REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Galeria Łodygowa – nowa inwestycja dewelopera Dolcan

Galeria Łodygowa będzie mieć powierzchnię 9,3 tys. mkw. Fot. Dolcan
Galeria Łodygowa będzie mieć powierzchnię 9,3 tys. mkw. Fot. Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Galeria Łodygowa to nowa inwestycja dewelopera Dolcan, która powstanie na warszawskim Targówku. Galeria Łodygowa będzie miała charakter handlowo-usługowo-biurowy.

Centrum handlowe Galeria Łodygowa powstanie przy ul. Łodygowej u zbiegu z ul. Radzymińską, stąd też jego nazwa. Będzie to jedyny tak duży obiekt handlowy w tej okolicy, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła, m.in. z uwagi na nowo powstałe osiedla mieszkaniowe. Lokalizacja jest z jednej strony dogodna dla mieszkańców Ząbek, Zielonki, Kobyłki czy Wołomina, ale też dla osób, które poruszają się lub mieszkają na osi ul. Radzymińskiej – głównej ulicy prowadzącej z Pragi na północ Warszawy.

REKLAMA

– Nasza galeria będzie wygodną alternatywą dla tych, którym na co dzień zbyt daleko do centrum handlowego w Markach czy sklepów zlokalizowanych na Dworcu Wileńskim wyjaśnia Robert Ziółek, dyrektor generalny Dolcan.

REKLAMA

Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 6 tys. mkw. Powierzchnia handlowa w Galerii Łodygowa wyniesie ponad 5 tys. mkw., będą to 3 kondygnacje handlowe (część na paterze to 1.905 mkw,  powierzchnia pierwszego piętra przeznaczona pod działalność to 2.263 mkw., a II piętra 917 mkw.). Dodatkowo inwestor zaplanował budowę parkingu podziemnego, powstaną także naziemne miejsca postojowe – w sumie na ponad 200 aut. Obiekt planowany jest jako miejsce dla dużej sieci handlowej, np. spożywczej, oraz liczne sklepy i punkty usługowe.

Rynek galerii handlowych w Polsce od kilku lat silnie się rozwija. Eksperci podkreślają, że nasycenie tego typu obiektami, szczególnie w małych miastach, jest jednak wciąż niewystarczające.

Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Nowe rozwiązania i inwestycje to odpowiedź na potrzeby rynku. Kilka miesięcy temu wywołaliśmy małą rewolucję w segmencie mieszkań, wprowadzając mieszkania bezczynszowe będące połączeniem małego metrażu z komfortem życia w domu, bo zauważyliśmy, że klienci poszukują takich nieruchomości. Nie boimy się nowych wyzwań, dlatego teraz decydujemy się także na wejście w centra handlowe – przedstawia powody poszerzenia działalności Sławomir Doliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Dolcan.


Według informacji firmy Colliers International, duże zainteresowanie mniejszymi obiektami i rynkami regionalnymi wykazują nie tylko deweloperzy, ale również najemcy.

REKLAMA

Colliers International podaje, że w pierwszej połowie tego roku na rynek dostarczono ponad 250 tys. mkw. powierzchni handlowej, a ukończone obiekty powstały m.in. w miastach takich jak Zamość, Leszno czy Radom. Dane firmy wskazują na ożywienie rynku – w porównaniu z pierwszą połową 2010 r. zostało oddane do użytku blisko 13 proc. więcej powierzchni. Obecnie w Polsce
w budowie znajduje się ponad 700 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Dolcan ma dziś w budowie i sprzedaży ok. 20 osiedli mieszkaniowych, na terenie, których realizuje także powierzchnie komercyjne przeznaczone pod biura, handel i usługi. Obecnie jest to 31 lokali użytkowych o różnej wielkości – od 20 do 718 mkw. Najwięcej, bo aż 8 lokali pod działalność komercyjną, znajduje się na osiedlu Grabskiego w Lublinie. Jest to gotowy, sukcesywnie zasiedlany budynek ze 194 mieszkaniami. Podobne lokale znajdują się również w jednej z najnowszych inwestycji dewelopera – na osiedlu Ogrody Ochoty w Warszawie (2 tys. mieszkań) oraz w budynku Arkadia, przy ul. Małkowskiego 30
w Szczecinie. W tym ostatnim dostępny jest m.in. lokal w podziemiu, przeznaczony na gastronomię albo pub, o powierzchni 215 mkw.

Zobacz także: Garaż zwiększa wartość mieszkania nawet o 30 tys. zł

Dolcan jest jednym z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Spółka realizuje inwestycje na terenie Warszawy, Lublina, Szczecina, Bydgoszczy, Częstochowy i Kozienic. Zatrudnia ponad 150 pracowników. Rok 2010 zamknęła wynikiem 400 mln zł, i zyskiem na poziomie 25 mln zł. Inwestor planuje debiut na GPW, już zakończył proces przekształcenia firmy w spółkę akcyjną.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA