REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ISOVER – nowoczesne rozwiązania dla budynków energooszczędnych

REKLAMA

Chyba każdy marzy o domu który jest, nowoczesny i tani w utrzymaniu, a roczny koszt ogrzewania nie przekracza 1000 zł. ISOVER – producent materiałów izolacyjnych, na przykładzie domu pasywnego w konstrukcji szkieletowej, pokazuje, w jaki sposób można je spełnić.

REKLAMA

REKLAMA

Dom pokazowy, stworzony przy udziale marki ISOVER, powstał w miejscowości Stawiguda koła Olsztyna. Główna część budynku wybudowana została w technologii szkieletowej prefabrykowanej. Metoda ta, popularna w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy w Skandynawii, jest coraz częściej praktykowana także w Polsce. Budynki szkieletowe stanowią ok. 5% nowo powstałych domów jednorodzinnych. Ich główne zalety to przede wszystkim krótki czas budowy (nawet trzy miesiące do tzw. stanu developerskiego), uniezależnienie całego procesu montażu od pogody oraz ograniczenie ilości wody technologicznej podczas budowy (która w tradycyjnym budownictwie musi odparować). Domy w konstrukcji lekkiego szkieletu umożliwiają również uzyskanie bardzo dobrych parametrów szczelności i izolacyjności cieplnej.

Szczelność domu w Stawigudzie została zweryfikowania podczas testów i potwierdzona certyfikatem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. Oznacza to, że budynek spełnia standard domów pasywnych – cechują go doskonale parametry izolacyjne i innowacyjne rozwiązania mające na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię do ogrzewania domu w Stawigudzie jest na poziomie 15 kW(m2*a).

Uzyskanie takich parametrów było możliwe głównie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów izolacyjnych.

REKLAMA

Ściany w domu pasywnym wykonano z drewna suszonego komorowo i czterostronnie struganego. Pomiędzy belki zamontowano 18 cm wełny mineralnej szklanej ISOVER Super-Vent Plus o szczególnie niskim współczynniku ciepła - 0,031 W/(m*K). Z zewnątrz zastosowano płyty mineralne będące podłożem pod system ociepleniowy ETICS, na których następnie zamontowano 26 cm wełny mineralnej ISOVER o lambdzie równej 0,036 W/(m*K). Z kolei od wewnątrz budynku, na ścianach nośnych ułożono izolację akustyczną z płyt Aku-Płyta oraz system inteligentnej paroizolacji ISOVER Vario mocowanej specjalnymi taśmami i łączonej za pomocą taśmy samoprzylepnej gwarantującej dokładną szczelność. Do izolacji ścian  wybrano wełnę szklaną wyróżniającą się wysoką elastycznością,  dzięki czemu uniknięto ryzyka powstania mostków termicznych, co jest jednym z głównych priorytetów w domach pasywnych. W budynku zadbano również o odpowiednią akustykę – zamontowano specjalny system z płyt gipsowo-kartonowych oraz zastosowano wełnę mineralną szklaną do izolacji akustycznej ISOVER Aku-Płyta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oprócz najwyższej jakości izolacji zastosowano także szereg rozwiązań, dzięki którym koszty utrzymania domu w Stawigudzie mogą być niższe nawet o 40%. To jednak nie wszystko. Budynek wybudowano także zgodnie ze standardem Multi-Comfort Saint-Gobain będącym gwarancją komfortu w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, estetyki, dobrej jakości powietrza, jak i oczywiście odpowiedniej akustyki oraz ciepła.

Dom modelowy w Stawigudzie powstał we współpracy firmy BRAWO Domy Pasywne oraz grupy Saint-Gobain.

Źródło: ISOVER

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA