REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kredyty mieszkaniowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Emerytury dla żołnierzy zawodowych. Poradnik

Emerytury dla żołnierzy zawodowych są naliczane nieco inaczej niż emerytury dla osób cywilnych. Fakt, że żołnierze zawodowi wcześniej odchodzą na emeryturę także nie pozostaje bez znaczenia. W jaki sposób oblicza się wysokość emerytur dla żołnierzy zawodowych?

Czy częste chodzenie na zwolnienia ma wpływ na wysokość emerytury?

Wysokość emerytury to kwestia, którą zaczynamy się coraz bardziej martwić, zwłaszcza gdy zbliżamy się do wieku emerytalnego. Jeśli często chodziliśmy na zwolnienia lekarskie, możemy mieć wątpliwości co do tego, czy nasza emerytura nie będzie niższa. W jaki sposób częste zwolnienia mają wpływ na wysokość emerytury?

Zakończenie nauki a renta rodzinna – kiedy i komu się należy?

Renta rodzinna należy się osobom, których ubezpieczony zmarły współmałżonek miał prawo do emerytury lub świadczeń przedemerytalnych. Kiedy renta rodzinna powinna być wypłacana dzieciom zmarłego? Jakie warunki musi spełnić współmałżonek zmarłego aby otrzymać rentę rodzinną?

Firma jednoosobowa – czy warto ją zakłądać? Poradnik

Firma jednoosobowa wiąże się z brakiem możliwości podziału obowiązków, ale również z większymi zyskami przypadającymi na właściciela. Niewątpliwie taki sposób prowadzenia działalności posiada swoje wady i zalety. Podpowiemy, czy warto zakładać firmę jednoosobową.

REKLAMA

Zakup obligacji korporacyjnych na rynku pierwotnym – sposobem na zarobek

Kupując obligacje korporacyjne na rynku pierwotnym można zarobić. Warunkiem zarobku, jest sprzedaż obligacji po ich wprowadzeniu do giełdowego obrotu. Średnia rentowność ze sprzedaży obligacji korporacyjnych wynosi 13,66% brutto.

Jak odkładać na dodatkową emeryturę?

Zmiany, które pojawiają się w systemie emerytalnym nie powinny wpłyną na podwyższenie przyszłych emerytur. Wg powiedzenia „umiesz liczyć, licz na siebie” watro pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy samodzielnie zatroszczyć się o własną emeryturę. Zobacz, jak oszczędzać samemu.

Spłata kredytu w przypadku utraty pracy

Co zrobić, kiedy spłacając kredyt hipoteczny – stracimy pracę? Co zrobić jeśli nie ubezpieczyliśmy kredytu i nie posiadamy oszczędności? Zobacz poradnik.

Lokaty progresywne – czy warto je zakładać?

Banki dwoją się i troją, aby zachęcić swoich klientów do inwestowania w ich bankach. Jednym ze sposobów na inwestycje są lokaty progresywne.

REKLAMA

Najlepsze lokaty krótkoterminowe ze stałym oprocentowaniem

Krótkoterminowe lokaty oferowane nowym klientom w ramach promocji mają bardzo niskie oprocentowanie. Średnie oprocentowanie depozytów 3-miesęcznych wynosi tylko 2,18% w skali roku. Lokując swoje pieniądze na lokacie długoterminowej, możemy trafić na oferty z oprocentowaniem powyżej 3% w skali roku.

Co wybrać: obligacje dziesięcioletnie czy fundusze obligacje?

Każda osoba, która 9 lat temu kupiła debiutujące wtedy na rynku detaliczne obligacje dziesięcioletnie, od każdej podpisanej akcji otrzyma 84,08 zł odsetek.

„Emerytura obywatelska” – świadczenie przyznawane w wieku emerytalnym

„Emerytura obywatelska” to niewielkie świadczenie, które ma przysługiwać Polakom, kiedy ci osiągną wiek emerytalny. Czyj to pomysł? Czy przyjmie się w praktyce?

Bilet warszawiaka – tańsze bilety ztm dla warszawiaków płacących podatki

Tańsze bilety ztm dla warszawiaków płacących podatki to projekt już zatwierdzony przez radnych Warszawy. „Bilet Warszawiaka” ma obowiązywać od początku 2014 roku i uprawniać osoby rozliczające się w Warszawie do zniżek – odpowiednio od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Z jakimi zmianami będzie się wiązało wprowadzenie „Biletu Warszawiaka”?

Inwestycja w autografy – czy się opłaca?

Czy warto inwestować w autografy? Wielu kolekcjonerów kupuje podpisy znanych osób nie tylko dla satysfakcji, ale z myślą inwestycji oraz zysku. Czy warto?

Czy opłaca się spłacić wcześniej kredyt hipoteczny?

Zdecydowanie się na kredyt hipoteczny i jego późniejsza spłata, to nie lada wyzwanie. Decyzja o kredycie musi być przemyślana, a zobowiązanie nie może przekraczać możliwości finansowych kredytobiorcy.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – tylko do końca 2013 roku

O kredyt hipoteczny bez wkładu własnego możemy ubiegać się tylko do końca tego roku. Od 2014 roku kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości będą pokrywać tylko 95% ceny mieszkania.

Ubezpieczenie domu jednorodzinnego – jak wybrać najlepszą polisę?

Coraz częściej ubezpieczamy nasz dom od pożaru, uderzenia pojazdu, zalania czy gradu. Dzięki temu czujemy, że polisa ubezpieczeniowa pomoże nam w likwidacji poniesionych szkód. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze polisy? Jakie minimalne zabezpieczenia musimy posiadać żeby ubiegać się o polisę? Co to znaczy home assistance? Jak zmniejszyć wysokość składek na ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Becikowe 2013 – nie musimy wykazywać go w PIT

Jeśli otrzymujemy becikowe, zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny czy porodowy – nie musimy się z niego rozliczać. Zwolnienie z opodatkowania skutkuje tym, że nie musimy ich wykazywać w rocznym PIT-cie.

Jak zastrzec zgubioną kartę płatniczą?

Utraconą kartę płatniczą możemy zastrzec na dwa sposoby: telefonicznie – dzwoniąc na infolinię banku lub osobiście w oddziale banku – do tego jednak będzie potrzebny nam dokument poświadczający naszą tożsamość. Co jednak, jeśli utraciliśmy cały portfel razem z dokumentami? Co w takiej sytuacji należy zrobić? Zobacz poradnik.

Co zrobić i czego nie robić, aby bank udzielił nam kredytu? Poradnik

Kredyt to łatwy i szybki sposób na zdobycie większej gotówki. Wiele reklam w radiu i telewizji zachęca nas do wzięcia kredytu. Często jednak okazuje się, że kiedy już pojawimy się w banku, ten nie chce nam udzielić pożyczki. Powody odmowy mogą być różne, można do nich zaliczyć np. to, że nie jesteśmy wiarygodni dla banku lub też zrobiliśmy coś, co podważy naszą wiarygodność w oczach banku. Zobacz poradnik, co zrobić, lub czego nie robić, aby bank udzielił nam kredytu.

Co zrobić, gdy przelew bankowy zaginie?

Przelewy bankowe wykonujemy codziennie. Przelewy bankowe są szybką formą płatności, dzięki nim oszczędzamy dużo czasu dokonując płatności czy to za rachunki domowe czy zakupy. Przelewy bankowe to bezpieczna forma płatności, co jednak jeśli przelew zaginie? Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić?

Szybkie pożyczki. Zanim weźmiesz, przeczytaj poradnik

Szybkie pożyczki są zazwyczaj dość drogie. Choć pieniądze dostajemy od ręki, często musimy za to słono zapłacić. Stopa oprocentowania sięga często kilka a nawet kilkaset procent, umowy natomiast często są obarczone wieloma pułapkami. Każda, nawet najniższa pożyczka to poważne zobowiązanie. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę jeśli zamierzasz wziąć szybką pożyczkę.

Rekomendacja S w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 r. bank przy zakupie mieszkania będzie wymagał od nas wkładu własnego. Inwestorzy mogą jednak liczyć na pewne udogodnienia związane z przydzielaniem kredytów. Kredytobiorcy mogą liczyć na przyzwoite warunki kredytowe.

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego – co to takiego?

Wiele osób poszukuje korzystnych form lokowania kapitału. Wielu Polaków przenosi swoje oszczędności np. do funduszy inwestujących w akcje. Nie należy jednak zapominać, że chęć większego zysku niesie ze sobą pewne ryzyko. Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób skutecznie zminimalizować dywersyfikację portfela inwestycyjnego.

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

Wrzesień, to dla wielu rodziców okres sporych wydatków. Kiedy pociechy idą do szkoły musimy kupić im nowe książki i inne niezbędne rzeczy. Skąd jednak wziąć na to wszystko pieniądze po wakacyjnych wydatkach? Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób można sfinansować szkolną wyprawkę.

Automatyczne oszczędzanie – co oferują banki?

Banki coraz częściej oferują swoim klientom automatyczne oszczędzanie. Przeczytaj, w jaki sposób można oszczędzać automatycznie, co proponują poszczególne banki i ile można na tym zyskać.

Kredyt walutowy: jak obniżyć ratę kredytu?

Niezawodną metodą na obniżenie raty kredytu walutowego jest spłacanie go bezpośrednio w walucie. Większość banków dopuszcza możliwość powrotu do spłat w złotówkach. Przeczytaj, ile można oszczędzić spłacając kredyt w walucie.

Bonus-malus

Bonus-malus - system stosowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe wobec klientów korzystających z ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC). W ramach systemu bonus-malus ubezpieczyciel przyznaje klientowi zniżkę za bezszkodową jazdę przez cały rok (może to być od 5% do 10%). Natomiast za szkody w czasie roku jazdy obowiązują swego rodzaju kary - w praktyce oznacza to podniesienie składki rocznej.

Cesja

Cesja - dobrowolna umowa przeniesienia praw na osobę trzecią. Cesja stosowana jest np. w czasie umowy banku z kredytobiorcą, między innymi w przypadku ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia mieszkania - pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są bankowi.

Rynek kredytów: jak wygląda sytuacja?

Rynek kredytów mieszkaniowych, mimo wakacyjnego okresu, odnotował poprawę sytuacji. Wzrosła znacznie również liczba udzielanych kredytów konsumpcyjnych. Przeczytaj, jak wygląda sytuacja na rynku kredytów.

Stopa depozytowa

Stopa depozytowa - korzystają z niej banki komercyjne, które mają nadmierną płynność. Stopa depozytowa ustalana jest przez bank centralny, w Polsce przez Radę Polityki Pieniężnej. Za jej pomocą określane jest możliwie najniższe oprocentowanie jednodniowych depozytów, które składane są przez banki komercyjne w banku centralnym.

„Mieszkanie dla Młodych” – średni wskaźnik odtworzeniowy większy nawet o 10%

Średni wskaźnik odtworzeniowy decyzją sejmowej podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się ustawą „Mieszkanie dla Młodych” został zwiększony. Skala wzrostu średniego wskaźnika odtworzeniowa nie będzie jednakowa we wszystkich regionach Polski. Przeczytaj, kto na tym zyska i co się jeszcze zmieniło.

Ekologiczny dom: w którym banku wziąć kredyt hipoteczny?

Pierwsza w pełni ekologiczna inwestycja powstaje w województwie zachodniopomorskim, kupujący mogą liczyć na dopłatę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Które banki udzielają kredytu z dopłatą na ekologiczny dom? I ile możemy dostać?

Stopa lombardowa

Stopa lombardowa - określana również kredytem lombardowym - odnosi się do najwyższego poziomu oprocentowania kredytów udzielanych przez bank centralny bankom komercyjnym pod zastaw papierów wartościowych. Wysokość kredytu nie może być wyższa niż 85% zastawianych papierów wartościowych. Stopa lombardowa ustalana jest przez Radę Polityki Pieniężnej.

Chargeback

Chargeback - to usługa bankowa umożliwiająca zwrot płatności dokonanej kartą kredytową, jeśli nabyty towar lub usługa nie są zgodne z opisem. Żeby w ramach chagebacku można było odzyskać pieniądze należy skontaktować się ze sprzedawcą w celu dokonania przez niego zwrotu pieniędzy lub naprawy wadliwego towaru. Jeżeli sprzedawca nie jest skłonny do rozmowy to dokonujemy reklamacji w banku, w efekcie pieniądze zwraca nam bank.

Kredyt hipoteczny: który bank ma korzystną ofertę pakietową?

Niektóre banki oferują kredyty hipoteczne na korzystnych warunkach, jeśli zdecydujemy się na dodatkowe usługi w pakiecie. Korzystając z oferty pakietowej bank może obniżyć marżę kredytu hipotecznego nawet o 1 p.p. Który bank ma korzystną ofertę pakietową?

Chargeback – usługa, dzięki której można odzyskać pieniądze

Płatności kartą są bezpieczniejsze niż płatność za pomocą gotówki lub przelewu. Jeśli jednak płacąc kartą zostaniemy oszukani, dzięki usłudze Chargeback będziemy mogli odzyskać pieniądze.

Ulgi podatkowe – kiedy można utracić przywileje?

Jeśli twoje dziecko pracuje w wakacje, możesz stracić ulgę prorodzinną. Jeśli nie chcesz stracić przywilejów musisz przypilnować, aby roczne zarobki dziecka Ne przekroczyły 3089 zł.

IKO – płacenie i wypłacanie pieniędzy za pomocą telefonu

Aplikacja IKO na smartfony umożliwia płacenie i wypłacanie pieniędzy za pomocą telefonu.

Ile kosztuje podróż służbowa własnym samochodem?

Jadąc w podróż służbową własnym samochodem, mamy prawo ubiegać się o zwrot kosztów związanych z wyjazdem (tzw. dietę oraz kilometrówkę). Zobacz, w jakich przypadkach pracodawca powinien zwrócić nam koszty poniesione podczas podróży oraz jakie to powinny być kwoty. Radzi Kamil Jabłoński, aplikant radcowski w TGC Corporate Lawyers.

IKE (Indywidualne Konto Emerytalne)

IKE (Indywidualne Konto Emerytalne) - jest częścią systemu emerytalnego (III filaru). Korzystanie z IKE jest dobrowolne, wpłacane pieniądze są naszą własnością, można je wypłacić w dowolnym momencie. Oszczędności zgromadzone na Indywidualnym Koncie Emerytalnym nie są opodatkowane w czasie wypłaty, ale tylko wtedy, gdy mamy skończone 60 lat, a wpłaty były dokonywane przez przynajmniej 5 lat. Wysokość wpłat w ciągu roku jest ograniczona limitem ustalanym na podstawie prognozowanej trzykrotnej średniej pensji miesięcznej.

CashBack

CashBack - usługa bankowa pozwalająca wypłacać pieniądze poza placówką bankową i bankomatem. W ramach cashback pieniądze mogą być wypłacane np. w sklepie lub na stacji benzynowej. Usługa ta najczęściej jest bezpłatna, ale w miejscu, w którym się z niej korzysta trzeba zrobić zakupy. Dodatkowo wypłacana kwota nie może być wyższa niż 200 zł.

Concierge

Concierge - jest to usługa przeznaczona dla posiadaczy rachunku bankowego lub karty kredytowej, jest ona bezpłatna. Concierge to osobisty asystent, z którego usług możemy korzystać za pomocą infolinii, pomaga on zorganizować usługi i rzeczy, które są trudno dostępne w normalnym trybie, np. rezerwacja biletu na koncert, na który bilety są już wyprzedane.

Subprime

Subprime - pojęcie odnosi się do kredytów o zwiększonym ryzyku. Dotyczy osób o zmniejszonej wiarygodności kredytowej, które uzyskały niską ocenę scoringową (punktowa ocena kredytobiorcy w Polsce opracowywana przez Biuro Informacji Kredytowej) z powodu problemów ze spłatą wcześniejszego kredytu (np. nieterminowa spłata rat) lub wręcz takie, które mają trudność z uzyskaniem kredytu, np. z powodu niskiej zdolności kredytowej.

Cross-selling

Cross-selling, inaczej sprzedaż wiązana. Cross-selling wiąże się najczęściej z kredytem hipotecznym, taka forma sprzedawania produktów oferowana jest przez większość banków. Kredytobiorca decydujący się na zakupienie dodatkowych produktów bankowych lub przestrzeganie określonych zasad, np. wpływy na konto we wcześniej ustalonej kwocie, dostanie kredyt na preferencyjnych warunkach. Taka umowa zazwyczaj obowiązuje przez cały czas trwania umowy kredytowej.

Studenci zagraniczni kupują mieszkania w Polsce – jakie mają szanse na kredyt?

W Polsce studiuje już 23 tys. obcokrajowców. To ciągle mniej niż na Węgrzech, ale dane GUS-u potwierdzają tendencję wzrostową. Nasz kraj chętnie wybierają Norwegowie, Szwedzi, a także Ukraińcy. Studenci zza granicy wynajmują mieszkania i kupują własne – jak w związku z tym wygląda kwestia kredytu hipotecznego dla nich?

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania? Na jaką sumę ubezpieczyć mieszkanie? Czy ubezpieczając mieszkanie, można wynegocjować zniżkę? Zobacz poradnik.

Ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy?

Koszt rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy jest uzależniony od rodzaju pojazdu, który chcemy zarejestrować. Dużo więcej zapłacimy, gdy zdecydujemy się na indywidualną tablicę rejestracyjną. Przeczytaj, ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy.

Ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego kupionego w Polsce?

Kupienie pojazdu używanego w Polsce wymaga rejestracji. Koszt rejestracji pojazdu używanego nie należy do tanich i uzależniony jest od rodzaju rejestrowanego pojazdu. Warto wiedzieć, jakiej kwoty należy się spodziewać, dlatego przeczytaj za co trzeba zapłacić i ile.

Ile kosztuje rejestracja nowego pojazdu kupionego za granicą?

Koszt rejestracji nowego pojazdu kupionego za granicą jest uzależniony od rodzaju rejestrowanego pojazdu. Rejestracja nowego pojazdu kupionego za granicą wymaga wyrobienia nowych tablic rejestracyjnych, dowodu rejestracyjnego, naklejki legalizacyjnej, nalepki kontrolnej. Przeczytaj, ile zapłacisz za wszystko.

Ile kosztuje wyrobienie dowodu osobistego?

Od 2010 roku wyrobienie dowodu osobistego jest bezpłatne. I to niezależnie od tego czy wyrabiamy dowód osobisty po raz pierwszy, czy utraciliśmy go w wyniku kradzieży, zgubienia lub zniszczenia. Jedyny koszt, jaki ponosimy to zrobienie odpowiedniego zdjęcia do dowodu osobistego.

REKLAMA