REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Więcej chętnych do zakupu mieszkania. Mniejsza oferta deweloperów i na rynku wtórnym

W czerwcu 2023 r. deweloperzy wciąż jeszcze nie uruchamiali zbyt wielu inwestycji. Wraz ze startem programu „Bezpieczny Kredyt 2%” wyraźnie przybyło za to chętnych do zakupu mieszkania. Deweloperzy muszą szybko odpowiedzieć na ten popyt, bo ich oferta jest już dziś często przebrana. Zmniejszyła się też nieco oferta mieszkań dostępnych na rynku wtórnym.

Poziomka – aromatyczny i zdrowy owoc w ogrodzie i na balkonie. Jak uprawiać? Jakie odmiany wybrać? Jakie witaminy i mikroelementy zawiera?

Dlaczego warto mieć poziomkę w ogrodzie lub na balkonie? Jak uprawiać poziomkę? Jakie odmiany wybrać?

Maliny w ogrodzie – uprawa, odmiany

Warto w naszym ogrodzie przeznaczyć kilka lub więcej metrów kwadratowych na maliny. Uprawa malin nie jest skomplikowana a przecież wszyscy kochamy te owoce. Jak uprawiać maliny? Jakie odmiany malin warto posadzić? Dziś można mieć w ogrodzie nie tylko czerwone maliny ale także odmiany o owocach żółtych a nawet czarnych.

Ogród, który przetrwa suszę – jakie rośliny wybrać

W Polsce klimat z roku na rok bardziej się ociepla, mamy coraz bardziej gorące miesiące letnie i – co gorsza - z niewielką ilością opadów. Jakie rośliny przetrwają takie warunki w naszych ogrodach? Przyjrzyjmy się kilkunastu ciekawym gatunkom i odmianom roślin radzących sobie z suszą.

REKLAMA

Konto Mieszkaniowe – opłacalność, korzyści dla oszczędzających

Konto Mieszkaniowe jest częścią programu Pierwsze Mieszkanie, której media poświęcają wyraźnie mniej uwagi niż Bezpiecznemu Kredytowi 2%. Beneficjentów Konta Mieszkaniowego, odkładających na zakup nieruchomości w przyszłości, potencjalnie może być bardzo wielu. Warunek? Zdolność do odkładania w perspektywie 3-10 lat co miesiąc kwoty pomiędzy 500 a 2000 zł. Raz do roku można wpłatę pominąć bez utraty korzyści płynących z programu.

Ile kosztuje budowa domu w 2023 roku? W ciągu 5 lat zdrożała o 76%

W 2022 roku osoby budujące domy musiały przyjąć wiele złych informacji. Doszło jednocześnie do zakręcenia kurków z kredytami, gwałtownego wzrostu cen materiałów budowlanych i robocizny. Wcześniejsze lata również wcale nas nie rozpieszczały. W efekcie od 2018 roku koszt budowy domu przez 5 lat wzrósł o ponad 76%. Na tym tle to co dzieje się w ostatnich miesiącach jest delikatnym powiewem długo wyczekiwanej normalizacji.

Przebudowa stacji i dworca Warszawa Zachodnia. Kiedy koniec utrudnień?

Najważniejsze prace na stacji Warszawa Zachodnia zostaną zakończone w połowie 2024 roku. Całość przebudowy tej stacji (w tym dworca kolejowego) wraz z otwarciem nowego przejścia podziemnego planowana jest na koniec 2024 roku. Takie informacji przekazali na konferencji prasowej przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Czy globalne ocieplenie to efekt działania Słońca? Jak aktywność Słońca wpływa na klimat Ziemi?

Aktywność Słońca i jego cykle mają istotny wpływ na klimat Ziemi, choć mechanizmów tego wpływu i jego wielkości jeszcze do końca nie rozumiemy. Tak chłodny klimat, jaki mamy dzisiaj to ewenement w historii naszej planety  - mówi w rozmowie z PAP heliofizyk prof. dr hab. Paweł Rudawy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

REKLAMA

Bezpieczny kredyt 2%. Kiedy można stracić dopłaty?

Bezpieczny kredyt 2% bije rekordy popularności. Dla wielu osób starających się o swoje pierwsze mieszkanie, 10-letni okres dopłat do rat kredytu mieszkaniowego jest niezwykle atrakcyjny. Dopłaty do rat kredytów to znaczące odciążenie budżetu domowego. Do tego określony w ramach programu maksymalny limit kwoty kredytu pozwala na spory wybór na rynku nieruchomości. Aby jednak nie dać się zaskoczyć i nie stracić dopłat warto dokładnie sprawdzić, jak wyglądają obostrzenia związane z programem. 

Spółdzielnie energetyczne 2023 - będą nowe przepisy i dotacje

Sejm pracuje nad przepisami (nowelizacja ustawy o OZE) mającymi wesprzeć rozwój spółdzielni (społeczności) energetycznych. Ministerstwo Rozwoju i Technologii zamierza jeszcze w 2023 roku uruchomić dotacje na wsparcie doradcze przygotowania takich inwestycji

Zakaz cesji umów deweloperskich. Uwaga! Nowe przepisy obejmują nie tylko Bezpieczny Kredyt 2%

Zakaz cesji umów deweloperskich został opracowany przy okazji wprowadzenia programu Bezpieczny Kredyt 2%. Mimo tego związku, wspomniany zakaz obejmie również transakcje mieszkaniowe bez rządowych dopłat podlegające przepisom nowej ustawy deweloperskiej. Od generalnego zakazu dokonywania cesji dotyczących umów deweloperskich przewidziano pewne wyjątki. Chodzi między innymi o możliwość przeniesienia uprawnień z umowy deweloperskiej na osoby spoza pierwszej i drugiej grupy podatkowej (raz na trzy lata). Ograniczenia co do cesji obejmują również umowy rezerwacyjne zawierane według nowych przepisów. Nie można będzie dokonywać cesji praw z takich umów poza krewnymi należącymi do pierwszej lub drugiej grupy podatkowej. Jak będzie funkcjonował zakaz cesji umów deweloperskich?

Jakiego biura szukają najemcy w 2023 roku? Lokalizacja, standard i koszty najważniejsze

Przy wyborze biura najważniejsza jest lokalizacja, koszty związane z utrzymaniem miejsc pracy stają się dla firm coraz istotniejsze, natomiast mało znaczącym aspektem są dla nich kwestie dotyczące ESG – to główne wnioski płynące z najnowszego badania przeprowadzonego przez Walter Herz wśród najemców powierzchni biurowych w Warszawie.   

Kredyty hipoteczne (mieszkaniowe) – prognozy 2023, 2024, 2025. Raty zaraz zaczną spadać. Za dwa lata rata spadnie o 20%?

Ekonomiści i analitycy prognozują, że już niedługo stopy procentowe zaczną w Polsce spadać. Jednym ze skutków tego spadku będą z pewnością niższe raty złotowych kredytów mieszkaniowych (hipotecznych). Szacuje się, że osoba, która spłaca kredyt ze zmiennym oprocentowaniem może za kilka kwartałów płacić o ponad 20% mniej niż dziś – sugerują szacunki HREIT oparte o najnowsze notowania rynkowe. 

Sezon burzowy w pełni. Jak chronić dom i sprzęty?

Sezon burzowy w Polsce osiąga najwyższe natężenie od czerwca do sierpnia. W ubiegłym roku tylko w lipcu IMGW zanotował ponad 124 tys. wyładowań doziemnych. Na samej stacji pomiarowej w Krakowie Balicach w lipcu 2022 r. zaobserwowano 25 burz. Wyładowania atmosferyczne mogą być niebezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i domu. Piorunochron nie wystarczy, żeby ochronić instalację i sprzęty – przepięcia mogą wystąpić nawet jeśli piorun trafi obok domu.

OZE we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych. Jak mniej płacić za prąd? Kim jest prosument lokatorski?

W dniu 7 lipca 2023 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza m.in. przygotowaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii instytucję prosumenta lokatorskiego. Celem zmian jest upowszechnienie produkcji energii z OZE w blokach mieszkalnych.

Ceny prądu 2023 - nowy limit 3000 kWh dla gospodarstw domowych

Rada Ministrów przyjęła 10 lipca 2023 r. nowelizację ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. Wskutek tej nowelizacji zwiększą się limity zużycia energii elektrycznej dla gospodarstw domowych przy zamrożonych cenach prądu na poziomie 2022 roku. Mniej za prąd zapłacą też małe i średnie firmy, samorządy oraz niektóre podmioty użyteczności publicznej.

Ceny mieszkań w oficjalnej wyszukiwarce. Portal Cen Mieszkań od połowy 2024 roku

Rada Ministrów przyjęła 10 lipca 2023 r. projekt przepisów, dzięki którym powstanie dostępny dla wszystkich Portal Cen Mieszkań. Znajdą się w nim statystyki dotyczące cen transakcyjnych mieszkań i domów jednorodzinnych w różnych regionach kraju. Portal Cen Mieszkań będzie prowadzony przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Pompa ciepła i kocioł na pellet z biomasy zamiast pieca gazowego? Nowa polityka energetyczna UE w Polsce

W całej Unii Europejskiej od 2028 roku wszystkie nowe budynki muszą być zero emisyjne, a już od roku 2026 przykład mają dać budynki użyteczności publicznej. Państwa członkowskie zobowiązały się również, że w ciągu 7 lat ograniczą emisję gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. w stosunku do poziomów z 1990 roku. Planowane jest też stopniowe wycofywanie rozwiązań grzewczych na paliwa kopalne do 2035 roku. Czy Polska jest gotowa na te zmiany i w jakim stopniu wykorzystywana będzie energia odnawialna w nowej polityce naszego rządu?

Bezpieczny kredyt 2 proc. Pierwsze umowy kredytowe już podpisane

Bezpieczny kredyt 2 proc. Pierwsze umowy kredytowe są już podpisane. Ponad 1000 wniosków o kredyt mieszkaniowy z dopłatą państwa złożono dotąd w Pekao SA. Na co mogą liczyć kredytobiorcy?

Konkurs architektoniczny na projekty domów 120, 150 i 180 m.kw.

Zgłoś swój projekt domu i weź udział w prestiżowym konkursie architektonicznym na trzy kategorie: domy o powierzchniach 120, 150 i 180 m.kw. Konkurs jest otwarty dla projektantów indywidualnych oraz zespołów projektowych, a zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2023 r.

Kredyty mieszkaniowe – lipiec 2023 – popyt, oprocentowanie, kredyt z dopłatami od państwa

Wróciła dobra koniunktura na rynku kredytów mieszkaniowych (hipotecznych). Od 3 miesięcy popyt na te kredyty osiąga poziom z początku 2019 roku. Co więcej, w lipcu ruszyła fala osób, które szykowały się na kredyt z dopłatą. Niedługo zacząć się mogą też obniżki stóp procentowych, które ułatwią dostęp do „hipotek” dla wszystkich, a nie tylko wybranych.

Od kiedy Bezpieczny Kredyt 2 procent?

Ustawa o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wprowadza m.in. "bezpieczny kredyt" z dopłatą państwa do rat oraz konto mieszkaniowe z możliwością uzyskania premii mieszkaniowej z budżetu państwa weszła w życie 1 lipca 2023. Kto może skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 procent? Czy warto brać kredyt w 2023? Kiedy można składać wnioski o Bezpieczny Kredyt 2 procent?

Kredyt 2 procent - 4 miliony chętnych. Kto skorzysta?

Kredyt 2 procent, wspomagający młodych Polaków w zakupie ich pierwszego mieszkania, wystartował w lipcu. Potencjalnych zainteresowanych można liczyć w milionach.

Nowe narzędzie planistyczne – plan ogólny

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wprowadza nowe narzędzie planistyczne – plan ogólny. Plan ogólny ma być obligatoryjnie uchwalany dla całej gminy jako akt prawa miejscowego. Gminy będą miały na to czas do 1 stycznia 2026 r.

Likwidacja użytkowania wieczystego: kiedy koniec

W czwartek 6 lipca 2023 r. sejmowe komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego nie poparły senackich poprawek do ustawy ws. likwidacji użytkowania wieczystego. Co dalej z użytkowaniem wieczystym? Kiedy koniec użytkowania wieczystego?

Rynek mieszkaniowy. Znamy wskaźniki cen mieszkań w I kwartale

Ceny lokali mieszkalnych w I kwartale 2023 r. spadły o 0,1% w stosunku do IV kwartału 2022 r.  przy wzroście cen na rynku pierwotnym (o 0,1%) i spadku cen na rynku wtórnym (o  0,3%). Takie dane opublikował Główny Urząd Statystyczny.

Bezpłatne projekty domów jednorodzinnych (120, 150 i 180 m. kw.). Startuje konkurs architektoniczny

Do końca lipca 2023 r. można wziąć udział w konkursie architektoniczno-budowlanym przeprowadzanym przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Konkurs dotyczy domów o powierzchni zabudowy większej niż 70 m.kw. – to jest 120, 150 i 180 m. kw. Jeszcze w 2023 roku, na stronie gunb.gov.pl pojawią się nowe, bezpłatne projekty do pobrania dla wszystkich zainteresowanych. Już teraz można pobrać za darmo 72 projekty architektoniczno-budowlane domów o powierzchni zabudowy do 70 m.kw. i 11 projektów domów rekreacyjnych.

Ochrona mieszkania w czasie urlopu. Co pokryje ubezpieczenie?

Wyjeżdżamy na wakacje i zostawiamy swoje mieszkanie zamknięte na cztery spusty. Czy jest ubezpieczone przed włamaniem, kradzieżą, zalaniem, czy pożarem? Czy wiesz co pokryje to ubezpieczenie? A co w przypadku kradzieży w wynajmowanym wakacyjnym apartamencie?

Jak miasta mogą być bezpieczniejsze dla kobiet?

Planowanie i projektowanie miast wpływa na obecność, funkcjonowanie kobiet oraz ich rolę społeczną. W Wielkiej Brytanii 97 proc. młodych kobiet doświadczyło molestowania w miejscach publicznych[1], w Irlandii 55 proc. kobiet czuje się niepewnie podróżując transportem publicznym po zmroku[2]. Wyniki badań pokazują również, że kobiety nie korzystają z otwartej przestrzeni publicznej tak swobodnie, jak mężczyźni.[3] To tylko część wniosków z raportu “Cities Alive: Designing cities that work for women” opracowanego przez University of Liverpool we współpracy z firmą Arup, globalnym ekspertem zrównoważonej inżynierii. Według autorów kluczowym czynnikiem determinującym sytuację kobiet w miastach jest sposób zagospodarowania przestrzeni, który w niewystarczający sposób uwzględnia ich potrzeby. 

Komunikat MF: 50 000 kredytów hipotecznych na 2% w 2023 r. Koszt dopłaty z budżetu 1 mld zł

Ministerstwo Finansów spodziewa się, że liczba kredytów udzielonych w programie "bezpieczny kredyt 2 proc." w 2023 r. sięgnie ok. 50 tys. - poinformował wiceminister finansów Artur Soboń w PR24. Koszt dla budżetu w tym roku wyniesie nieco poniżej 1 mld zł.

Domy jednorodzinne będą droższe

Ceny domów jednorodzinnych wzrosną – twierdzą eksperci rynku nieruchomości. Jedną z przyczyn może być program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” 

Bezpieczny Kredyt 2%. Jakie mieszkania można kupić na kredyt z dopłatami?

Jakie mieszkania można kupić w ramach Bezpiecznego kredytu 2% z dopłatami od państwa. Takich mieszkań nie brakuje. Ale dostępność ta w większości miast wojewódzkich jest jednak nieco niższa niż jeszcze miesiąc temu. Winne są rosnące ceny mieszkań, które jednak rosną wolniej niż średnia płaca.

12 000 zł wpłaty na Konto Mieszkaniowe, to premia 624 zł plus odsetki. A potem premia może wzrosnąć do 5328 zł. Bez PIT

Osoby planujące skorzystanie z "Bezpiecznego Kredytu 2%" za kilka lat, mogą oszczędzać na zakup mieszkania na Koncie Mieszkaniowym. 

Zmiany w gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa 2023 r.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz niektórych innych ustaw. Ma on na celu usprawnienie zadań związanych z gospodarowaniem Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa. Doprecyzowane zostaną również przepisy regulujące obrót nieruchomościami rolnymi na rynku prywatnym.

Dodatek węglowy nadal przedmiotem sporów

Dla wielu osób dodatek węglowy to już przeszłość. Warto jednak wiedzieć, że o dodatek węglowy toczą się spory sądowe. Wyjaśniamy czego one dotyczą. 

Przykład Bezpiecznego Kredytu 2% [kredyt 550 000 zł, rata 5400 zł, dopłata do raty 2600 zł]

Ruszył system dopłat do kredytów hipotecznych w ramach programu "Bezpieczny Kredyt 2%".

Bezpieczny kredyt 2% - które banki udzielają

Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował 3 lipca 2023 r., że umowy o współpracy w zakresie "Bezpiecznego kredytu 2%" podpisało sześć banków - Alior, Pekao, PKO BP, BPS, SGB-Bank i VeloBank. Banki te mogą dokonywać dopłat i udzielać gwarancji wkładu własnego.

Budownictwo ekologiczne dzieli Polaków

Budownictwo ekologiczne. Niemal 35% ankietowanych jest skłonnych zapłacić więcej za mieszkanie lub dom, gdyby do jego budowy wykorzystano materiały ekologiczne, w tym surowce wtórne. Duże koszty gazu i prądu zachęcają inwestorów do rozglądania się za alternatywnymi rozwiązaniami, bo teraz klient przy zakupie mocniej zwraca uwagę na przyszłe koszty eksploatacyjne.

40 tys. kredytów mieszkaniowych rocznie z dopłatą do rat. Czy Bezpieczny Kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe podbiją ceny mieszkań?

Rządowe programy mieszkaniowe “Bezpieczny Kredyt 2%” i “Konto Mieszkaniowe” już wystartowały. Dają niezłe możliwości wielu młodym Polakom na łatwiejsze sfinansowanie pierwszego własnego mieszkania. Kto skorzysta z pomocy od państwa i systemu dopłat? Czy te nowe programy rządowe podbiją ceny mieszkań?

Najmłodsze pokolenie planuje własne mieszkanie

Zmieniające się trendy rynkowe sprawiają, że młodzi ludzie zaczynają planować swoją przyszłość na wczesnym etapie życia. Wraz z nadejściem nowej dekady, członkowie tej generacji dojrzewają i zaczynają myśleć o stabilizacji, również mieszkaniowej. 

Bezpieczny kredyt 2% - dopłaty do rat. Ile wynoszą, kiedy zostaną wstrzymane, kiedy trzeba będzie je zwrócić?

Od 1 lipca 2023 r. obowiązują przepisy ustawy z 26 maja 2023 r. o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Ustawa ta  wprowadza tzw. Bezpieczny kredyt 2 proc., czyli kredyt na zakup pierwszego mieszkania z dopłatami państwa przez pierwsze 10 lat jego spłacania. Ile wyniosą te dopłaty? Jak będą obliczane? Kiedy zostaną wstrzymane te dopłaty? Kiedy trzeba będzie je zwrócić? Na te pytania odpowiada Rzecznik Finansowy.

Bezpieczny kredyt 2 proc. Czy trzeba się spieszyć z wnioskiem?

Bezpieczny kredyt 2 proc. 10 tys. osób zgłosiło się już banków, które uczestniczą w programie bezpieczny kredyt - poinformował w poniedziałek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Wszyscy, którą złożą wniosek w 2023 roku, będą mogli z programu skorzystać.

80 odpowiedzi rządu na pytania o Bezpieczny Kredyt 2% [konkubinat, kupno działki, wykończenie domu, współwłasność]

Ocena spełnienia warunków programu „Pierwsze Mieszkanie” należy do banku biorącego udział w programie. W przypadku dokonania pozytywnej weryfikacji spełnienia kryteriów ustawowych to bank podejmie decyzję o możliwości udzielenia bezpiecznego kredytu 2% i założenia Konta Mieszkaniowego. Ministerstwo Rozwoju i Technologii nie będzie brało udziału w tym procesie.

Bezpieczny kredyt 2 procent – warunki, zasady, ustawa

1 lipca 2023 roku weszły w życie przepisy ustawy z 26 maja 2023 r. o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Ustawa ta  wprowadza tzw. Bezpieczny kredyt 2 proc., czyli kredyt na zakup pierwszego mieszkania z dopłatami państwa przez pierwsze 10 lat jego spłacania. Kto i ile może pożyczyć w ramach tego kredytu? Jak będzie liczona zdolność kredytowa? Co po 10 latach dopłat? Na większość pytań dot. tego kredytu odpowiada Rzecznik Finansowy.

Jaką kwotę można pożyczyć w "Bezpiecznym kredycie 2%"? Na ile lat? Jaki wkład własny? Które banki?

Gdzie jest dostępny "Bezpieczny kredyt 2%"? Jaka kwota? Jaki okres kredytowania?

Rośliny na balkonie i tarasie. Co trzeba wiedzieć by cieszyć się namiastką ogrodu mieszkając w bloku?

Nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie ogrodu. Warto jednak wiedzieć, że dysponując balkonem, czy tarasem można mieć satysfakcję z uprawy kwiatów, ziół a nawet warzyw. Co powinny wiedzieć osoby, które chcą uprawiać rośliny w doniczkach i skrzynkach na balkonach i tarasach?

Ponad 43 tys. decyzji o odmowie przyłączenia OZE do sieci w Polsce. Powód? Niewydolność sieci elektroenergetycznych

W 2022 roku łączna moc projektów fotowoltaicznych, którym odmówiono przyłączenia do sieci, była niemal sześć razy większa niż tych, którym wydano warunki przyłączenia – wynika z raportu IEO „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2023”. Gdy sieć jest przeciążona, coraz częściej limitowana jest też praca już działających farm fotowoltaicznych. Rozwój OZE staje się coraz bardziej ograniczony z powodu braku wystarczających mocy przyłączeniowych w sieci energetycznej. Ekspert z firmy Eaton wskazuje, że bez inwestycji w sieć elektroenergetyczną i inteligentne rozwiązania do sterowania mocą czeka nas wzrost cen energii i zmniejszanie się bezpieczeństwa energetycznego kraju. 

Bezpieczny kredyt 2%. Uwaga na weryfikację wartości nieruchomości przez bank!

1 lipca 2023 r. startuje tzw. Bezpieczny kredyt 2 %. Oczekiwana na rynku rekomendacja KNF o liczeniu zdolności kredytowej przy uwzględnieniu wysokości raty kredytu z dopłatą stała się faktem. Warto jednak pamiętać, że na decyzję kredytową w banku ma wpływ nie tylko zdolność kredytowa, ale równie istotna jest weryfikacja wartości nieruchomości.

Wniosek o zamrożenie ceny prądu do 30 czerwca. Najlepiej wysłać smartfonem w aplikacji mObywatel

W dniu 30 czerwca 2023 r. upływa termin składnia wniosków o zamrożenie cen prądu dla uprawnionych gospodarstw domowych. 

Bezpieczne kredyty 2% dostępne w PKO BP i Pekao SA od 3 lipca 2023 r.

Od 3 lipca "bezpieczne kredyty" będą dostępne w PKO BP i Pekao SA; pięć kolejnych banków finalizuje zawarcie umowy z BGK ws. obsługi produktu - ogłosił w czwartek minister rozwoju Waldemar Buda. Konto mieszkaniowe będzie w ofercie Pekao od 10 lipca; w PKO BP zostanie wprowadzone do grudnia.

REKLAMA