REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lion’s House – prestiżowe doradztwo nieruchomości

Subskrybuj nas na Youtube
Lion’s House to prestiżowe doradztwo nieruchomości, które skierowane jest do najzamożniejszych osób. Fot. Fotolia
Lion’s House to prestiżowe doradztwo nieruchomości, które skierowane jest do najzamożniejszych osób. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Lion’s House to prestiżowe doradztwo nieruchomości, które skierowane jest do najzamożniejszych osób. Doradcy Lion’s House oferują m.in. pomoc w zakupie nieruchomości krajowych i zagranicznych oraz doradztwo prawne i podatkowe.

– Lion’s House to nie tylko nowa marka, to nowa kategoria usług dla osób zamożnych, real estate management. To zarządzanie majątkiem, którego osią są inwestycje w nieruchomości –mówi Jarosław Augustyniak, twórca Lion’s House.

REKLAMA

Dla klienta furtką do Lion’s House jest majątek wyceniany przynajmniej na milion złotych lub analogiczna kwota do zainwestowania. Usługa oparta jest na czterech filarach:

  • zakup nieruchomości w kraju;
  • zakup nieruchomości za granicą;
  • restrukturyzacja portfela nieruchomości;
  • maksymalizacja stopy zwrotu z całego majątku.

Klientem Lion’s House może być zarówno osoba poszukująca nieruchomości na własny użytek, jak i osoba, która chce inwestować na tym rynku. W tym drugim przypadku oferta obejmuje nie tylko mieszkania czy domy, ale też ziemie, w tym grunty rolne, oraz nieruchomości wakacyjne. Restrukturyzacja portfela zakłada analizę zyskowności obecnych jego składników, sprzedaż nieruchomości, jeśli jest to uzasadnione, a także nowe inwestycje. Doradztwo przy zakupie nieruchomości połączone jest z doradztwem finansowym. Chodzi tu nie tylko o finansowanie zakupu, ale też o produkty inwestycyjne będące dopełnieniem inwestycji na rynku nieruchomości.

Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty

Skąd wziął się pomysł na Lion’s House?

REKLAMA

Skąd wziął się pomysł na nowy biznes? Z połączenia dotychczasowych doświadczeń Jarosława Augustyniaka, który stworzył m.in. pierwszy w Polsce samodzielny private banking i pierwszą sieciową firmę nieruchomościową o wystandaryzowanym modelu obsługi. Ale nie tylko. Pomysł podsunął też sam rynek, który nie oferuje takiej usługi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Mniej więcej trzy lata temu, gdy bankrutował Lehman Brothers, a rynki finansowe były w apogeum kryzysu, uświadomiłem sobie, że osoba zamożna, która korzysta w Polsce z profesjonalnego wsparcia w zarzadzaniu swoim majątkiem, w zasadzie skazana jest na usługi oparte wyłącznie o rynek finansowy – wspomina.


Ceny nieruchomości co prawda też wtedy zniżkowały, w niektórych miejscach nawet o kilkadziesiąt procent, jednak nie wszędzie i nie w tak błyskawicznym tempie, jak indeksy giełdowe.

– Wtedy wpadłem na pomysł, żeby stworzyć coś na kształt private bankingu, ale ze środkiem ciężkości położonym na nieruchomości – dodaje.

Profesjonalna ekipa zarządzająca

Z realizacją nowego pomysłu musiał jednak trochę poczekać. Do uruchomienia usługi zarządzania majątkiem, której osią są nieruchomości, potrzebował ludzi wyspecjalizowanych w tej dziedzinie i zaplecza. Takim zapleczem stał się Home Broker, sieciowa agencja obrotu nieruchomościami mieszkaniowymi. W kilka lat, dzięki sprawnej ręce Damiana Milibranda, wyrosła na największego pośrednika w Polsce. Dziś ma 50 oddziałów zlokalizowanych w największych miastach Polski i ponad 900 doradców. Świadczy kompleksową usługę doradztwa przy zakupie mieszkania (wybór nieruchomości, pomoc prawna, doradztwo kredytowe, itp.). Głównym akcjonariuszem Home Broker jest dr Leszek Czarnecki.

Kto stworzył Lion’s House?

To właśnie z Home Broker wywodzą się doradcy, którzy dziś stają naprzeciwko klienta w pierwszej placówce Lion’s House. Twórcą marki oraz strategii marketingowej Lion’s House jest Dominik Fajbusiewicz, członek rady nadzorczej Home Broker, a także członek zarządu Idea Banku. Dominik Fajbusiewicz stworzył wcześniej następujące marki: Open Finance, Noble Bank, Home Broker, Tax Care i Idea Bank. Twórcą logo Lion’s House – wizerunku białego lwa na czerwonym tle – jest Remigiusz Dymek.

Zobacz także: Całoroczne apartamenty nad Bałtykiem

Kolejne placówki Lion’s House

Do końca roku Lion’s House otworzy jeszcze jedną placówkę w Warszawie oraz oddziały w Poznaniu, Krakowie i w Trójmieście.

– Dzięki skali działania Home Broker, który miesięcznie obsługuje tysiąc klientów, jesteśmy w stanie uczynić nieruchomości stosunkowo płynnym aktywem inwestycyjnym – zauważa prezes Damian Milibrand.

Źródło: Home Broker

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA