Pod pojęciem budowy należy rozumieć podejmowanie działań w celu zrealizowania obiektu budowlanego, który ma być zlokalizowany w określonym miejscu. Zgodnie z tą definicją przez budowę rozumie się także rozbudowę, odbudowę i nadbudowę obiektu budowlanego. Zasadą jest, iż roboty budowlane, czyli budowa, odbudowa, rozbudowa, nadbudowa oraz prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego, można rozpocząć wyłącznie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Niewiele krzewów posiada tak wiele zalet jak świdośliwa kanadyjska. Jest to jeden z najbardziej odpornych na mróz krzewów rosnących w naszych warunkach, nie ma wielkich wymagań, dekoracyjnie kwitnie wiosną, ma jadalne owoce, a jego liście efektownie przebarwiają się jesienią. Poza tym, sprawdzi się w każdym ogrodzie, ponieważ nie osiąga bardzo dużych rozmiarów i dobrze znosi cięcie. Świdośliwa świetnie nadaje się zarówno na naturalne szpalery lub wyższe żywopłoty, jak i na pojedynczy akcent w ogrodzie.
Jeśli decydujemy się na zimozielony żywopłot z iglaków, najlepiej wybrać pewne i wytrzymałe na mróz i warunki siedliskowe rośliny. Najpopularniejsze żywotniki (tuje) nie mają dużych wymagań, ale lepiej rosną na umiarkowanie wilgotnych glebach. Z kolei cisy lub choiny kanadyjskie będą dobre do cienia. Co zrobić, jeśli chcemy mieć szybko rosnący żywopłot, ale mamy suche, piaszczyste podłoże w ogrodzie lub leśną działkę?
Po wiosennej i wczesnoletniej eksplozji kwitnienia większości ogrodowych roślin szukamy kolejnych gatunków, które zachwycą kwiatami. Jedną z takich roślin może być milin amerykański, który jest pnączem o wspaniałych kwiatach ukazujących się od lipca aż do października. Efektowne, trąbkowate kwiaty mogą być żółte, czerwone lub pomarańczowe, w zależności od odmiany. Jak dbać o milin i gdzie go posadzić?