REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pośrednicy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Umowa pośrednictwa, a wyłączne prawo do dysponowania naszą nieruchomością

Jak wybrać dobrego pośrednika nieruchomości? Dobry pośrednik nieruchomości jest szczególnie pożądany, kiedy w grę wchodzi sprzedaż naszej nieruchomości, a w tym wyłączne prawo do dysponowania naszą nieruchomością.

Usługi pośrednictwa - umowa pośrednictwa sprzedaży nieruchomości

Podpisując umowę pośrednictwa sprzedaży nieruchomości warto zainteresować się jaki zakres usług jest nam proponowany w umowie. W skład usług oferowanych przez pośredników nieruchomości bardzo często wchodzą: organizacja i pomoc w podpisaniu umów oraz aktu notarialnego, organizacja spotkań czy udział w negocjacjach.

Profesjonalny agent nieruchomości - czyli jaki?

Nabycie nieruchomości to dla wielu osób życiowa inwestycja. Przeznaczenie całych oszczędności, lub perspektywa wieloletniego kredytu nie ułatwiają podjęcia decyzji. Osoby planujące zakup nieruchomości bardzo często korzystają z pomocy agentów nieruchomości. Czego oczekują od pośredników nieruchomości Polacy? Czym powinien charakteryzować się profesjonalny agent nieruchomości?

Szukanie nieruchomości – od czego zacząć?

Kupowanie i szukanie nieruchomości to poważna decyzja, związana z dużym wydatkiem, dlatego trzeba się do tego dobrze przygotować. Podpowiadamy od czego zacząć szukanie mieszkania, na jakie kwestie prawne zwrócić uwagę i czy lepiej zrobić to samemu, czy z pośrednikiem.

REKLAMA

Dlaczego umowa na wyłączność jest dla klienta lepsza?

Umowa pośrednictwa otwarta i umowa na wyłączność – która jest lepsza? Klient, który chce sprzedać nieruchomość i zgłosić ją do agencji, ma do wyboru dwie możliwości współpracy – umowę otwartą i umowę na wyłączność. Czym się różnią obie formy?

Odpowiedzialność zawodowa pośredników w obrocie nieruchomościami

Kiedy chcemy kupić albo sprzedać dom lub mieszkanie, korzystamy z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Pośrednik powinien wykonywać swoje zadania zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa i ze standardami zawodowymi, przestrzegając przy tym zasad etyki zawodowej. Co dzieje się w sytuacji, gdy pośrednik nie wypełnia prawidłowo swoich obowiązków?

Pośrednik w obrocie nieruchomościami – jego obowiązki i wynagrodzenie

Sprzedając lub kupując dom albo mieszkanie często korzystamy z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Pojawia się pytanie, jakie są jego obowiązki i za co powinien otrzymać wynagrodzenie?

Lion’s House – prestiżowe doradztwo nieruchomości

Lion’s House to prestiżowe doradztwo nieruchomości, które skierowane jest do najzamożniejszych osób. Doradcy Lion’s House oferują m.in. pomoc w zakupie nieruchomości krajowych i zagranicznych oraz doradztwo prawne i podatkowe.

REKLAMA

Współpraca z biurem nieruchomości – jak nie dać się oszukać?

Współpracujesz z biurem nieruchomości, ale boisz się, że zostaniesz oszukany? Przeczytaj, jak być zadowolonym ze współpracy z biurem nieruchomości.

Umowa z agencją nieruchomości – otwarta czy na wyłączność?

Umowa z agencją nieruchomości otwarta czy na wyłączność? Jeżeli mamy zamiar zlecić obsługę sprzedaży lub wynajęcia swojej nieruchomości pośrednikowi, będzie się to wiązało z koniecznością podpisania umowy. Poza wieloma różnymi zastrzeżeniami i kruczkami, które znajdują się w umowie z biurem nieruchomości, w praktycznym obrocie pośrednicy zastrzegają klauzulę wyłączności (umowa na wyłączność) lub nie zawierają w umowie takiej klauzuli (umowa otwarta).

Umowa z agencją nieruchomości – na co zwrócić uwagę?

Podpisując umowę z agencją nieruchomości, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Możemy sprzedać lub wynająć mieszkanie na własną rękę lub skorzystać z usług profesjonalnego biura obrotu nieruchomościami. Decydując się na taką formę współpracy, oszczędzamy nasz cenny czas, który poświęcilibyśmy na promowanie oferty sprzedaży lub wynajmu swojej nieruchomości. Z drugiej strony podpisanie umowy z agencją nieruchomości wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami – dla kogo ten zawód?

Pośrednik w obrocie nieruchomościami to zawód dla osób dynamicznych i komunikatywnych, którzy lubią ciągły ruch i pracę w zespole. Na czym polega zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami i kto może go wykonywać?

Czy warto korzystać z błyskawicznych ofert w „skupie nieruchomości”?

Coraz większa liczba Polaków nabywa mieszkanie zaciągając kredyt, który później spłacany jest przez około 20–30 lat. Jest to bardzo poważne zobowiązanie, a jak sami wiemy, w tak długim okresie czasu można znaleźć się w bardzo różnych sytuacjach życiowych czy finansowych. Czasem z powodu braku gotówki jesteśmy zmuszeni szybko sprzedać nieruchomość. Szybką sprzedaż mieszkania czy domu umożliwia nam „skup nieruchomości”, ale czy takie rozwiązanie jest dla nas korzystne?

Pośrednik nieruchomości: dobry, czyli jaki?

Pośrednik nieruchomości to wybór ostateczny. Tylko 16% z nas decyduje się na pomoc pośrednika w chwili podjęcia decyzji o zbyciu lokalu, 84% decyduje się na usługi pośrednika po 3–6 miesiącach nieudanej próby samodzielnej sprzedaży nieruchomości (badanie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, kwiecień 2011). Co jest powodem tak niewielkiego zainteresowania korzystaniem z pomocy pośredników nieruchomości?

Czy szukać mieszkania z pomocą agencji nieruchomości?

Szukając wymarzonego mieszkania, mamy dwie możliwości: szukać go na własną rękę albo skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Jak najlepiej szukać mieszkania?

Co zrobić by szybko sprzedać mieszkanie?


Obecnie to kupujący są bardziej stabilną stroną na rynku nieruchomości. Jak zdobyć zaufanie nabywców żeby szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość?

Upewnij się czy pośrednik podejmuje właściwe działania


Pośrednicy często ogłaszają sprzedaż mieszkania jeszcze przed podpisaniem umowy z właścielem. Jest to działanie niezgodne z polskim prawem. Praktyka pokazuje, że w ciągu ostatnich 12 lat aż 346 pośrednikom, z 16 tysięcy, udowodniono działanie nie respektujące przepisów.

Krok po kroku: jak sprzedać nieruchomość bez pośrednika?

Osoby planujące sprzedaż mieszkania lub domu mogą zdecydować się na samodzielne załatwienie wszystkich formalności bądź na wynajęcie do tego agencji nieruchomości. Tym, którzy zdecydują się na sprzedaż bezpośrednią, ekspert serwisu otoDom.pl podpowiada, na co zwrócić uwagę na każdym etapie tego procesu oraz wyjaśnia, jak przygotować się do transakcji.

Na czym polega istota pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami polega przede wszystkim na zawodowym dokonaniu przez pośrednika czynności, na podstawie których dojdzie do zbycia albo nabycia własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, do zbycia albo nabycia prawa do nieruchomości, do zbycia albo nabycia spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego, do dzierżawy nieruchomości, najmu nieruchomości,nabycia prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej.

Warunki zawarte w umowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego

W umowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego należy szczegółowo określić przedmiot najmu, położenie nieruchomości wraz ze wskazaniem rodzaju nieruchomości w celu jej wynajęcia. Tego typu informacje mogą zostać dołączone do umowy w postaci załączników.

Postanowienia zawarte w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia wraz z podaniem szczegółowych parametrów (położenie, cena, wielkość).

Jakie elementy powinny być zawarte w świadectwie licencji zawodowej pośrednika


Wiedza o tym, jakie elementy powinny zostać zawarte w świadectwie licencji zawodowej pośrednika jest istotna, gdyż na tej podstawie można zweryfikować jego prawdziwość oraz stwierdzić, czy faktycznie mamy do czynienia z pośrednikiem posiadającym uprawnienia do wykonywania czynności w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Jak należy sporządzić umowę pośrednictwa sprzedaży nieruchomości typu wyłącznego

W umowie pośrednictwa sprzedaży nieruchomości typu wyłącznego należy zawrzeć postanowienia dotyczące klauzuli wyłączności na rzecz pośrednika. Oznacza to, że tylko pośrednik posiada prawo do pośredniczenia w obrocie daną nieruchomością, a zamawiający nie może tejże czynności zlecić innemu pośrednikowi.

Istota umowy pośrednictwa zakupu nieruchomości typu otwartego

Umowa pośrednictwa zakupu nieruchomości typu otwartego jest umową – która zawiera postanowienia tzn. bez zastrzeżenia wyłączności. Oznacza to, iż zamawiający zwiera umowę pośrednictwa – której przedmiotem jest jedna nieruchomość – z pośrednikami (z więcej niż jednym pośrednikiem). Zamawiający jest zobowiązany do uiszczenia wynagrodzenia za dokonanie czynności w zakresie pośrednictwa każdemu pośrednikowi, z którym zawarł umowę w tymże zakresie.

Warunki zapłaty kary umownej w umowie pośrednictwa typu otwartego

W umowie pośrednictwa należy szczegółowo określić warunki zapłaty kary umownej z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez pośrednika czynności zmierzających do zawarcia umowy nabycia lub zbycia nieruchomości. W przypadku nie określenia przez strony w umowie regulacji dotyczącej kary umownej – strony posiadają uprawnienie do dochodzenia swoich roszczeń na podstawie przepisów zawartych w Kodeksie Cywilnym.

Co powinna zawierać treść umowy pośrednictwa typu otwartego

Na podstawie umowy pośrednictwa typu otwartego zamawiający może zewrzeć umowę pośrednictwa – której przedmiotem jest dana nieruchomość – w tym samym czasie z więcej niż jednym pośrednikiem. Natomiast zamawiający jest zobowiązany do uiszczenia wynagrodzenia za dokonanie poszczególnych czynności w zakresie pośrednictwa każdemu pośrednikowi, z którym zawarł uprzednio umowę.

Czy warto korzystać z pomocy doradców w zaciągnięciu kredytu?

Doradcy finansowi pomogą nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego. Nie zdawajmy się jednak zupełnie na ich opinię. Jeśli kredyt podpowiedziany przez doradztwo okaże się klapą, będziemy mogli winić za to jedynie siebie.

Jak wybrać biuro pośrednictwa nieruchomości?


Zadaniem biura pośrednictwa jest pomoc w zakupie, wynajmie lub sprzedaży nieruchomości. Do agencji zwracamy się także z prośbą o pomoc przy wyborze kredytu hipotecznego.
Czym jest biuro pośrednictwa?

Pośrednik

Pośrednik to przedsiębiorca trudniący się zawodowo pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

Jak zawrzeć dobrą umowę z pośrednikiem?

Pragnąc kupić dom, lub mieszkanie, a nawet szukając korzystnej oferty najmu lokalu, często brak nam możliwości i czasu, żeby samemu poszukiwać zarówno oferty jak i nabywcy. Z tego powodu coraz częściej zwracamy się o pomoc do pośredników w obrocie nieruchomościami. Z jednej strony odciąży nas to od samodzielnego szukania kontrahentów oraz pozwoli ograniczyć liczbę niepoważnych, lub fałszywych ofert, z drugiej może nas narazić na koszty… a w przypadku nieuczciwych pośredników wcale nie małe.

REKLAMA