REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu korzysta z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli firmy UZIN

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Projektowanie wnętrz wymaga od architektów wiedzy z różnych dziedzin. Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość musi iść w parze z gruntowną wiedzą techniczną, produktową i technologiczną. Zdają sobie z tego sprawę założyciele Szkoły Produkcji Wnętrza i Designu, którzy nawiązali współpracę z ekspertami z firmy UZIN. Studenci, dzięki zajęciom prowadzonym przez doświadczonych praktyków, zgłębiają przydatną wiedzę techniczną, której próżno szukać w książkach.

Dotychczas w Polsce brakowało szkół kładących nacisk na techniczną i praktyczną stronę tworzenia przestrzeni. Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu powstała specjalnie z myślą o osobach już ukształtowanych zawodowo, pragnących jednak pogłębiać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, także te z zakresu współpracy z wykonawcami. - Aranżacja wnętrz to pełen pasji proces twórczy, zabawa detalem, ale zarazem olbrzymia odpowiedzialność za funkcjonalny aspekt projektu – mówi Dominika J. Rostocka, założyciel i mentor SPWiD.

REKLAMA

Na zdjęciu: Dominika J. Rostocka

REKLAMA

Program szkoły obejmuje projektowanie i montaż mebli oraz kuchni, projektowanie i zagadnienia techniczne łazienek, podłóg, oświetlenia, nagłośnienia i Audio-Video. Uczestnicy zajęć będą także zgłębiać zagadnienia techniczne w projektowaniu i przebudowywaniu tradycyjnych i inteligentnych instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Dowiedzą się również wszystkiego o montażu drzwi, tapet, okładzin ściennych i elementów dekoracyjnych. Każdy z nich będzie miał okazję wziąć udział w warsztatach projektowych na placu budowy oraz aktualnie aranżowanych wnętrzach i w warsztatach materiałowych, pokazujących budowę, a także montaż poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Gdy dołożymy do tego szereg inspirujących prezentacji na temat nowych trendów w designie oraz udział w specjalnych projektach pod egidą fundacji Art & Mind, otrzymamy praktyczną naukę projektowania w zgodzie z aktualnymi normami i przepisami budowlanymi.

Specjalistyczne wykłady prowadzą  wyłącznie praktycy - wykonawcy i doradcy techniczni, od lat związani z branżą. Wśród nich nie mogło zabraknąć Janusza Dziewanowskiego, jednego z największych autorytetów dziedziny podłóg w Polsce, rzeczoznawcy parkieciarskiego. Ekspert przybliży informacje na temat projektowania i zagadnień technicznych podłóg. -Jestem związany z branżą posadzkarską od 1998 roku, a od ponad 10 lat prowadzę szkolenia. Podczas mojej pracy wielokrotnie spotykam się z wadami instalacyjnymi oraz problemami produkcyjnymi posadzek drewnianych. Zdobyte w firmie UZIN doświadczenie oraz tytuł mistrza posadzkarskiego daje mi kwalifikacje niezbędne do oceny przydatności podłoża do różnego rodzaju posadzek, czy ustalenia przyczyn ich ewentualnego uszkodzenia – mówi  Janusz Dziewanowski, kierownik sprzedaży w firmie UZIN. - Moim zadaniem jest przekazanie architektom niezbędnej w ich codziennej pracy wiedzy technicznej na temat projektowania podłóg. Będę starał się uświadomić, jak ważne jest zachowanie odpowiednich parametrów technicznych podłoża i poznanie właściwości posadzek – dodaje. Adepci architektury będą mieli  możliwość poznania materiałów budowlanych, które stanowią podstawę każdej inwestycji. Nie ma przecież budynku bez podłogi. Należy ją jedynie odpowiednio zaprojektować i wykonać - używając dedykowanych do tego celu produktów. Ciekawym elementem kursu będzie możliwość poznania możliwości plastycznych designerskich żywic Arturo Flooring. Powstałe obrazy będą elementem wystawy, która powstanie na zakończenie semestru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na zdjęciu: Janusz Dziewanowski

Zobacz także: Nowe oznaczenia jastrychów marki UZIN

Zobacz także: Röben rozdaje ubrania dekarskie

Źródło: UZIN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA