REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lion’s House – prestiżowe doradztwo nieruchomości

Lion’s House to prestiżowe doradztwo nieruchomości, które skierowane jest do najzamożniejszych osób. Fot. Fotolia
Lion’s House to prestiżowe doradztwo nieruchomości, które skierowane jest do najzamożniejszych osób. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Lion’s House to prestiżowe doradztwo nieruchomości, które skierowane jest do najzamożniejszych osób. Doradcy Lion’s House oferują m.in. pomoc w zakupie nieruchomości krajowych i zagranicznych oraz doradztwo prawne i podatkowe.

– Lion’s House to nie tylko nowa marka, to nowa kategoria usług dla osób zamożnych, real estate management. To zarządzanie majątkiem, którego osią są inwestycje w nieruchomości –mówi Jarosław Augustyniak, twórca Lion’s House.

REKLAMA

Dla klienta furtką do Lion’s House jest majątek wyceniany przynajmniej na milion złotych lub analogiczna kwota do zainwestowania. Usługa oparta jest na czterech filarach:

  • zakup nieruchomości w kraju;
  • zakup nieruchomości za granicą;
  • restrukturyzacja portfela nieruchomości;
  • maksymalizacja stopy zwrotu z całego majątku.

Klientem Lion’s House może być zarówno osoba poszukująca nieruchomości na własny użytek, jak i osoba, która chce inwestować na tym rynku. W tym drugim przypadku oferta obejmuje nie tylko mieszkania czy domy, ale też ziemie, w tym grunty rolne, oraz nieruchomości wakacyjne. Restrukturyzacja portfela zakłada analizę zyskowności obecnych jego składników, sprzedaż nieruchomości, jeśli jest to uzasadnione, a także nowe inwestycje. Doradztwo przy zakupie nieruchomości połączone jest z doradztwem finansowym. Chodzi tu nie tylko o finansowanie zakupu, ale też o produkty inwestycyjne będące dopełnieniem inwestycji na rynku nieruchomości.

Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty

Skąd wziął się pomysł na Lion’s House?

REKLAMA

Skąd wziął się pomysł na nowy biznes? Z połączenia dotychczasowych doświadczeń Jarosława Augustyniaka, który stworzył m.in. pierwszy w Polsce samodzielny private banking i pierwszą sieciową firmę nieruchomościową o wystandaryzowanym modelu obsługi. Ale nie tylko. Pomysł podsunął też sam rynek, który nie oferuje takiej usługi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Mniej więcej trzy lata temu, gdy bankrutował Lehman Brothers, a rynki finansowe były w apogeum kryzysu, uświadomiłem sobie, że osoba zamożna, która korzysta w Polsce z profesjonalnego wsparcia w zarzadzaniu swoim majątkiem, w zasadzie skazana jest na usługi oparte wyłącznie o rynek finansowy – wspomina.


Ceny nieruchomości co prawda też wtedy zniżkowały, w niektórych miejscach nawet o kilkadziesiąt procent, jednak nie wszędzie i nie w tak błyskawicznym tempie, jak indeksy giełdowe.

– Wtedy wpadłem na pomysł, żeby stworzyć coś na kształt private bankingu, ale ze środkiem ciężkości położonym na nieruchomości – dodaje.

Profesjonalna ekipa zarządzająca

Z realizacją nowego pomysłu musiał jednak trochę poczekać. Do uruchomienia usługi zarządzania majątkiem, której osią są nieruchomości, potrzebował ludzi wyspecjalizowanych w tej dziedzinie i zaplecza. Takim zapleczem stał się Home Broker, sieciowa agencja obrotu nieruchomościami mieszkaniowymi. W kilka lat, dzięki sprawnej ręce Damiana Milibranda, wyrosła na największego pośrednika w Polsce. Dziś ma 50 oddziałów zlokalizowanych w największych miastach Polski i ponad 900 doradców. Świadczy kompleksową usługę doradztwa przy zakupie mieszkania (wybór nieruchomości, pomoc prawna, doradztwo kredytowe, itp.). Głównym akcjonariuszem Home Broker jest dr Leszek Czarnecki.

Kto stworzył Lion’s House?

To właśnie z Home Broker wywodzą się doradcy, którzy dziś stają naprzeciwko klienta w pierwszej placówce Lion’s House. Twórcą marki oraz strategii marketingowej Lion’s House jest Dominik Fajbusiewicz, członek rady nadzorczej Home Broker, a także członek zarządu Idea Banku. Dominik Fajbusiewicz stworzył wcześniej następujące marki: Open Finance, Noble Bank, Home Broker, Tax Care i Idea Bank. Twórcą logo Lion’s House – wizerunku białego lwa na czerwonym tle – jest Remigiusz Dymek.

Zobacz także: Całoroczne apartamenty nad Bałtykiem

Kolejne placówki Lion’s House

Do końca roku Lion’s House otworzy jeszcze jedną placówkę w Warszawie oraz oddziały w Poznaniu, Krakowie i w Trójmieście.

– Dzięki skali działania Home Broker, który miesięcznie obsługuje tysiąc klientów, jesteśmy w stanie uczynić nieruchomości stosunkowo płynnym aktywem inwestycyjnym – zauważa prezes Damian Milibrand.

Źródło: Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA