REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

SIPUR sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014. Współorganizatorem Warsztatów było Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE). Warsztaty miały miejsce w październiku 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

REKLAMA

Fot. Sipur

REKLAMA

W ramach działań skierowanych do obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji naukowej ENERGODOM 2014 oraz towarzyszących jej Warsztatów dla praktyków budownictwa energooszczędnego. Konferencja została zorganizowana w dniach 10-12 września 2014 r. przez Zakład Budownictwa i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej. W tym roku współorganizatorem Warsztatów było funkcjonujące w strukturze Politechniki Krakowskiej Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE).  Warsztaty odbyły się 9 października 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

Przewodnim hasłem tegorocznych WARSZTATÓW jest renowacja budynków istniejących do standardu budynków niskoenergetycznych. Formuła tegorocznego spotkania została poszerzona o praktyczne pokazy technologii, sprzętu oraz bardzo nowoczesnego wyposażenia badawczego uczelni.

Konferencja i warsztaty dobrze wpisały się w program działań promocyjno-edukacyjnych SIPUR polegających na interesującym i nowoczesnym przekazywaniu profesjonalnych informacji o budowie, parametrach technicznych, wyróżniających cechach oraz szerokich możliwościach stosowania wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

SIPUR partnerem Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, 18-19 września 2014, Kraków

REKLAMA

18 i 19 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyły się Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, dedykowane profesjonalistom z branży izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcącym się w zawodzie. Targi były połączone z Konferencją Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI oraz z 11 Mistrzostwami Europy Monterów Izolacji Przemysłowych a także Konferencją HEAT not LOST.

Podczas plenarnych obrad Konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI poruszono tematy związane z izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji.

Do rywalizacji w 11. edycji Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship) przystąpiło 14 młodych adeptów sztuki montażu izolacji przemysłowych. Poszczególnych zawodników wytypowano z europejskich stowarzyszeń należących do FESI, w tym również z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych.

Tematem przewodnim Konferencji HEAT not LOST było podniesienie efektywności energetycznej dzięki izolacjom przemysłowym oraz białe certyfikaty. Tematyka ta dobrze wpisuje się w program Unii Europejskiej „Europa 2020” dążący m.in. do ograniczenia emisji C02 i zużycia paliw.  Konferencja skierowana była do wykonawców izolacji przemysłowych,  przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

SIPUR został partnerem ww. wydarzenia, a jego przedstawiciele byli obecni na stoisku targowym.

SIPUR aktywnym uczestnikiem Kongresu Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej, 25 września 2014, Ożarów Mazowiecki

25 września 2014 r. w Ożarowie Mazowieckim odbył się zorganizowany z inicjatywy Polskiej Federacji Budownictwa Kongres Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych i najbardziej aktywnych polskich stowarzyszeń reprezentujących budownictwo, a także producenci oraz dystrybutorzy materiałów budowlanych.

Głównymi tematami kongresu były: określenie możliwości współpracy pomiędzy organizacjami, a także określenie najważniejszych tematów, wspólnych dla całej branży budowlanej. W celu wyłonienia najważniejszych problemów i barier dla rozwoju budownictwa w Polsce, dokonano demokratycznego wyboru spośród 21 tematów przygotowanych przez organizatorów  wspólnych dla branży budowlanej.

Za najpilniejszy do zrealizowania uznano utworzenie wspólnej reprezentacji środowiska budowlanego”. Wybór ten dobitnie potwierdza zasadność organizacji Kongresu.

Kolejnym tematem uznanym za bardzo ważny dla branży uznano zjawisko szarej strefy w budownictwie. Na trzecim miejscu, ex aequo znalazły się „brak odpowiedzialności urzędników za wydawane decyzje”, „brak polityki rządu w zakresie rozwoju mieszkalnictwa i budownictwa w Polsce” oraz „wniosek o powrót do ulgi w podatku dochodowym uzyskiwanej na podstawie faktur VAT na zakupy materiałów i usług budowlanych”.

Podczas Kongresu przedstawiony został projekt „Portalu Polskich Stowarzyszeń Przedsiębiorców”. Będzie on narzędziem wewnętrznej komunikacji, a także narzędziem „oddziaływania” na administrację publiczną odpowiadającą za budownictwo i warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Seminarium Dla Firm Natryskowych 9 października 2014, Poznań

9 października 2014 r. w Poznaniu  z inicjatywy „SIPUR” spotkali się przedstawiciele firm zajmujących się natryskiwaniem pianki poliuretanowej.  Wszystkim uczestnikom naszego seminarium serdecznie dziękujemy za udział, szczere wypowiedzi oraz wymianę doświadczeń.

Podczas seminarium omówiono następujące zagadnienia:

  • Jak poradzić sobie w obliczu nowych wymagań prawnych, które zaczną obowiązywać w Polsce już pod koniec bieżącego roku,
  • Jakie działania podejmuje „SIPUR” na poziomie krajowym i europejskim w trosce o branżę poliuretanową,
  • Jak wspólnie lepiej chronić branżę poliuretanową w kontekście obecnych i przyszłych zagrożeń,
  • Jaka jest aktualna oferta firm należących do „SIPUR” dostarczających systemy i surowce poliuretanowe, urządzenia i sprzęt niezbędny do natryskiwania.

Zobacz także:  ISOVER – nowoczesne rozwiązania dla budynków energooszczędnych

Źródło: SIPUR

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA