REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Inwestycja w nieruchomość – jak zarobić?

Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Fot. Materiały prasowe
Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Fot. Materiały prasowe
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Inwestorzy kupują nieruchomości w miejscowościach turystycznych Polski i czerpią zyski z ich wynajmu.

Rata kredytu a zysk z wynajmu

REKLAMA

Najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest przekazanie nowego mieszkania firmie wynajmującej apartamenty. Z reguły biura dewelopera, który jest wykonawcą osiedla i firmy oferującej lokale pod wynajem, są zlokalizowane blisko siebie. Nie przez przypadek. Potencjalny klient jest od razu informowany o możliwości przeznaczenia zakupionego apartamentu na atrakcyjnych warunkach. Jakie może mieć z tego korzyści? Okazuje się, że rata kredytu na mieszkanie jest niższa niż przychód, który uzyskiwany jest z wynajmowania lokalu w charakterze krótkoterminowym. Osoby, głównie rodziny z dziećmi, które korzystają z apartamentu, płacą kilkaset złotych za jeden dzień pobytu, co w skali miesiąca może dać przychód nawet pięciocyfrowy. Ponadto zainwestowanie w nieruchomość, która przynosi stały dochód, może być sposobem na zabezpieczenie pieniędzy spoczywających w banku. Segment rynku mieszkaniowego jest obecnie stabilny, a wartość lokalu znacznie wzrośnie po jego kompleksowym wyposażeniu w meble i sprzęt RTV/AGD.

REKLAMA

– W ostatnim okresie zanotowaliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania kupnem mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Najczęściej poszukiwane są apartamenty dwu, lub trzypokojowe, o powierzchni do 60 mkw. O wyborze takiego lokalu decyduje zazwyczaj korzystna turystycznie okolica, ponieważ docelowo apartamenty wynajmują zazwyczaj turyści – rodziny z dziećmi lub biznesmeni – tłumaczy Łukasz Szapiel, Manager Sprzedaży gdańskiej inwestycji Szafarnia.

Zobacz także: Stagnacja na rynku deweloperskim

Korzyści dla właściciela lokalu

REKLAMA

Jakie są dodatkowe korzyści takiego rozwiązania? Z punktu widzenia osoby, która zamierza zainwestować w apartament i oddać go pod wynajem zewnętrznej firmie, takie rozwiązanie jest o wiele bardziej komfortowe. Po pierwsze, właściciel nie musi zajmować się sprzątaniem mieszkania po każdorazowym pobycie gości. Zewnętrzna firma zajmuje się również opieką nad lokalem, organizuje i nadzoruje wszelkie prace remontowe, pozostając w stałym kontakcie z właścicielem. Ponadto, wyspecjalizowana firma skuteczniej dotrze do klienta poprzez ugruntowaną pozycję na rynku turystycznym oraz wypracowane kanały promocyjne. Dodatkowo, umowa gwarantuje stałe wynagrodzenie za możliwość korzystania z lokalu, a odpowiednie klauzule pozwalają na zwiększenie zapłaty w przypadku osiągnięcia przychodu większego niż pierwotnie zakładany. Korzystny jest również fakt, że właściciel apartamentu może wprowadzić się do niego na okres wskazany w umowie. Pozwala to na wykorzystanie mieszkania do własnych celów wypoczynkowych, bez konieczności płacenia za noclegi w przypadku tradycyjnej podróży wakacyjnej.

Możliwość zakupienia apartamentu pod wynajem proponuje swoim klientom np. gdańska Szafarnia. Osiedle składa się z 202 apartamentów oraz 10 lokali usługowych. Inwestycja zlokalizowana jest bezpośrednio nad rzeką Motławą, do której dostęp zapewnia pobliska marina. Spacer do ścisłego centrum, czyli gdańskiej Starówki, z jej wieloma atrakcjami turystycznymi, zajmuje ok. 5 minut.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Trend panujący na rynku mieszkaniowym, który zaobserwowany został głównie w nadmorskich kurortach, spowodował, że planujemy sprzedać wszystkie apartamenty w Szafarni do końca roku 2011 – komentuje Łukasz Szapiel.

Apartamenty na Euro 2012

Firmy, które posiadają apartamenty do wynajęcia w miastach będących gospodarzami Euro 2012, są pewni sukcesu finansowego podczas turnieju. Niedostatecznie rozwinięta baza hotelowa pozwoli na osiągnięcie przez nich pełnego obłożenia już w czerwcu 2012. Osoby, które od dłuższego czasu planują zakupienie apartamentu, na przykład w Gdańsku, mogą poprzez wynajęcie go na czas turnieju zrekompensować sobie koszt związany z jego wyposażeniem. 

Zobacz także: Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej

Polacy coraz chętniej inwestują

Jak wynika z danych rynkowych, coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie oszczędności w nieruchomość pod wynajem. Takie rozwiązanie pozwala pieniądzom pracować i przynosi dochód równy, a często nawet wyższy od procentów z lokaty bankowej. Ponadto, posiadanie nieruchomości, której zakup był przez pewien okres rekompensowany z wynajmu, może okazać się korzystne w przypadku sprzedaży apartamentu w przyszłości. Niewykluczone, że taki sposób inwestowania w nieruchomości stanie się na polskim rynku standardem.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

REKLAMA

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA