REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Galeria Łodygowa – nowa inwestycja dewelopera Dolcan

Subskrybuj nas na Youtube
Galeria Łodygowa będzie mieć powierzchnię 9,3 tys. mkw. Fot. Dolcan
Galeria Łodygowa będzie mieć powierzchnię 9,3 tys. mkw. Fot. Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Galeria Łodygowa to nowa inwestycja dewelopera Dolcan, która powstanie na warszawskim Targówku. Galeria Łodygowa będzie miała charakter handlowo-usługowo-biurowy.

Centrum handlowe Galeria Łodygowa powstanie przy ul. Łodygowej u zbiegu z ul. Radzymińską, stąd też jego nazwa. Będzie to jedyny tak duży obiekt handlowy w tej okolicy, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła, m.in. z uwagi na nowo powstałe osiedla mieszkaniowe. Lokalizacja jest z jednej strony dogodna dla mieszkańców Ząbek, Zielonki, Kobyłki czy Wołomina, ale też dla osób, które poruszają się lub mieszkają na osi ul. Radzymińskiej – głównej ulicy prowadzącej z Pragi na północ Warszawy.

REKLAMA

– Nasza galeria będzie wygodną alternatywą dla tych, którym na co dzień zbyt daleko do centrum handlowego w Markach czy sklepów zlokalizowanych na Dworcu Wileńskim wyjaśnia Robert Ziółek, dyrektor generalny Dolcan.

REKLAMA

Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 6 tys. mkw. Powierzchnia handlowa w Galerii Łodygowa wyniesie ponad 5 tys. mkw., będą to 3 kondygnacje handlowe (część na paterze to 1.905 mkw,  powierzchnia pierwszego piętra przeznaczona pod działalność to 2.263 mkw., a II piętra 917 mkw.). Dodatkowo inwestor zaplanował budowę parkingu podziemnego, powstaną także naziemne miejsca postojowe – w sumie na ponad 200 aut. Obiekt planowany jest jako miejsce dla dużej sieci handlowej, np. spożywczej, oraz liczne sklepy i punkty usługowe.

Rynek galerii handlowych w Polsce od kilku lat silnie się rozwija. Eksperci podkreślają, że nasycenie tego typu obiektami, szczególnie w małych miastach, jest jednak wciąż niewystarczające.

Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Nowe rozwiązania i inwestycje to odpowiedź na potrzeby rynku. Kilka miesięcy temu wywołaliśmy małą rewolucję w segmencie mieszkań, wprowadzając mieszkania bezczynszowe będące połączeniem małego metrażu z komfortem życia w domu, bo zauważyliśmy, że klienci poszukują takich nieruchomości. Nie boimy się nowych wyzwań, dlatego teraz decydujemy się także na wejście w centra handlowe – przedstawia powody poszerzenia działalności Sławomir Doliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Dolcan.


Według informacji firmy Colliers International, duże zainteresowanie mniejszymi obiektami i rynkami regionalnymi wykazują nie tylko deweloperzy, ale również najemcy.

REKLAMA

Colliers International podaje, że w pierwszej połowie tego roku na rynek dostarczono ponad 250 tys. mkw. powierzchni handlowej, a ukończone obiekty powstały m.in. w miastach takich jak Zamość, Leszno czy Radom. Dane firmy wskazują na ożywienie rynku – w porównaniu z pierwszą połową 2010 r. zostało oddane do użytku blisko 13 proc. więcej powierzchni. Obecnie w Polsce
w budowie znajduje się ponad 700 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Dolcan ma dziś w budowie i sprzedaży ok. 20 osiedli mieszkaniowych, na terenie, których realizuje także powierzchnie komercyjne przeznaczone pod biura, handel i usługi. Obecnie jest to 31 lokali użytkowych o różnej wielkości – od 20 do 718 mkw. Najwięcej, bo aż 8 lokali pod działalność komercyjną, znajduje się na osiedlu Grabskiego w Lublinie. Jest to gotowy, sukcesywnie zasiedlany budynek ze 194 mieszkaniami. Podobne lokale znajdują się również w jednej z najnowszych inwestycji dewelopera – na osiedlu Ogrody Ochoty w Warszawie (2 tys. mieszkań) oraz w budynku Arkadia, przy ul. Małkowskiego 30
w Szczecinie. W tym ostatnim dostępny jest m.in. lokal w podziemiu, przeznaczony na gastronomię albo pub, o powierzchni 215 mkw.

Zobacz także: Garaż zwiększa wartość mieszkania nawet o 30 tys. zł

Dolcan jest jednym z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Spółka realizuje inwestycje na terenie Warszawy, Lublina, Szczecina, Bydgoszczy, Częstochowy i Kozienic. Zatrudnia ponad 150 pracowników. Rok 2010 zamknęła wynikiem 400 mln zł, i zyskiem na poziomie 25 mln zł. Inwestor planuje debiut na GPW, już zakończył proces przekształcenia firmy w spółkę akcyjną.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA