REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Postanowienia zawarte w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości
W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia wraz z podaniem szczegółowych parametrów (położenie, cena, wielkość).

Jakie postanowienia należy zawrzeć w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

REKLAMA

Poniżej zostały przedstawione przykładowe postanowienia zawarte umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości.

Wzór postanowień zawartych w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

1. Tytuł umowy (umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości).

2. Data oraz miejsce sporządzania umowy (Kraków, dnia 25.02.2010 rok).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

3. Określenie stron umowy: a. Pan Tomasz Witczak, zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Pawniczej 19 m. 8, legitymującym się dowodem osobistym AAD 76567, zwanym dalej „Zamawiającym”, b. Pan Kazimierz Zawski, zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Pińczowskiej 87 m 87, legitymującym się dowodem osobistym ASA 80988, posiadającym licencję zawodową nr 099888, wydaną w dniu 15 kwietnia 2005 roku – przez Ministra Transportu i Budownictwa, zwanym dalej „Pośrednikiem”.

4. Określenie przedmiotu umowy: Zamawiający zleca Pośrednikowi wykonanie czynności zmierzających do zawarcia umowy dzierżawy. Przedmiotowa nieruchomość powinna spełniać określone parametry (należy podać położenie, wielkość, rodzaj nieruchomości np. gruntowa, cena).

Zobacz serwis: Podatki

5. Określenie czasu trwania umowy: umowa została zawarta na czas określony, tj. od 01.01.2010 do 01.01.2011 roku.

REKLAMA

6. Określenie obowiązków Pośrednika: Profesjonalna obsługa w zakresie dokonywania transakcji w celu zakupu nieruchomości. Przygotowanie prezentacji o nieruchomości potencjalnym klientom. Przedłożenie wybranych ofert – spełniających wskazane w umowie kryteria Zamawiającemu. Wyszukiwanie ofert nieruchomości
o wskazanych w umowie parametrach. Przeprowadzanie spotkań z klientami. Utrzymywanie bieżącego kontaktu z Zamawiającym w celu informowania
go o ofertach. Utrzymywanie kontaktu z potencjalnymi klientami. Sporządzenie protokołu zawierającego warunki transakcji w celu przedstawieniu go potencjalnym klientom.

7. Określenie wynagrodzenia: Zamawiający obowiązany jest zapłacić wynagrodzenie w terminie 14 dni od chwili zawarcia umowy, Wynagrodzenie Zamawiający ma obowiązek przesłać na numer rachunku bankowego nr 44444444444444,

8. Zamawiający zobowiązuje się uiścić Pośrednikowi kwotę w wysokości 10% ceny transakcyjnej przedmiotowej nieruchomości, wynagrodzenie będzie uiszczane w dwóch ratach: pierwsza rata w wysokości 60% wynagrodzenia – płatna w chwili zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, druga rata w wysokości 40% wynagrodzenia – płatna w chwili zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości.

9. Określenie warunków wypowiedzenia umowy: Wypowiedzenie umowy powinno nastąpić w terminie 4 dni naprzód – w formie pisemne – przed planowanym terminem rozwiązania niniejszej umowy, strony niniejszej umowy zastrzegają sobie prawo, iż Zamawiający traci prawo do wypowiedzenia umowy po przedłożeniu przez Pośrednika pisemnej oferty sprzedaży przedmiotowej nieruchomości – o parametrach określonych w niniejszej umowie.

10. W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania niniejszej umowy – strony zobowiązane są do zapłaty kary umownej w wysokości 20 % określonego wskazanego w niniejszej umowie wynagrodzenia.

11. Postanowienia końcowe: Wszelkie spory mogące wynikać z niniejszej umowy – będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą zostać dokonane tylko w formie pisemnej – pod rygorem ich nieważności. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednej dla każdej ze stron.

12. Podpisy stron umowy (Zamawiającego oraz Pośrednika).

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

Podstawa prawna:

ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. N 216, poz. 2603 ze zm.)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kredyt "Na start" zagrożony. Co to oznacza dla rynku mieszkaniowego?

Program "Na start" stanowi flagowy projekt rządu w dziedzinie mieszkaniowej. Jednak obecnie jego przyszłość jest niepewna, a prace nad nim utykają. Dlaczego program jest zagrożony, jakie są konsekwencje jego ewentualnego braku oraz jakie rozwiązania mogą pomóc w zrównoważeniu rynku mieszkaniowego.

Polacy na potęgę kupują mieszkania za granicą. Lubują się w wielkich apartamentach

W pierwszym kwartale 2024 roku Polacy zakupili aż 800 domów i apartamentów na Półwyspie Iberyjskim – wynika z danych podanych przez Registradores de Espana. To nie tylko o 21% więcej niż w poprzednim kwartale, ale także trzykrotnie więcej niż w przedpandemicznym pierwszym kwartale 2019 roku.

TOP hotele w Polsce mają te 5 cech, które świadczą o atrakcyjności

Liczba turystów korzystających z hoteli w Polsce rośnie. Jakie obiekty wybierają na wypoczynek? Oto 5 cech, które świadczą o atrakcyjności hoteli.

Czego teraz szukają kupujący mieszkania?

Gdzie przyszli nabywcy nieruchomości najczęściej szukają mieszkań? Jakie metraże i rozwiązania preferują? W jakich cenach? Sprawdzamy. 

REKLAMA

Ilu Polaków kupuje nowe mieszkania za gotówkę?

Czy tylko inwestorzy kupują mieszkania bez kredytu? Niekoniecznie. Ile osób w 2023 r. mogło pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Portal RynekPierwotny.pl postanowił przyjrzeć się tym statystykom. 

Nawet 30 tys. zł dopłaty na mikroinstalację wiatrową i 17 tys. zł na magazyn energii elektrycznej. W II. i III. kwartale 2024 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zapowiedział uruchomienie naboru wniosków w ramach programu "Moja elektrownia wiatrowa" na drugi - trzeci kwartał 2024 roku. Będzie można otrzymać do 30 tys. zł dopłaty na zakup przydomowego wiatraka i do 17 tys. zł na magazyn energii elektrycznej.

Kredyt mieszkaniowy #naStart. Limity ceny metra kwadratowego – ile wyniosą, czy w ogóle mają sens? Jakie są obecne ceny rynkowe mieszkań?

Nadal nie wiadomo kiedy w ofercie banków pojawi się  „Kredyt mieszkaniowy #naStart”. Mając na uwadze ryzyko wzrostu cen mieszkań, rząd rozważa wprowadzenie limitów cenowych w przeliczeniu na metr kwadratowy. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile mieszkań w ofercie firm deweloperskich spełniłoby obecnie taki warunek.

Podwyżki cen energii elektrycznej i gazu od lipca 2024 r. Czy bon energetyczny będzie realnym wsparciem? Jak wybrać źródło ciepła dla swojego domu?

Podwyżki cen energii elektrycznej i gazu oraz zamieszanie wokół certyfikacji pomp ciepła – te problemy dotykają każdego obywatela. O tym, czego możemy się spodziewać, jak sobie z tym radzić i czy ratunkiem są OZE rozmawiamy z wiceprezes Izby Gospodarczej Urządzeń OZE, panią Aleksandrą Jurkowską.

REKLAMA

Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

REKLAMA