REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kalkulatory pomocne podczas zakupu nieruchomości

jz
Po podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości pojawiają się kolejne pytania. Fot. Fotolia
Po podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości pojawiają się kolejne pytania. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Po podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości pojawiają się kolejne pytania. Jak uzyskać kredyt? Jaka będzie rata kredytu? Jaki jest faktyczny koszt zakupu nieruchomości? Ile będzie kosztował notariusz? I wiele innych.

Młode małżeństwa kupujące dom czy mieszkanie mogą skorzystać z programu "Rodzina na Swoim". Na czym ten program polega? "Rodzina na Swoim" to rządowy program dopłat do kredytu mieszkaniowego skierowany do rodzin. Bez względu na staż małżeński ma on pomóc małżeństwom oraz osobom samodzielnie wychowującym dzieci w zakupie mieszkania lub domu.

REKLAMA

Pomoc państwa w programie "Rodzina na Swoim" polega na dopłatach do oprocentowania kredytu hipotecznego. Opłaty w programie przysługują rodzinom w pierwszych 8 latach kredytu i jest to 50% odsetek naliczanych wg stopy referencyjnej publikowanej co kwartał przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jakie są dopłaty do oprocentowania w programie "Rodzina na Swoim"?

Sprawdź to, korzystając z naszego kalkulatora: Kalkulator - "Rodzina na Swoim"

Wybraliśmy mieszkanie, teraz nie pozostaje nam nic innego, jak dopełnić wszystkich formalności. Wiemy już, czym jest program "Rodzina na Swoim", niestety nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Osobom bezdzietnym lub nie będącym w żadnym formalnym związku pozostaje wzięcie kredytu na warunkach proponowanych przez banki. Jaka będzie rata kredytu? Jaka będzie wysokość poszczególnych rat równych lub malejących kredytu?

Skorzystaj z kalkulatora rat kredytu hipotecznego: Kalkulator rat kredytu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zakup nieruchomości to nie tylko koszt samego mieszkania lub domu. Koszty ponoszone przy zakupie nieruchomości to opłata za dom lub mieszkanie, a także działkę. Ponadto, jeśli nieruchomość nie ma księgi wieczystej, będziemy musieli ją założyć, a wiążą się z tym kolejne koszty. Do sumy opłat należy dołączyć także podatek związany z typem transakcji (darowizna lub sprzedaż), opłatę u notariusza za sporządzenie aktu notarialnego, a jeśli nieruchomość kupujemy za pośrednictwem agencji –  także opłatę za pośrednictwo w sprzedaży. 

Jakie są całkowite koszty zakupu nieruchomości?

Sprawdź to, korzystając z naszego kalkulatora: Kalkulator kosztów zakupu nieruchomości

Wiele wątpliwości pojawia się także, kiedy przychodzi moment podpisania aktu notarialnego. Ta specyficzna forma umowy wymagana jest zawsze do przeniesienia własności nieruchomości (zarówno przy sprzedaży, jak i darowiźnie). Niezachowanie formy aktu notarialnego skutkuje nieważnością takiej umowy.

Jaka jest taksa notarialna przy sporządzaniu aktu notarialnego?

Sprawdź, korzystając z naszego kalkulatora: Kalkulator stawek notarialnych

Zobacz także:

Kalkulatory pomocne podczas remontu

Kto zapłaci podatek od nieruchomości?

Na czym polega podział nieruchomości

Kiedy nabywana nieruchomość może być obciążona prawem pierwokupu?

Czy wiesz, że sprzedaż nieruchomości jest opodatkowana?

Zasiedzenie nieruchomości - poradnik

Czym jest nieruchomość wspólna?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA