REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

uczennica, szkoła, dzieci
uczennica, szkoła, dzieci
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wrzesień, to dla wielu rodziców okres sporych wydatków. Kiedy pociechy idą do szkoły musimy kupić im nowe książki i inne niezbędne rzeczy. Skąd jednak wziąć na to wszystko pieniądze po wakacyjnych wydatkach? Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób można sfinansować szkolną wyprawkę.

REKLAMA

Według badań CBOS z końca 2012 roku, przeciętni polscy rodzice wysyłając dziecko do szkoły musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 725 PLN. Wyposażenie jedynaka kosztowało średnio 766 PLN, dwójki dzieci 1364 PLN, zaś trójki – 2153 PLN. Nie są to małe kwoty, dlatego najlepszym wyjściem jest wcześniejsze zaplanowanie niezbędnych wydatków. Dobrą metodą na zgromadzenie funduszy koniecznych do zakupu podręczników, przyborów oraz pomocy szkolnych, jest systematyczne oszczędzanie niewielkich kwot na ten cel. Odkładanie co miesiąc od początku roku np. 50 czy 100 PLN, pozwoli na zebranie do września pieniędzy, pozwalających na sfinansowanie wyprawki naszego dziecka.

Pożyczka w banku na sfinansowanie szkolnej wyprawki?

W sytuacji, gdy nie odłożyliśmy wcześniej potrzebnych funduszy, możemy skorzystać z usług banku oferującego pożyczki. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty finansowe są oprocentowane, dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z nich, warto skalkulować ich całkowity koszt. Obecnie
w bankach dostępnych jest kilka rozwiązań, które pomogą w szybki sposób uzyskać niezbędny zastrzyk gotówki.

Kredyt odnawialny – limit na rachunku bankowym 

Najprostszym sposobem na szybkie uzyskanie pieniędzy jest skorzystanie z limitu w rachunku bankowym. Jest on udzielany przez bank, w którym mamy założone konto. Kwota dostępnego limitu zależna jest od wpłat, które miesięcznie zasilają nasz rachunek. Jest to korzystne rozwiązanie ze względu na fakt, że odsetki jakie płacimy za udzielony kredyt, naliczane są tylko od kwoty, jaką wykorzystaliśmy.

Kredyt na karcie kredytowej

Kolejnym sposobem na sfinansowanie szkolnej wyprawki jest wykorzystanie limitu na karcie kredytowej. Jest to szczególnie korzystne wyjście dla osób, które zakładają spłatę zaciągniętej pożyczki w ciągu miesiąca. W przypadku terminowej spłaty bank nie naliczy bowiem żadnych odsetek. Należy jednak pamiętać, że jeśli nam się to nie uda, oprocentowanie naliczane od zaciągniętego debetu, będzie na poziomie około 16 proc., czyli znacznie wyższym, niż w przypadku innego rodzaju pożyczek. Karta kredytowa jest jednak obecnie przyznawana przez banki na bardzo sprzyjających warunkach. Otrzymać ją może właściwie każda osoba, której dochody miesięczne przekraczają 500 PLN.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kredyt gotówkowy

Z kolei jeżeli potrzebujemy większej sumy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego. Jest to propozycja dla osób, którym zależy na pozyskaniu wyższej kwoty, rozłożonej na okres od 6 do nawet 120 miesięcy. W porównaniu do poprzednich produktów finansowych, jego zaletą jest to, że prowizję płacimy tylko raz, a nie co roku. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na zaplanowanie spłaty kredytu w sposób, dostosowany do naszego comiesięcznego budżetu.

Zobacz także:  Jak kupić bilet ZTM przez telefon?

Zobacz także:  Jak nauczyć dzieci oszczędzania?

Zobacz także:  Jak bezpiecznie inwestować i pomnożyć pieniądze?

Joanna Chochowska/ Expander

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, że nie pracuje nad podwyższeniem ryczałtu od najmu mieszkań

Ministerstwo Finansów wydało na swojej stronie oświadczenie, że nie prowadzi prac nad podwyżką podatku ryczałtowego dla osób rozliczających najem mieszkań.

Polski rynek nieruchomości doszedł do szczytowego punktu cyklu i wpadł w zawirowania

Naczelnik Wydziału Analiz Rynku Nieruchomości w Departamencie Stabilności Finansowej NBP Jacek Łaszek ocenia, że w Polsce mamy w tej chwili górkę, czyli dojechaliśmy na szczytowy punkt cyklu. Jedną z ofiar tego cyklu jest system finansowy – system finansowania nieruchomości.

REKLAMA

Zmieniły się cele inwestujących w mieszkania

Czy Polacy wciąż inwestują w mieszkania? Jaki procent nabywców mieszkań od deweloperów to inwestorzy, a jaki prywatni kupujący? Jakie mają motywacje i preferencje? 

Kto czeka na program Na start? Czy wzrosło zainteresowanie ofertą deweloperów?

Czy deweloperzy zauważyli wzrost zainteresowania mieszkaniami w związku z rządowym programem na Start? Kto najczęściej kupuje mieszkania? Czy wzrosła liczba rezerwacji mieszkań?

Pompy ciepła z nieprawidłowościami. Wykazały to kontrole KAS, UOKiK i Inspekcji Handlowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Inspekcja Handlowa (IH) oraz Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziły od 20 lutego do 26 marca 2024 r. wspólną kontrolę pomp ciepła. Sprawdzono dokumentację 36 modeli pomp ciepła. Wskutek stwierdzonych nieprawidłowości nie dopuszczono do sprzedaży 463 pomp ciepła.

Kredyt "#naStart" zagrożony. Koalicja rządząca podzielona

Koalicja rządząca jest podzielona w kwestii projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym “#naStart”. Kluby Lewicy i Polski 2050 zapowiedziały, że nie poprą tego rządowego projektu. Mechanizm zawarty w ustawie spowoduje wzrost cen mieszkań - tak ocenił przewodniczący klubu Polski 2050, Mirosław Suchoń. Z kolei Borys Budka z KO poinformował, że rozmowy z koalicjantami wciąż trwają.

REKLAMA

Tamaryszek – kiedy kwitnie, cięcie, uprawa

Kiedy kwitnie tamaryszek? Czy szybko rośnie? Jak prawidłowo go ciąć? Czy można kupić tamaryszek na pniu? Jak wygląda uprawa tamaryszka czteropręcikowego? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymaganiach tamaryszka.

Są nowe dane GUS. Ile mieszkań uda się wybudować?

W 2023 roku Główny Urząd Statystyczny wydał pozwolenia na budowę, które pozwolą wybudować 69 tysięcy mieszkań.

REKLAMA