REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

SIPUR sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014

REKLAMA

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014. Współorganizatorem Warsztatów było Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE). Warsztaty miały miejsce w październiku 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

REKLAMA

Fot. Sipur

REKLAMA

W ramach działań skierowanych do obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji naukowej ENERGODOM 2014 oraz towarzyszących jej Warsztatów dla praktyków budownictwa energooszczędnego. Konferencja została zorganizowana w dniach 10-12 września 2014 r. przez Zakład Budownictwa i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej. W tym roku współorganizatorem Warsztatów było funkcjonujące w strukturze Politechniki Krakowskiej Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE).  Warsztaty odbyły się 9 października 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

Przewodnim hasłem tegorocznych WARSZTATÓW jest renowacja budynków istniejących do standardu budynków niskoenergetycznych. Formuła tegorocznego spotkania została poszerzona o praktyczne pokazy technologii, sprzętu oraz bardzo nowoczesnego wyposażenia badawczego uczelni.

Konferencja i warsztaty dobrze wpisały się w program działań promocyjno-edukacyjnych SIPUR polegających na interesującym i nowoczesnym przekazywaniu profesjonalnych informacji o budowie, parametrach technicznych, wyróżniających cechach oraz szerokich możliwościach stosowania wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

SIPUR partnerem Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, 18-19 września 2014, Kraków

REKLAMA

18 i 19 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyły się Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, dedykowane profesjonalistom z branży izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcącym się w zawodzie. Targi były połączone z Konferencją Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI oraz z 11 Mistrzostwami Europy Monterów Izolacji Przemysłowych a także Konferencją HEAT not LOST.

Podczas plenarnych obrad Konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI poruszono tematy związane z izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji.

Do rywalizacji w 11. edycji Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship) przystąpiło 14 młodych adeptów sztuki montażu izolacji przemysłowych. Poszczególnych zawodników wytypowano z europejskich stowarzyszeń należących do FESI, w tym również z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych.

Tematem przewodnim Konferencji HEAT not LOST było podniesienie efektywności energetycznej dzięki izolacjom przemysłowym oraz białe certyfikaty. Tematyka ta dobrze wpisuje się w program Unii Europejskiej „Europa 2020” dążący m.in. do ograniczenia emisji C02 i zużycia paliw.  Konferencja skierowana była do wykonawców izolacji przemysłowych,  przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

SIPUR został partnerem ww. wydarzenia, a jego przedstawiciele byli obecni na stoisku targowym.

SIPUR aktywnym uczestnikiem Kongresu Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej, 25 września 2014, Ożarów Mazowiecki

25 września 2014 r. w Ożarowie Mazowieckim odbył się zorganizowany z inicjatywy Polskiej Federacji Budownictwa Kongres Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych i najbardziej aktywnych polskich stowarzyszeń reprezentujących budownictwo, a także producenci oraz dystrybutorzy materiałów budowlanych.

Głównymi tematami kongresu były: określenie możliwości współpracy pomiędzy organizacjami, a także określenie najważniejszych tematów, wspólnych dla całej branży budowlanej. W celu wyłonienia najważniejszych problemów i barier dla rozwoju budownictwa w Polsce, dokonano demokratycznego wyboru spośród 21 tematów przygotowanych przez organizatorów  wspólnych dla branży budowlanej.

Za najpilniejszy do zrealizowania uznano utworzenie wspólnej reprezentacji środowiska budowlanego”. Wybór ten dobitnie potwierdza zasadność organizacji Kongresu.

Kolejnym tematem uznanym za bardzo ważny dla branży uznano zjawisko szarej strefy w budownictwie. Na trzecim miejscu, ex aequo znalazły się „brak odpowiedzialności urzędników za wydawane decyzje”, „brak polityki rządu w zakresie rozwoju mieszkalnictwa i budownictwa w Polsce” oraz „wniosek o powrót do ulgi w podatku dochodowym uzyskiwanej na podstawie faktur VAT na zakupy materiałów i usług budowlanych”.

Podczas Kongresu przedstawiony został projekt „Portalu Polskich Stowarzyszeń Przedsiębiorców”. Będzie on narzędziem wewnętrznej komunikacji, a także narzędziem „oddziaływania” na administrację publiczną odpowiadającą za budownictwo i warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Seminarium Dla Firm Natryskowych 9 października 2014, Poznań

9 października 2014 r. w Poznaniu  z inicjatywy „SIPUR” spotkali się przedstawiciele firm zajmujących się natryskiwaniem pianki poliuretanowej.  Wszystkim uczestnikom naszego seminarium serdecznie dziękujemy za udział, szczere wypowiedzi oraz wymianę doświadczeń.

Podczas seminarium omówiono następujące zagadnienia:

  • Jak poradzić sobie w obliczu nowych wymagań prawnych, które zaczną obowiązywać w Polsce już pod koniec bieżącego roku,
  • Jakie działania podejmuje „SIPUR” na poziomie krajowym i europejskim w trosce o branżę poliuretanową,
  • Jak wspólnie lepiej chronić branżę poliuretanową w kontekście obecnych i przyszłych zagrożeń,
  • Jaka jest aktualna oferta firm należących do „SIPUR” dostarczających systemy i surowce poliuretanowe, urządzenia i sprzęt niezbędny do natryskiwania.

Zobacz także:  ISOVER – nowoczesne rozwiązania dla budynków energooszczędnych

Źródło: SIPUR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA