REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Postanowienia zawarte w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości
W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości należy określić rodzaj nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia wraz z podaniem szczegółowych parametrów (położenie, cena, wielkość).

Jakie postanowienia należy zawrzeć w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

REKLAMA

Poniżej zostały przedstawione przykładowe postanowienia zawarte umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości.

Wzór postanowień zawartych w umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości

1. Tytuł umowy (umowie pośrednictwa dzierżawy nieruchomości).

2. Data oraz miejsce sporządzania umowy (Kraków, dnia 25.02.2010 rok).

REKLAMA

3. Określenie stron umowy: a. Pan Tomasz Witczak, zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Pawniczej 19 m. 8, legitymującym się dowodem osobistym AAD 76567, zwanym dalej „Zamawiającym”, b. Pan Kazimierz Zawski, zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Pińczowskiej 87 m 87, legitymującym się dowodem osobistym ASA 80988, posiadającym licencję zawodową nr 099888, wydaną w dniu 15 kwietnia 2005 roku – przez Ministra Transportu i Budownictwa, zwanym dalej „Pośrednikiem”.

4. Określenie przedmiotu umowy: Zamawiający zleca Pośrednikowi wykonanie czynności zmierzających do zawarcia umowy dzierżawy. Przedmiotowa nieruchomość powinna spełniać określone parametry (należy podać położenie, wielkość, rodzaj nieruchomości np. gruntowa, cena).

Zobacz serwis: Podatki

5. Określenie czasu trwania umowy: umowa została zawarta na czas określony, tj. od 01.01.2010 do 01.01.2011 roku.

REKLAMA

6. Określenie obowiązków Pośrednika: Profesjonalna obsługa w zakresie dokonywania transakcji w celu zakupu nieruchomości. Przygotowanie prezentacji o nieruchomości potencjalnym klientom. Przedłożenie wybranych ofert – spełniających wskazane w umowie kryteria Zamawiającemu. Wyszukiwanie ofert nieruchomości
o wskazanych w umowie parametrach. Przeprowadzanie spotkań z klientami. Utrzymywanie bieżącego kontaktu z Zamawiającym w celu informowania
go o ofertach. Utrzymywanie kontaktu z potencjalnymi klientami. Sporządzenie protokołu zawierającego warunki transakcji w celu przedstawieniu go potencjalnym klientom.

7. Określenie wynagrodzenia: Zamawiający obowiązany jest zapłacić wynagrodzenie w terminie 14 dni od chwili zawarcia umowy, Wynagrodzenie Zamawiający ma obowiązek przesłać na numer rachunku bankowego nr 44444444444444,

8. Zamawiający zobowiązuje się uiścić Pośrednikowi kwotę w wysokości 10% ceny transakcyjnej przedmiotowej nieruchomości, wynagrodzenie będzie uiszczane w dwóch ratach: pierwsza rata w wysokości 60% wynagrodzenia – płatna w chwili zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, druga rata w wysokości 40% wynagrodzenia – płatna w chwili zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości.

9. Określenie warunków wypowiedzenia umowy: Wypowiedzenie umowy powinno nastąpić w terminie 4 dni naprzód – w formie pisemne – przed planowanym terminem rozwiązania niniejszej umowy, strony niniejszej umowy zastrzegają sobie prawo, iż Zamawiający traci prawo do wypowiedzenia umowy po przedłożeniu przez Pośrednika pisemnej oferty sprzedaży przedmiotowej nieruchomości – o parametrach określonych w niniejszej umowie.

10. W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania niniejszej umowy – strony zobowiązane są do zapłaty kary umownej w wysokości 20 % określonego wskazanego w niniejszej umowie wynagrodzenia.

11. Postanowienia końcowe: Wszelkie spory mogące wynikać z niniejszej umowy – będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą zostać dokonane tylko w formie pisemnej – pod rygorem ich nieważności. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednej dla każdej ze stron.

12. Podpisy stron umowy (Zamawiającego oraz Pośrednika).

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

Podstawa prawna:

ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. N 216, poz. 2603 ze zm.)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wynajem mieszkania czy kredyt hipoteczny - co wybrać, co się bardziej opłaca?

  Wynajem mieszkania czy może kredyt hipoteczny na własną nieruchomość. Jakie rozwiązania wybierają obecnie Polacy? Co się bardziej opłaca?

  Hipoteka ma znaczenie przy rozwodzie?

  Niedawno Sąd Najwyższy wydał kolejne orzeczenie dotyczące podziału majątku rozwodzących się małżonków. Chodzi o to, czy należy uwzględniać hipotekę.

  Schron przy domu i mikroinstalacja wiatrowa bez pozwolenia na budowę. Będą zmiany w prawie budowlanym

  W II. kwartale 2024 roku Rada Ministrów ma przyjąć i skierować do Sejmu zmiany w Prawie budowlanym. Tak wynika z założeń projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, który został opublikowany 26 lutego 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pod nr UD22.

  Efektywna redukcja emisji w nieruchomościach. Na czym bazuje?

  Modernizacja budynków to kluczowy krok w walce z emisją CO2. W Polsce stare budynki odpowiadają za 38% tych emisji. Dlatego warto inwestować w termomodernizację i zmianę przeznaczenia obiektów. 

  REKLAMA

  Kto przesunął budowę domu lub duży remont na wiosnę 2024 roku, ten sporo zyskał. Ceny materiałów budowlanych z dużą obniżką

  Piąty miesiąc z rzędu na rynku materiałów budowlanych ceny idą w dół. Jak twierdzą eksperci, nie jest to jednak trwały trend, ale dłuższa korekta. Spowodowało ją wcześniejsze wywindowanie cen na poziomy nie do przyjęcia przez rynek. Gdy korekta się skończy, wróci zapewne stabilizacja z nieznaczną tendencją zwyżkową.

   

  Podatek od wynajmu prywatnego w 2024 roku. Co się zmienia? Będą zmiany w 2025 roku?

  Rok 2024 nie przyniósł istotnych zmian w zakresie opodatkowania czynszów. Podatek przychodowy od wpływów z wynajmu na razie będzie naliczany tak samo jak w zeszłym roku. Trzeba wiedzieć, że duże zmiany nastąpiły właśnie w poprzednim roku. Wtedy wprowadzono zakaz rozliczania amortyzacji lokali mieszkalnych i ograniczono sposób rozliczeń w najmie prywatnym tylko do ryczałtu ewidencjonowanego. Analizując podatek od najmu w 2024 roku, nie można zapominać o wzroście podatku od nieruchomości. Zmieniła się bowiem zarówno stawka „mieszkaniowa”, jak i komercyjna. Ostatnio wiele mówi się o podatku katastralnym od wynajmowanych mieszkań, ale na razie wprowadzenie takiej daniny jest mało prawdopodobne.

  Jak dobrze mieć sąsiada! Psycholog: Dobre relacje sąsiedzkie zwiększają zadowolenie z życia; warto o nie zadbać

  Relacje z sąsiadami mają istotny wpływ na nasze zadowolenie z życia na osiedlu mieszkaniowym. Jak wynika z badania CBOS, przeprowadzonego we wrześniu 2023 roku na zlecenie Skanska Residential Development Poland (na próbie 1075 osób zamieszkujących osiedla w miastach powyżej 200 000 mieszkańców), prawie ¾ ankietowanych, którzy zadeklarowali, że utrzymują bliskie, przyjacielskie kontakty z sąsiadami, wypowiedziało się pozytywnie o swoim miejscu zamieszkania. Poziom zadowolenia spada wraz ze wzrostem obojętności wobec innych mieszkańców. Jakie są zatem stosunki sąsiedzkie na polskich osiedlach, dlaczego warto o nie dbać i co pomaga w zacieśnianiu więzi społecznych?

  Trzy razy więcej Polaków przed trzydziestką kupuje własne mieszkanie – sprawił to Bezpieczny Kredyt 2%

  Analitycy komentujący transakcje na rynku mieszkaniowym zauważyli, że pod koniec roku co piąte mieszkanie kupowała osoba w wieku poniżej trzydziestu lat. Pod koniec 2022 roku – tylko co dwunasta. To efekt  większej dostępności kredytów hipotecznych dla najmłodszych klientów, który nie jest możliwy bez takiego wsparcia ze środków publicznych jak program bezpieczny Kredyt 2%.

  REKLAMA

  Na odbiór gotowego mieszkania od dewelopera trzeba czekać około dwóch lat

  Ile trwa wydawanie pozwoleń na budowę mieszkań? Czy widać różnicę w czasie od pandemii? Czy w większych miastach czas oczekiwania jest dłuższy? Jak to wpływa na podaż mieszkań? 

  Dramatycznie mało nowych mieszkań trafiło do sprzedaży w styczniu 2024 roku. Deweloperzy nie chcą przyspieszenia w budownictwie?

  Oceniając właśnie udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego można wpaść w panikę. Do oferty deweloperów trafiło aż 25 procent mniej mieszkań niż w styczniu 2023, który przecież rekordowy pod tym względem nie był. Co się dzieje?

  REKLAMA