Co powinna zawierać treść umowy pośrednictwa typu otwartego
REKLAMA
REKLAMA
Jakie zobowiązania wynikają z umowy pośrednictwa
REKLAMA
Na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami – przez umowę pośrednictwa przedsiębiorca albo pośrednik – zobowiązuje się do wykonania czynności zmierzających do zawarcia umowy zbycia lub nabycia nieruchomości – dla zamawiającego. Natomiast – zamawiający obowiązany jest zapłacić pośrednikowi lub przedsiębiorcy stosowne wynagrodzenie.
Warto pamiętać o tym, iż umowa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami należy do kategorii umów o świadczenie usług.
Jak należy określić przedmiot umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami
Podstawą dokonania czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest umowa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Tego typu umowa jest niezbędna w stosunkach pomiędzy uprawnionym pośrednikiem do dokonywania czynności pośrednictwa a klientem. W związku z tym, pośrednik zobowiązany jest do posiadania licencji zawodowej nadanej przez ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej.
Postanowienie określające przedmiot umowy pośrednictwa nieruchomości
Zobacz serwis: Rynek nieruchomości
Zamawiający zleca Pośrednikowi wykonanie czynności zmierzających do nabycia nieruchomości o następujących parametrach: nieruchomość położona w Katowicach przy ulicy Kazimierza Wielkiego 89 m 7 o łącznej powierzchni 55 m², za cenę 120 000 złotych.
Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach
Podstawa prawna:
- ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. N 216, poz. 2603 ze zm.)
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.