REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Inwestycja w nieruchomość – jak zarobić?

Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Fot. Materiały prasowe
Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Fot. Materiały prasowe
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Inwestorzy kupują nieruchomości w miejscowościach turystycznych Polski i czerpią zyski z ich wynajmu.

Rata kredytu a zysk z wynajmu

REKLAMA

Najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest przekazanie nowego mieszkania firmie wynajmującej apartamenty. Z reguły biura dewelopera, który jest wykonawcą osiedla i firmy oferującej lokale pod wynajem, są zlokalizowane blisko siebie. Nie przez przypadek. Potencjalny klient jest od razu informowany o możliwości przeznaczenia zakupionego apartamentu na atrakcyjnych warunkach. Jakie może mieć z tego korzyści? Okazuje się, że rata kredytu na mieszkanie jest niższa niż przychód, który uzyskiwany jest z wynajmowania lokalu w charakterze krótkoterminowym. Osoby, głównie rodziny z dziećmi, które korzystają z apartamentu, płacą kilkaset złotych za jeden dzień pobytu, co w skali miesiąca może dać przychód nawet pięciocyfrowy. Ponadto zainwestowanie w nieruchomość, która przynosi stały dochód, może być sposobem na zabezpieczenie pieniędzy spoczywających w banku. Segment rynku mieszkaniowego jest obecnie stabilny, a wartość lokalu znacznie wzrośnie po jego kompleksowym wyposażeniu w meble i sprzęt RTV/AGD.

REKLAMA

– W ostatnim okresie zanotowaliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania kupnem mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Najczęściej poszukiwane są apartamenty dwu, lub trzypokojowe, o powierzchni do 60 mkw. O wyborze takiego lokalu decyduje zazwyczaj korzystna turystycznie okolica, ponieważ docelowo apartamenty wynajmują zazwyczaj turyści – rodziny z dziećmi lub biznesmeni – tłumaczy Łukasz Szapiel, Manager Sprzedaży gdańskiej inwestycji Szafarnia.

Zobacz także: Stagnacja na rynku deweloperskim

Korzyści dla właściciela lokalu

REKLAMA

Jakie są dodatkowe korzyści takiego rozwiązania? Z punktu widzenia osoby, która zamierza zainwestować w apartament i oddać go pod wynajem zewnętrznej firmie, takie rozwiązanie jest o wiele bardziej komfortowe. Po pierwsze, właściciel nie musi zajmować się sprzątaniem mieszkania po każdorazowym pobycie gości. Zewnętrzna firma zajmuje się również opieką nad lokalem, organizuje i nadzoruje wszelkie prace remontowe, pozostając w stałym kontakcie z właścicielem. Ponadto, wyspecjalizowana firma skuteczniej dotrze do klienta poprzez ugruntowaną pozycję na rynku turystycznym oraz wypracowane kanały promocyjne. Dodatkowo, umowa gwarantuje stałe wynagrodzenie za możliwość korzystania z lokalu, a odpowiednie klauzule pozwalają na zwiększenie zapłaty w przypadku osiągnięcia przychodu większego niż pierwotnie zakładany. Korzystny jest również fakt, że właściciel apartamentu może wprowadzić się do niego na okres wskazany w umowie. Pozwala to na wykorzystanie mieszkania do własnych celów wypoczynkowych, bez konieczności płacenia za noclegi w przypadku tradycyjnej podróży wakacyjnej.

Możliwość zakupienia apartamentu pod wynajem proponuje swoim klientom np. gdańska Szafarnia. Osiedle składa się z 202 apartamentów oraz 10 lokali usługowych. Inwestycja zlokalizowana jest bezpośrednio nad rzeką Motławą, do której dostęp zapewnia pobliska marina. Spacer do ścisłego centrum, czyli gdańskiej Starówki, z jej wieloma atrakcjami turystycznymi, zajmuje ok. 5 minut.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Trend panujący na rynku mieszkaniowym, który zaobserwowany został głównie w nadmorskich kurortach, spowodował, że planujemy sprzedać wszystkie apartamenty w Szafarni do końca roku 2011 – komentuje Łukasz Szapiel.

Apartamenty na Euro 2012

Firmy, które posiadają apartamenty do wynajęcia w miastach będących gospodarzami Euro 2012, są pewni sukcesu finansowego podczas turnieju. Niedostatecznie rozwinięta baza hotelowa pozwoli na osiągnięcie przez nich pełnego obłożenia już w czerwcu 2012. Osoby, które od dłuższego czasu planują zakupienie apartamentu, na przykład w Gdańsku, mogą poprzez wynajęcie go na czas turnieju zrekompensować sobie koszt związany z jego wyposażeniem. 

Zobacz także: Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej

Polacy coraz chętniej inwestują

Jak wynika z danych rynkowych, coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie oszczędności w nieruchomość pod wynajem. Takie rozwiązanie pozwala pieniądzom pracować i przynosi dochód równy, a często nawet wyższy od procentów z lokaty bankowej. Ponadto, posiadanie nieruchomości, której zakup był przez pewien okres rekompensowany z wynajmu, może okazać się korzystne w przypadku sprzedaży apartamentu w przyszłości. Niewykluczone, że taki sposób inwestowania w nieruchomości stanie się na polskim rynku standardem.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA