Umowa o roboty budowlane zawarta między wykonawcą a inwestorem
REKLAMA
REKLAMA
Podstawowe elementy umowy o roboty budowlane
Umowa o roboty budowlane powinna zawierać informacje dotyczące stron umowy, przedmiotu umowy, terminie realizacji robót budowlanych, odpowiedzialność inwestora z tytułu zobowiązań, warunki odbioru robót budowlanych, warunki odstąpienia od umowy, formy zabezpieczenie umowy, kaucje gwarancyjne, kary umowne,
REKLAMA
Przykładowe postanowienia zawarte w umowie o roboty budowlane
1. Tytuł umowy: Umowa o roboty budowlane.
2. Data i miejsce zawarcia umowy: w dniu 15 lipca 2011 roku w Warszawie, pomiędzy: inwestorem (dane osobowe) a wykonawcą (dane osobowe, firmy).
Zobacz serwis: Wspólnota mieszkaniowa
3. Przedmiot umowy: Przedmiotem niniejszej umowy jest wykonanie robót budowlanych. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy na zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego projektem oraz z zasadami wiedzy technicznej. Termin wykonania robót budowlanych strony ustalają na dzień 20 września 2011 roku.
4. Warunki zmiany umowy: ustalenie nowego terminu wymaga zachowania formy pisemnej, pod rygorem nieważności, w formie aneksu do umowy.
REKLAMA
5. Obowiązki inwestora: inwestor jest zobowiązany do: udostępnienia Wykonawcy terenu pod budowę w określonym terminie, dostarczenia pozwolenia na prowadzenie budowli lub robót najpóźniej w dniu przekazania placu pod budowę, zapewnienia nadzoru inwestorskiego oraz przedmiotów niezbędnych w zakresie przestrzegania bhp i przepisów przeciwpożarowych i in.
6. Wynagrodzenie: Wartość robót budowlanych strony umowy określają na podstawie kosztorysu na kwotę 100 tysięcy złotych (słownie: sto tysięcy złotych). W razie nie uiszczenia kwoty wskazanej na fakturze w terminie określonym powyżej Inwestor zobowiązany będzie do uiszczenia odsetek ustawowych za czas opóźnienia w spełnieniu świadczenia.
7. Termin odbioru: Datę odbioru wykonanych robót budowlanych strony określają w terminie 14 dni od momentu zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru oraz potwierdzenia zakończenia robót przez Zamawiającego.
8. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności.
9. W sprawach nieuregulowanych postanowieniami niniejszej umowy mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego.
Zobacz także serwis: Podatki
10. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
11. Podpis Inwestora i Wykonawcy.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.