REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Profesjonalny agent nieruchomości - czyli jaki?

REKLAMA

Nabycie nieruchomości to dla wielu osób życiowa inwestycja. Przeznaczenie całych oszczędności, lub perspektywa wieloletniego kredytu nie ułatwiają podjęcia decyzji. Osoby planujące zakup nieruchomości bardzo często korzystają z pomocy agentów nieruchomości. Czego oczekują od pośredników nieruchomości Polacy? Czym powinien charakteryzować się profesjonalny agent nieruchomości?

REKLAMA

Polacy od pośredników w obrocie nieruchomościami oczekują przede wszystkim profesjonalizmu – tak odpowiedziało 55% respondentów badania „Czy Polacy lubią agentów” przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie iHouse.pl, ogólnopolskiego portalu nieruchomości oferującego nowoczesny System Obsługi Pracy Agenta, zintegrowany z aplikacją mobilną i portalem.

Zobacz także: Czy trzeba podpisywać umowę z pośrednikiem nieruchomości przed obejrzeniem mieszkania?

Profesjonalny agent nieruchomości

REKLAMA

Ogromne znaczenie ma dla Polaków zrozumienie ich potrzeb. Dla większości klientów kluczowe jest, by agent skoncentrował na proponowaniu nieruchomości zgodnych z preferencjami drugiej strony, a nie za wszelką cenę starał się przekonać do posiadanego w ofercie domu czy mieszkania. Ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że idealny agent musi znać rynek, głównie po to, by umiejętnie doradzić klientowi i sprostać jego oczekiwaniom. Zdaniem 44% respondentów ważny jest także dostęp do najlepszych ofert na rynku. Polacy oczekują od pośredników zaangażowania i stałe kontaktu (odpowiednio 39% i 21%)

Badanie pokazało, że z usług agentów nieruchomości korzysta 47% Polaków – zarówno mężczyzn jak i kobiet, z czego dwie trzecie korzystało z takich usług przynajmniej dwa razy, a co najważniejsze kolejne 33% zamierza korzystać z ich usług w przyszłości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeprowadzone badanie jest kolejnym dowodem na to, że Polacy wiedzą czego chcą od agenta nieruchomości. Są gotowi powierzyć mu swoje interesy, a co za tym idzie pieniądze, jeśli tylko będą mieli gwarancję, że otrzymają wysoką jakość usług, a cała transakcja zostanie zwieńczona sukcesem. Polski rynek nieruchomości zmierza w kierunku modeli zachodnich, w których to właśnie pośrednik jest ekspertem i doradcą klienta.

Zobacz także: Umowa z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami

Czego nie lubimy w pośrednikach nieruchomości

Polacy wiedzą również czego nie lubią w pośrednikach. Jako główny powód niezadowolenia blisko połowa badanych podaje niski standard obsługi klienta. Co czwarty ankietowany zwraca uwagę na całkowity brak zrozumienia jego potrzeb. Jak zatem pośrednik
ma zaproponować odpowiednią nieruchomość jeśli nie potrafi poprawnie zinterpretować oczekiwań klienta?

Niezadowolenie budzi również niski poziom wiedzy na temat rynku nieruchomości, a także nierzetelność agentów, który niejednokrotnie reprezentują obie strony transakcji.

Zobacz także: Zakup mieszkania kiedy pośrednik nieruchomości nie posiada licencji. Skutki. Poradnik

Jak znaleźć profesjonalnego agenta nieruchomości?

Obecnie bardzo popularne jest dzielenie się opiniami i doświadczeniami w Internecie, również na temat pośredników nieruchomości. Nic w tym dziwnego, że zanim zdecydujemy się powierzyć komuś tak ważne dla nas zadanie jak znalezienie wymarzonego mieszkania czy domu, chcemy sprawdzić jego wiarygodność i doświadczenie. Odpowiedniego partnera można znaleźć na portalu www.iHouse.pl, który oferuje wyszukiwarkę agentów, uwzględniającą oceny przyznane przez klientów, w obszarach wiedza branżowa, szybkość reakcji na zapytania i zdolności negocjacyjne. Każdy z agentów może otworzyć swój profil – czyli dedykowaną stronę internetową, na której poza pełnymi danymi kontaktowymi i zdjęciem agenta, znajdują się także opinie i komentarze klientów oraz ogłoszenia obsługiwane przez danego pośrednika.

Zobacz także: Jak sprawdzić wiarygodność pośrednika nieruchomości?

Zobacz także: Jakie elementy powinny być zawarte w świadectwie licencji zawodowej pośrednika

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA