Generalnie można je podzielić na przysufitowe, przypodłogowe oraz pozostałe, które są montowane w dowolnie wybranym miejscu jako gustowne urozmaicenie całości wystroju. Nadają pomieszczeniu spójny wizualnie charakter, rozwiązując na długo dylematy związane z zagospodarowaniem okolic krawędzi ściennych.

Zobacz także: Jak pomalować sufit?

REKLAMA

- Ozdobne listwy, wykonane z utwardzonego poliuretanu, charakteryzują się niską chłonnością wilgoci i dużą odpornością mechaniczną, zachowując na lata estetyczny wygląd - zapewnia Bartosz Gołaszewski z Cameleo, producenta systemów dekoracji – Są łatwe w obróbce i montażu, dzięki czemu bez większych problemów można stworzyć za ich pomocą atrakcyjną wizualnie aranżację.

Przycinając poszczególne listwy specjalną piłką można je dopasować do każdego rozmiaru wnętrza. Odpowiednio przyklejone już po kilku sekundach od przyciśnięcia do wybranego podłoża stają się jego integralną częścią. Oczywiście ważne jest tu zachowanie ostrożności oraz precyzja, by wszystkie elementy zostały połączone równo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Efektowne narożniki i krawędzie

Krawędzie i punkty narożne stanowią mały procent wszystkich powierzchni ścian w pokoju. Jednak ich estetyka bardzo wyraźnie wpływa na jego wygląd. Dlatego decydując się na malowanie, należy zwracać uwagę nawet na pozornie ukryte miejsca. Listwy dekoracyjne są nie tylko sposobem na wypełnienie tych przestrzeni, lecz także na stworzenie całkiem nowej aranżacji. Montowane pod sufitem, przy podłodze lub w dowolnych miejscach na ścianie, dyskretnie akcentują całość wystroju pomieszczenia. Niwelują wrażenie załamania kątów między poszczególnymi powierzchniami, stanowiąc łagodne i gustowne przejście pomiędzy nimi. 

Zobacz także: Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Różnorodność dostępnych wzorów sprawia przy tym, że pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Przy ich użyciu można stworzyć różnorodne aranżacje, stylizowane na wybrane trendy w architekturze czy sztuce. Połączone z innymi strukturami dekoracyjnymi powinny jednak zawsze składać się na przemyślaną, spójną całość.

Źródło: materiały prasowe

Listwa przypodlogowa. Fot. Cameleo
Cameleo
Cameleo
Szczególnie newralgicznym punktem jest styk ściany i sufitu, które często maluje się w różnych kolorach. Nie można więc pozwolić sobie na nieestetyczne nachodzenie na siebie dwóch odmiennych farb. Fot. Cameleo
Cameleo
Cameleo
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA