REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aranżacja wnętrza w nowo wybudowanym domu

REKLAMA

Po budowie domu czekają nas jeszcze prace wykończeniowe, a także dobór dodatków, wybór mebli i wyposażenia. Jak rozpocząć aranżację w nowo wybudowanym domu?

REKLAMA

Dom marzeń. Jest w nim ciepło i jasno, lubimy do niego wracać i zapraszać przyjaciół. Zanim powstanie wyobrażamy sobie każdy jego zakątek i nawet najdrobniejszy szczegół. Co zrobić, aby nasze miejsce do życia było nie tylko piękne, ale również w pełni komfortowe i funkcjonalne?

Zobacz: Malowanie ścian - wybór kolorów. Poradnik

Stan surowy otwarty

Już teraz możemy zacząć myśleć o tym, jak chcielibyśmy, aby wyglądały nasze wnętrza. Dom w stanie surowym otwartym to ostatni moment, aby wybrać okna i drzwi, które wpiszą się w nasze marzenia o idealnym miejscu do życia i nadadzą mu charakter. Pamiętajmy, że okna są wizytówką domu – muszą nie tylko go doświetlać, ale również pełnić funkcję estetyczną. To dzięki nim do pomieszczenia dociera odpowiednia ilość światła, co pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. To, ile okien znajdzie się w danym pomieszczeniu nie może być jednak kwestią przypadku, ale wynikiem starannych wyliczeń, uwzględniających powierzchnię pokoju, która powinna stanowić odpowiedni procent powierzchni podłogi. Przyjmuje się, że powierzchnia szyb w oknach dachowych powinna stanowić około 10% powierzchni danego pomieszczenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szczególnie warto zainwestować w okna połaciowe, które dostarczają znacznie więcej światła, niż tradycyjna lukarna.

Okna dachowe są doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Dzięki nim stworzymy przestronne i jasne pokoje, a nasz salon czy kuchnia nabiorą charakteru. Warto zdecydować się na optymalne rozwiązania o wielu zaletach – np. okna, które są energooszczędne, dzięki czemu zmniejszają nasze rachunki za ogrzewanie, a do tego wyglądają nowocześnie i estetycznie. Takie uniwersalne rozwiązanie posiada w swojej ofercie marka Roto

Zobacz: Malowanie ścian: Jakie kolory są najlepsze do wnętrz?

– Okno obrotowe RotoQ w nowoczesnym designie, funkcjonalną klamką u góry o ergonomicznym kształcie. Dodatkowo do RotoQ można dobierać rolety zewnętrzne lub wewnętrzne w urozmaiconej kolorystyce i  wzorach, w zależności od aranżacji naszego wnętrza. – podpowiada Karina Frydrych, Specjalista ds. Marketingu Roto.

Przede wszystkim funkcjonalność

REKLAMA

W domu o stanie zamkniętym możemy już swobodnie wizualizować sobie ostateczny wygląd naszej przestrzeni. Dopiero teraz jesteśmy w stanie określić, czy nasza wymarzona aranżacja będzie wyglądała dokładnie tak, jak sobie wyobrażaliśmy – nie zawsze to, co spodobało nam się w czasopiśmie czy u znajomych, ma szansę sprawdzić się w naszym, zupełnie innym, wnętrzu. Szeroka dostępność materiałów aranżacyjnych pozwala nam jednak swobodnie wybierać, postawmy więc na takie, które wizualnie będą korespondować z estetyką okien czy drzwi, układem ścian i naszą wizją domu. To pozwoli nam stworzyć spójną aranżację w całym mieszkaniu i uniknąć niepotrzebnego chaosu.

Korytarz, który wizualnie nawiązuje do salonu, podobna kolorystyka kuchni i jadalni, powtarzające się we wszystkich pokojach motywy – taka konsekwencja wprowadzi do domu harmonię i elegancję. Pamiętajmy też o podstawowych zasadach złudzenia optycznego, na który poza oknami, mają wpływ również kolory – ciemne sprawią, że pokój będzie wydawał się mniejszy, a jasne – otworzą go i wizualnie powiększą.

Zobacz:  Wnętrza w kolorze zielonym – pistacja i mięta

Weźmy pod uwagę fakt, że moda w aranżacji wnętrz zmienia się niemal tak szybko, jak moda na wybiegach. Nigdy więc nie decydujmy się na konkretny styl wnętrza tylko dlatego, że podszeptują nam to aktualne trendy. Lepiej, jeśli nasz wybór będzie przemyślany i stworzy wnętrze nie tylko piękne, ale również funkcjonalne – to właśnie tę cechę szczególnie docenimy po latach.  

Źródło: www.roto.pl 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA