REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu korzysta z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli firmy UZIN

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Projektowanie wnętrz wymaga od architektów wiedzy z różnych dziedzin. Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość musi iść w parze z gruntowną wiedzą techniczną, produktową i technologiczną. Zdają sobie z tego sprawę założyciele Szkoły Produkcji Wnętrza i Designu, którzy nawiązali współpracę z ekspertami z firmy UZIN. Studenci, dzięki zajęciom prowadzonym przez doświadczonych praktyków, zgłębiają przydatną wiedzę techniczną, której próżno szukać w książkach.

Dotychczas w Polsce brakowało szkół kładących nacisk na techniczną i praktyczną stronę tworzenia przestrzeni. Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu powstała specjalnie z myślą o osobach już ukształtowanych zawodowo, pragnących jednak pogłębiać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, także te z zakresu współpracy z wykonawcami. - Aranżacja wnętrz to pełen pasji proces twórczy, zabawa detalem, ale zarazem olbrzymia odpowiedzialność za funkcjonalny aspekt projektu – mówi Dominika J. Rostocka, założyciel i mentor SPWiD.

REKLAMA

Na zdjęciu: Dominika J. Rostocka

REKLAMA

Program szkoły obejmuje projektowanie i montaż mebli oraz kuchni, projektowanie i zagadnienia techniczne łazienek, podłóg, oświetlenia, nagłośnienia i Audio-Video. Uczestnicy zajęć będą także zgłębiać zagadnienia techniczne w projektowaniu i przebudowywaniu tradycyjnych i inteligentnych instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Dowiedzą się również wszystkiego o montażu drzwi, tapet, okładzin ściennych i elementów dekoracyjnych. Każdy z nich będzie miał okazję wziąć udział w warsztatach projektowych na placu budowy oraz aktualnie aranżowanych wnętrzach i w warsztatach materiałowych, pokazujących budowę, a także montaż poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Gdy dołożymy do tego szereg inspirujących prezentacji na temat nowych trendów w designie oraz udział w specjalnych projektach pod egidą fundacji Art & Mind, otrzymamy praktyczną naukę projektowania w zgodzie z aktualnymi normami i przepisami budowlanymi.

Specjalistyczne wykłady prowadzą  wyłącznie praktycy - wykonawcy i doradcy techniczni, od lat związani z branżą. Wśród nich nie mogło zabraknąć Janusza Dziewanowskiego, jednego z największych autorytetów dziedziny podłóg w Polsce, rzeczoznawcy parkieciarskiego. Ekspert przybliży informacje na temat projektowania i zagadnień technicznych podłóg. -Jestem związany z branżą posadzkarską od 1998 roku, a od ponad 10 lat prowadzę szkolenia. Podczas mojej pracy wielokrotnie spotykam się z wadami instalacyjnymi oraz problemami produkcyjnymi posadzek drewnianych. Zdobyte w firmie UZIN doświadczenie oraz tytuł mistrza posadzkarskiego daje mi kwalifikacje niezbędne do oceny przydatności podłoża do różnego rodzaju posadzek, czy ustalenia przyczyn ich ewentualnego uszkodzenia – mówi  Janusz Dziewanowski, kierownik sprzedaży w firmie UZIN. - Moim zadaniem jest przekazanie architektom niezbędnej w ich codziennej pracy wiedzy technicznej na temat projektowania podłóg. Będę starał się uświadomić, jak ważne jest zachowanie odpowiednich parametrów technicznych podłoża i poznanie właściwości posadzek – dodaje. Adepci architektury będą mieli  możliwość poznania materiałów budowlanych, które stanowią podstawę każdej inwestycji. Nie ma przecież budynku bez podłogi. Należy ją jedynie odpowiednio zaprojektować i wykonać - używając dedykowanych do tego celu produktów. Ciekawym elementem kursu będzie możliwość poznania możliwości plastycznych designerskich żywic Arturo Flooring. Powstałe obrazy będą elementem wystawy, która powstanie na zakończenie semestru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na zdjęciu: Janusz Dziewanowski

Zobacz także: Nowe oznaczenia jastrychów marki UZIN

Zobacz także: Röben rozdaje ubrania dekarskie

Źródło: UZIN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA