REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

Subskrybuj nas na Youtube
uczennica, szkoła, dzieci
uczennica, szkoła, dzieci
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wrzesień, to dla wielu rodziców okres sporych wydatków. Kiedy pociechy idą do szkoły musimy kupić im nowe książki i inne niezbędne rzeczy. Skąd jednak wziąć na to wszystko pieniądze po wakacyjnych wydatkach? Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób można sfinansować szkolną wyprawkę.

REKLAMA

Według badań CBOS z końca 2012 roku, przeciętni polscy rodzice wysyłając dziecko do szkoły musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 725 PLN. Wyposażenie jedynaka kosztowało średnio 766 PLN, dwójki dzieci 1364 PLN, zaś trójki – 2153 PLN. Nie są to małe kwoty, dlatego najlepszym wyjściem jest wcześniejsze zaplanowanie niezbędnych wydatków. Dobrą metodą na zgromadzenie funduszy koniecznych do zakupu podręczników, przyborów oraz pomocy szkolnych, jest systematyczne oszczędzanie niewielkich kwot na ten cel. Odkładanie co miesiąc od początku roku np. 50 czy 100 PLN, pozwoli na zebranie do września pieniędzy, pozwalających na sfinansowanie wyprawki naszego dziecka.

Pożyczka w banku na sfinansowanie szkolnej wyprawki?

W sytuacji, gdy nie odłożyliśmy wcześniej potrzebnych funduszy, możemy skorzystać z usług banku oferującego pożyczki. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty finansowe są oprocentowane, dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z nich, warto skalkulować ich całkowity koszt. Obecnie
w bankach dostępnych jest kilka rozwiązań, które pomogą w szybki sposób uzyskać niezbędny zastrzyk gotówki.

Kredyt odnawialny – limit na rachunku bankowym 

Najprostszym sposobem na szybkie uzyskanie pieniędzy jest skorzystanie z limitu w rachunku bankowym. Jest on udzielany przez bank, w którym mamy założone konto. Kwota dostępnego limitu zależna jest od wpłat, które miesięcznie zasilają nasz rachunek. Jest to korzystne rozwiązanie ze względu na fakt, że odsetki jakie płacimy za udzielony kredyt, naliczane są tylko od kwoty, jaką wykorzystaliśmy.

Kredyt na karcie kredytowej

Kolejnym sposobem na sfinansowanie szkolnej wyprawki jest wykorzystanie limitu na karcie kredytowej. Jest to szczególnie korzystne wyjście dla osób, które zakładają spłatę zaciągniętej pożyczki w ciągu miesiąca. W przypadku terminowej spłaty bank nie naliczy bowiem żadnych odsetek. Należy jednak pamiętać, że jeśli nam się to nie uda, oprocentowanie naliczane od zaciągniętego debetu, będzie na poziomie około 16 proc., czyli znacznie wyższym, niż w przypadku innego rodzaju pożyczek. Karta kredytowa jest jednak obecnie przyznawana przez banki na bardzo sprzyjających warunkach. Otrzymać ją może właściwie każda osoba, której dochody miesięczne przekraczają 500 PLN.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kredyt gotówkowy

Z kolei jeżeli potrzebujemy większej sumy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego. Jest to propozycja dla osób, którym zależy na pozyskaniu wyższej kwoty, rozłożonej na okres od 6 do nawet 120 miesięcy. W porównaniu do poprzednich produktów finansowych, jego zaletą jest to, że prowizję płacimy tylko raz, a nie co roku. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na zaplanowanie spłaty kredytu w sposób, dostosowany do naszego comiesięcznego budżetu.

Zobacz także:  Jak kupić bilet ZTM przez telefon?

Zobacz także:  Jak nauczyć dzieci oszczędzania?

Zobacz także:  Jak bezpiecznie inwestować i pomnożyć pieniądze?

Joanna Chochowska/ Expander

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA