REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warunki zawarte w umowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego

W mowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego należy zawrzeć klauzule wyłączności
W mowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego należy zawrzeć klauzule wyłączności

REKLAMA

REKLAMA

W umowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego należy szczegółowo określić przedmiot najmu, położenie nieruchomości wraz ze wskazaniem rodzaju nieruchomości w celu jej wynajęcia. Tego typu informacje mogą zostać dołączone do umowy w postaci załączników.

Co należy rozumieć przez umowę pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego

REKLAMA

W mowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego należy zawrzeć klauzule wyłączności. Oznacza to, że pośrednik posiada wyłączne uprawnienie do wykonywania czynności w zakresie pośrednictwa najmu nieruchomości na rzecz zamawiającego. Ponadto, w tym samym czasie zmawiający nie może zarzec umowy w tymże zakresie z innymi pośrednikami.

Jakie informacje należy zawrzeć w umowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego

Poniżej przedstawione zostały elementy zawarte w umowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego.

Elementy zawarte w umowie pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

1. Tytuł umowy (umowa pośrednictwa najmu nieruchomości typu wyłącznego).

2. Data oraz miejsce sporządzania umowy (Kraków, dnia 15.01.2011 rok).

3. Określenie stron umowy wraz z podaniem ich miejsca zamieszkania, numer licencji zawodowej (Pośrednika i Zamawiającego).

4. Zamawiający powierza Pośrednikowi prawo do wyłącznego pośrednictwa w zakresie najmu nieruchomości.

5. Zamawiający zobowiązuje się nie zlecać czynności w zakresie pośrednictwa innemu pośrednikowi.

Zobacz serwis: Dom i Prawo

REKLAMA

6. Określenie przedmiotu umowy: Zamawiający zleca Pośrednikowi wykonanie czynności zmierzających do zawarcia umowy najmu w nieruchomości o następujących parametrach: nieruchomość położona w Krakowie przy ulicy Nowa Huta 89 m 7 o łącznej powierzchni 59 m², za cenę 300 000 złotych.

7. Określenie obowiązków Pośrednika: (DO obowiązków Pośrednika należy wyszukiwanie ofert nieruchomości o wskazanych w umowie parametrach, przeprowadzanie spotkań z klientami, przedstawianie prezentacji o nieruchomości potencjalnym klientom).

8. Określenie wynagrodzenia (Zamawiający obowiązany jest zapłacić wynagrodzenie w terminie 7 dni od chwili zawarcia umowy, wynagrodzenie Zamawiający ma obowiązek przesłać na numer rachunku bankowego nr 444445555000).

9. Określenie warunków wypowiedzenia umowy (Strony niniejszej umowy zastrzegają sobie prawo, iż Zamawiający traci prawo do wypowiedzenia umowy po przedłożeniu przez Pośrednika pisemnej oferty sprzedaży przedmiotowej nieruchomości – o parametrach określonych w niniejszej umowie).

10. Postanowienia określające warunki zapłaty kary umownej (W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania niniejszej umowy – strony zobowiązane są do zapłaty kary umownej w wysokości 5 % określonego wynagrodzenia).

11. Postanowienie określające odsetki z tytułu opóźnienia (np. 1 % - za każdy dzień zwłoki).

12. Postanowienia końcowe: Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą zostać dokonane tylko w formie pisemnej – pod rygorem ich nieważności; Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednej dla każdej ze stron; Wszelkie spory mogące wynikać z niniejszej umowy – będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny,

13. Podpisy stron umowy (Zamawiającego oraz Pośrednika).

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

Podstawa prawna:

ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. N 216, poz. 2603 ze zm.)

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA