REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Szybkie i tanie domy szkieletowe

W Polsce od lat za najbardziej solidne i długowieczne uchodzą domy murowane, stąd też ich stale utrzymująca się popularność w budownictwie jednorodzinnym. Czy technologia szkieletowa mimo to ma szansę w końcu zyskać większą przychylność inwestorów?

Jakie domy najchętniej budują Polacy?

Najpopularniejsze domy jednorodzinne wśród polaków to wolnostojące domy parterowe o powierzchni użytkowej od 126 do 150 mkw, z poddaszem użytkowym, ale bez piwnicy. Polacy najczęściej wznoszą domy w sposób tradycyjny - murowane z cegły ceramicznej, dach natomiast wykańczają dachówką ceramiczną. Koszty budowy takiego domu zazwyczaj wynoszą o 11-20% niż planowany budżet – wynika z raportu Oferteo.pl.

Rynek internetowych marketów budowlanych w Polsce – stan obecny i prognozy

Rośnie rynek sprzedaży przez Internet materiałów budowlanych. Śmiało można stwierdzić, że online to nowy rynek dystrybucji, a nie kolejny kanał sprzedaży.

Bosch wśród najlepszych pracodawców Top Employers Polska 2015

Firma Bosch już po raz kolejny została wyróżniona certyfikatem Top Employers Institute. TEP - to organizacja, która specjalizuje się w badaniach polityki personalnej, a także ocenie warunków pracy.

REKLAMA

Kontrola pracowników na budowie

Jak zarządzać pracownikami na budowie? Jak sprawdzić czy dobrze wykonują powierzone zadania i czy właściwie obsługują się z powierzonym sprzętem? Te pytania zadają sobie nie tylko inwestorzy, ale i deweloperzy, a także wielu kierowników z branży budowlanej.

Hufgard Optolith - kolejna firma w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń

Do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) dołączył Hufgard Optolith Bauprodukte Polska - producen chemii budowlanej oraz systemów ociepleń. Aktualnie organizacja zrzesza 25 producentów systemów i materiałów uzupełniających, a także stowarzyszenia producentów materiałów termoizolacyjnych. Dzięki tak szerokiej płaszczyźnie współdziałania i wymiany wiedzy SSO odgrywa wiodącą rolę jako reprezentant polskiej branży ociepleń w działaniach na rzecz jakości inwestycji ociepleniowych w naszym kraju.

Co robić, gdy przeszkadza nam sąsiednia budowa?

Co zrobić kiedy sąsiednia budowa nam przeszkadza? Czy można wstrzymać sąsiadująca budowę? Czy można się jej przeciwstawić? Na jakim etapie budowy interweniować? Jak wyglądają formalności? Zobacz poradnik.

Podważono warunki zabudowy? Unieważnione zostanie także pozwolenie na budowę

Podważenie warunków zabudowy jest możliwe, jeśli wykaże się, że zostały popełnione rażące błędy. Może to również skutkować unieważnieniem pozwolenia na budowę. Wg NSA, budowa takiego budynku jest zatem niezgodna z prawem.

REKLAMA

Problematyczny status instalacji przesyłowych

W momencie przyłączenia instalacji do sieci przestaje być ona częścią nieruchomości. Od tej pory stanowi odrębną rzecz – staje się częścią przedsiębiorstwa przesyłowego.

Zmiana warunków zagospodarowania przestrzennego, a decyzja o warunkach zabudowy

Decyzja o warunkach zabudowy jest niezbędna zawsze, gdy następuje zmiana zagospodarowania terenu. Również w sytuacji, kiedy nie przewiduje się wydania pozwolenia na budowę.

BASF Polska dołączył do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

BASF Polska dołączył do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). BASF Polska jest producentem systemów ociepleń, a także dostawcą surowców dla producentów systemów ETICS i materiałów termoizolacyjnych.

Soudal i jego działalność w Ameryce Południowej

Z końcem roku 2014 roku, koncern Soudal przejął pełną kontrolę nad dotychczasową spółką joint venture, które działała na terenie Chile, Peru, Meksyku i Kolumbii. W wyniku tych działań do firmy dołączyło 50 nowych pracowników. Szacuje się, że obroty przedsiębiorstwa wzrosną o 10 milionów dolarów. W wyniku tego Soudal zbliża się do osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży.

Odrolnienie działki - zmiana przepisów

Wygląda na to, że zmienią się przepisy dotyczące odrolniania działek. Parlamentarzyści próbują wyeliminować błędy, które wg nich, wynikają z nowelizacji ustawy dotyczącej odrolniania gruntów. Problem tyczy się przede wszystkim zasad wydawania przez Ministra zgody na zmianę przeznaczenia gruntów.

Świąteczna choinka na placu budowy biurowca Astoria

Dnia 12 grudnia 2014 roku na terenie biurowca Astoria znajdującego się przy ul. Przeskok i Zgoda stanęła świąteczna choinka. Uroczyste zapalanie lampek odbyło się oficjalnie w towarzystwie Erol Milo i Ewy Kowalskiej ze STRABAG Real Estate, którzy to przedstawili plany dotyczące budowy budynku Astoria.

Nowy komin w starym domu

Jak przystosować stary szacht kominowy do nowego komina? Stare kominy, zazwyczaj wykonywane były z czerwonej cegły ceramicznej, które były stosowane głównie do odprowadzania spalin suchych z tradycyjnych palenisk. Współczesne urządzenia grzewcze mają większą sprawność energetyczną, w związku maja niższą temperaturę spalin odprowadzanych z komina. Powoduje to skraplanie się kondensatu, dlatego też wymaga to zabezpieczenia komina przed kondensatem - stalowymi systemami kominowymi.

Budowa ścian jednowarstwowych. Poadnik

Wybór technologii budowy ścian jednowarstwowych oraz materiałów do jej budowy jest bardo istotny jeśli zależy nam na tym by przegroda charakteryzowała się dobrymi parametrami. Kiedyś ściany budowane z cegieł wymagały, dodatkowego ocieplenia. Aktualnie na rynku budowlanym jest wiele materiałów, które umożliwiają budowę ścian jednowarstwowych bez konieczności dodatkowego ocieplenia, przy jednoczesnym zapewnieniu wymogów domu energooszczędnego.

Dom z elewacją z klinkieru

Elewacja z klinkieru jest nie tylko ciekawa, ale i trwała. Zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych, jest gwarancją nie tylko atrakcyjnego wygląd budynku, zapewnia też dobrą termoizolacyjność i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia.

Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu korzysta z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli firmy UZIN

Projektowanie wnętrz wymaga od architektów wiedzy z różnych dziedzin. Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość musi iść w parze z gruntowną wiedzą techniczną, produktową i technologiczną. Zdają sobie z tego sprawę założyciele Szkoły Produkcji Wnętrza i Designu, którzy nawiązali współpracę z ekspertami z firmy UZIN. Studenci, dzięki zajęciom prowadzonym przez doświadczonych praktyków, zgłębiają przydatną wiedzę techniczną, której próżno szukać w książkach.

Dom Ronalda McDonalda – pierwszy w Polsce bezpłatny hotel dla rodzin chorych dzieci

Dom Ronalda McDonalda to pierwszy w Polsce bezpłatny hotel dla rodzin chorych dzieci. W Krakowie powstaje Dom Ronalda McDonalda – pierwszy w Polsce bezpłatny hotel dla rodzin chorych dzieci, leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Inwestycja jest wynikiem współpracy Fundacji Ronalda McDonalda i partnerów, m.in. marki ISOVER, producenta materiałów izolacyjnych.

Domy energooszczędne w Polsce – ile ich jest?

Energochłonność polskiego budownictwa jednorodzinnego maleje z roku na rok. Na przestrzeni ostatnich czterech lat udało się nam zwiększyć liczbę budowanych domów energooszczędnych oraz obniżyć zużycie energii wykorzystywanej w nich na potrzeby ogrzewania o 12%. Budownictwo energooszczędne przestaje być w naszym kraju ciekawostką, a powoli zaczyna − obowiązującym trendem.

Budowa domu: Co powinniśmy wiedzieć o materiałach budowlanych?

Podczas procesu budowy domu bardzo ważny jest dostęp do informacji na temat wyrobów budowlanych, i to nie tylko na początku budowy, ale na każdym jej etapie. Od jakości poszczególnych materiałów, zależeć będzie bowiem bezpieczeństwo konstrukcji budynku, jego cechy użytkowe, charakterystyka energetyczna, akustyczna, a także stopień oddziaływania budynku na zdrowie ludzi oraz na środowisko.

Röben rozdaje ubrania dekarskie

W ramach akcji promocyjnej prowadzonej przez firmę Röben, każdy dekarz montujący pokrycie dachowe z wykorzystaniem materiałów firmy Röben, może otrzymać specjalistyczne ubranie dekarskie.

Masa samopoziomująca: Baumit Nivello Centro

Masa samopoziomująca: Baumit Nivello Centro to szybkowiążąca mieszanka wyrównująca, która wyrówna podłoże, wzmocni je i pozwoli na uzyskanie cichej i ciepłej, nowoczesnej podłogi.

Projekt schodów w ogrodzie. Poradnik

Jak zaprojektować schody w ogrodzie? Na początku należy wyznaczyć miejsce, w którym będą znajdować się schody. Potem, zaprojektować wygodne stopnie. Zobacz poradnik, jak zaprojektować i zbudować schody w ogrodzie.

SIPUR sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014. Współorganizatorem Warsztatów było Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE). Warsztaty miały miejsce w październiku 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

Domy energooszczędne - czy warto je budować?

Domy energooszczędne zyskują na wartości. Im lepsze mają świadectwo charakterystyki energetycznej - tym lepiej. Im lepsze parametry budynku - tym wyższa jest jego cena. Od 2009 roku każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek posiadania tzw. świadectwa energetycznego budynku - dokumentu, który określa zapotrzebowania budynku na energie ogrzewania i wentylacji.

ISOVER – nowoczesne rozwiązania dla budynków energooszczędnych

Chyba każdy marzy o domu który jest, nowoczesny i tani w utrzymaniu, a roczny koszt ogrzewania nie przekracza 1000 zł. ISOVER – producent materiałów izolacyjnych, na przykładzie domu pasywnego w konstrukcji szkieletowej, pokazuje, w jaki sposób można je spełnić.

Formalności: Odbiór budynku – niezbędne dokumenty

Podczas budowy domu mamy do czynienia z wieloma procedurami, które poparte są odpowiednią dokumentacją. Do najważniejszych dokumentów zaliczamy: umowy z dostawcami mediów, protokoły odbioru przyłączy oraz instalacji wewnętrznych oraz częściowe odbiory prac budowlano-instalacyjnych.

Ubezpieczenie pracowników w branży budowlanej

Ochrona zdrowia i życia pracowników w branży budowlanej jest bardzo istotna. Podczas wykonywania wielu prac budowlanych może dojść do sytuacji zagrożenia życia. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia zagrożeń podczas prac budowlanych, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby praca była wykonywana zgodnie z zasadami BHP. Dodatkowym zabezpieczeniem pracowników są też ubezpieczenia.

Zmiany w Prawie zamówień publicznych - niezbędne aby branża budowlana mogła się rozwijać

Zmiany w prawie budowlanym są niezbędne, aby branża budowlana mogła się normalnie rozwijać po 2020 roku. W przeciągu ostatnich dwóch lat upadło bowiem kilkaset firm budowlanych.

Budowa pierwszej galerii handlowej na warszawskiej Białołęce

Jeszcze w 2014 roku rozpocznie się budowa Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. Deweloper, firma Globe Trade Centre, ma już niezbędne pozwolenia i wkrótce wystąpi o pozwolenie na budowę. Toczą się już zaawansowane negocjacje z pierwszymi najemcami z segmentów modowego i restauracyjnego. Dobrze przebiegają też przygotowania do rozpoczęcia budowy Galerii Wilanów.

PSB: ceny materiałów budowlanych - od nowego roku w górę

Coraz większa liczba pozwoleń na budowę i zaczętych inwestycji spowodowała, że na rynku materiałów budowlanych zapanował optymizm. Według danych GUS od początku roku do końca lipca wydano 92 237 pozwoleń na budowę mieszkań, to ok. 16% więcej niż w zeszłym roku. Mocniej wzrosła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 85 506, bo o prawie 19%.

Rynek budowlany: Ceny gruntów pod budownictwo mieszkaniowe coraz niższe

Aktualne ceny gruntów pod budownictwo mieszkaniowe stanowią około 50-60% cen sprzed kryzysu finansowego. Wg Jarosława Szanajcy, prezesa firmy Dom Development, działki budowlane nie zdrożeją tak długo, póki ceny mieszkań będą na aktualnym poziomie. A te mogą niebawem wzrosnąć, ponieważ na rynku jest coraz mniej lokali na sprzedaż.

Budownictwo ekologiczne w Polsce - standard czy luksus?

Certyfikaty ekologiczne w budownictwie, bardzo szybko stały się na rynku standardem. Niestety, najemcy nie odebrali tego ze zbytnim entuzjazmem. Za mieszkanie w budynku z certyfikatem trzeba zapłacić więcej, niż w budynku, bez takiego certyfikatu. Takie podejście najemców jest nie małym problemem dla deweloperów. Aby uzyskać certyfikat ekologiczny, nie tylko trzeba budować wg właściwych technologii, ale i stosować ekologiczne materiały budowlane oraz rozwiązania projektowe.

Rok 2015 w budownictwie - prognozy

W roku 2015 w budownictwie przewiduje się poprawę sytuacji na polskim rynku. Wszystko jednak zależy od przepływu funduszy unijnych. Na chwilę obecną, fundusze przeznaczone na inwestycje budowlane a latach 2007-2013 - kończą się. Obecnie kończą się pieniądze z unijnego budżetu przysługujące na inwestycje infrastrukturalne w latach 2007–2013. Fundusze przeznaczone na inwestycje w latach 2014–2020 pojawia się dopiero za kilka miesięcy.

Jaki jest koszt budowy domu energooszczędnego?

Koszt budowy domu energooszczędnego jest nie dużo wyższy niż budynku wybudowanego tradycyjną technologią – ok. 5%. Szacuje się, że koszt wynosi średnio 3300 zł/m2.

Dachy i elewacje - najnowsze trendy

Dachówki na elewacji to najnowsze trendy budowlane dla miłośników nowoczesnej, minimalistycznej estetyki. Dla wielbicieli tradycyjnej, klasycznej architektury - świetnie sprawdzą się cegły o surowej fakturze.

Dlaczego warto zbudować komin z klinkieru?

Komin powinien być wykonany z materiału najwyższej jakości. Komin, który wystaje ponad dach narażony jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego właśnie, mrozoodporny i nienasiąkliwy klinkier świetnie sprawdza się, zarówno jako materiał konstrukcyjny, jak i wykończeniowy komina.

Budowa domu - o czym powinien pomyśleć rozsądny inwestor?

W przeciągu ostatnich lat, budownictwo przeszło znaczną metamorfozę. Po latach wzlotów i upadków, inwestorzy nauczyli się z znaczną rozwagą budować budynki, a co za tym idzie doceniać trwałe rozwiązania wysokiej jakości, które są przyjazne dla środowiska i estetyczne.

Dni otwarte w hurtowniach Röben

Dni otwarte w hurtowniach budowlanych, które współpracują z firmą Röben to dobra okazja do zakupu szerokiej wielu produktów takich jak cegły i płytki klinkierowe, a także ceramiczne pokrycia dachowe.

Budynki, w których mieszkamy są groźne dla środowiska - dlaczego?

Duża część Polaków mieszka w nieocieplonych, ogrzewanych węglem, miałem węglowym lub paliwem stałym domach, które emitują groźne dla środowiska substancje, takie jak dwutlenek węgla. Wysoka energochłonność budynków negatywnie wpływa na jakość otaczającego nas powietrza. Z pośród dziesiątki europejskich miast, aż 6. to miasta z Polski. Czy energooszczędne rozwiązania w budownictwie są w stanie poprawić stan naszego środowiska?

MTP – Targi Mieszkań i Domów

W dniach 6 i 7 września, w hali nr 3, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi mieszkaniowe Mieszkaniowe Targi Poznańskie.

Targi Renexpo® Poland 2014

Targi Renexpo® Poland 2014 odbędą się pomiędzy 23 a 25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Targi będą koncentrować się na takich zagadnieniach, jak: fotowoltaika, energia wiatrowa, wodna, geotermiczna, budownictwo energooszczędne, pompy ciepła, biogaz, biomasa i biopaliwa.

Jak kłaść tynk cienkowarstwowy. Poradnk

Jeśli planujemy kłaść tynk cienkowarstwowy najlepiej zatrudnić do tego celu wyspecjalizowaną ekipę, nie jest to bowiem proste zadanie. Jednak, nawet jeśli do nakładania tynku cienkowarstwowego zatrudnimy ekipę, sami powinniśmy wiedzieć, jak powinno wyglądać nakładanie tynku cienkowarstwowego na elewację. Zobacz poradnik.

Czy można zastąpić architekta – inżynierem lub technikiem budownictwa?

Wg przepisów prawa, nie można deregulować jednego zawodu drugim. Umożliwienie takiego „zastępstwa” wprowadziłoby chaos w uprawnieniach, a także w wykonywanej pracy. W praktyce: architekt, inżynier budownictwa i technik budownictwa, posiadają zupełnie odmienne wykształcenie i umiejętności.

Nowe oznaczenia jastrychów marki UZIN

Oferta UZIN powiększyła się o trzy nowe produkty: szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, niskoskurczowe szybkie spoiwo jastrychowe UZIN SC 970 oraz Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN SC 910. Wprowadzenie nowych produktów wpłynęło na zmianę oznaczeń produktów.

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione to tynk akrylowy produkowany na bazie żywicy z naturalnymi kruszywami marmurowymi. Tynk jet odporny na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite to "oddychający" tynk, który może być stosowany na ścianach oraz sufitach budynków zarówno w piwnicy, jak i na poddaszu. Tynk można stosować także w miejscach, które są narażone na długotrwałe zawilgocenie.

Polski przemysł budowlany – styczeń - czerwiec 2014 r

Wydajność przemysłowo-budowlana na polskim rynku budowlanym w pierwszym półroczu roku 2014 wzrosła prawie o 10%. Duże wyzwanie stanowi polityka klimatyczna – jeśli unijne regulacje prawne zostaną zaostrzone, wielu inwestorów może wycofać się z Polski.

Budowlana Marka Roku 2014 – Wygrało Mapei

Statuetki Budowlana Marka Roku 2014 wręczono 13 czerwca 2014 r. Wyróżnienie od lat wyznacza trendy wskazując materiały najwyższej jakości poszczególnych marek. Badania, na podstawie których wyłoniono Mapei – przeprowadziło ASM – Centrum Badania i Analiz Rynku Sp. z o.o.

REKLAMA