Lion’s House – prestiżowe doradztwo nieruchomości
REKLAMA
REKLAMA
– Lion’s House to nie tylko nowa marka, to nowa kategoria usług dla osób zamożnych, real estate management. To zarządzanie majątkiem, którego osią są inwestycje w nieruchomości –mówi Jarosław Augustyniak, twórca Lion’s House.
REKLAMA
Dla klienta furtką do Lion’s House jest majątek wyceniany przynajmniej na milion złotych lub analogiczna kwota do zainwestowania. Usługa oparta jest na czterech filarach:
- zakup nieruchomości w kraju;
- zakup nieruchomości za granicą;
- restrukturyzacja portfela nieruchomości;
- maksymalizacja stopy zwrotu z całego majątku.
Klientem Lion’s House może być zarówno osoba poszukująca nieruchomości na własny użytek, jak i osoba, która chce inwestować na tym rynku. W tym drugim przypadku oferta obejmuje nie tylko mieszkania czy domy, ale też ziemie, w tym grunty rolne, oraz nieruchomości wakacyjne. Restrukturyzacja portfela zakłada analizę zyskowności obecnych jego składników, sprzedaż nieruchomości, jeśli jest to uzasadnione, a także nowe inwestycje. Doradztwo przy zakupie nieruchomości połączone jest z doradztwem finansowym. Chodzi tu nie tylko o finansowanie zakupu, ale też o produkty inwestycyjne będące dopełnieniem inwestycji na rynku nieruchomości.
Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty
Skąd wziął się pomysł na Lion’s House?
REKLAMA
Skąd wziął się pomysł na nowy biznes? Z połączenia dotychczasowych doświadczeń Jarosława Augustyniaka, który stworzył m.in. pierwszy w Polsce samodzielny private banking i pierwszą sieciową firmę nieruchomościową o wystandaryzowanym modelu obsługi. Ale nie tylko. Pomysł podsunął też sam rynek, który nie oferuje takiej usługi.
– Mniej więcej trzy lata temu, gdy bankrutował Lehman Brothers, a rynki finansowe były w apogeum kryzysu, uświadomiłem sobie, że osoba zamożna, która korzysta w Polsce z profesjonalnego wsparcia w zarzadzaniu swoim majątkiem, w zasadzie skazana jest na usługi oparte wyłącznie o rynek finansowy – wspomina.
Ceny nieruchomości co prawda też wtedy zniżkowały, w niektórych miejscach nawet o kilkadziesiąt procent, jednak nie wszędzie i nie w tak błyskawicznym tempie, jak indeksy giełdowe.
– Wtedy wpadłem na pomysł, żeby stworzyć coś na kształt private bankingu, ale ze środkiem ciężkości położonym na nieruchomości – dodaje.
Profesjonalna ekipa zarządzająca
Z realizacją nowego pomysłu musiał jednak trochę poczekać. Do uruchomienia usługi zarządzania majątkiem, której osią są nieruchomości, potrzebował ludzi wyspecjalizowanych w tej dziedzinie i zaplecza. Takim zapleczem stał się Home Broker, sieciowa agencja obrotu nieruchomościami mieszkaniowymi. W kilka lat, dzięki sprawnej ręce Damiana Milibranda, wyrosła na największego pośrednika w Polsce. Dziś ma 50 oddziałów zlokalizowanych w największych miastach Polski i ponad 900 doradców. Świadczy kompleksową usługę doradztwa przy zakupie mieszkania (wybór nieruchomości, pomoc prawna, doradztwo kredytowe, itp.). Głównym akcjonariuszem Home Broker jest dr Leszek Czarnecki.
Kto stworzył Lion’s House?
To właśnie z Home Broker wywodzą się doradcy, którzy dziś stają naprzeciwko klienta w pierwszej placówce Lion’s House. Twórcą marki oraz strategii marketingowej Lion’s House jest Dominik Fajbusiewicz, członek rady nadzorczej Home Broker, a także członek zarządu Idea Banku. Dominik Fajbusiewicz stworzył wcześniej następujące marki: Open Finance, Noble Bank, Home Broker, Tax Care i Idea Bank. Twórcą logo Lion’s House – wizerunku białego lwa na czerwonym tle – jest Remigiusz Dymek.
Zobacz także: Całoroczne apartamenty nad Bałtykiem
Kolejne placówki Lion’s House
Do końca roku Lion’s House otworzy jeszcze jedną placówkę w Warszawie oraz oddziały w Poznaniu, Krakowie i w Trójmieście.
– Dzięki skali działania Home Broker, który miesięcznie obsługuje tysiąc klientów, jesteśmy w stanie uczynić nieruchomości stosunkowo płynnym aktywem inwestycyjnym – zauważa prezes Damian Milibrand.
Źródło: Home Broker
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.