REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Stopy procentowe bez zmian

Stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie. Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, co oznacza, że raty kredytów na razie nie wzrosną. Jakie są najbliższe perspektywy?

Relaks w towarzystwie natury

Najlepiej odpoczywa się na łonie natury, z dala od miasta, kiedy możemy oddychać świeżym powietrzem i zachwycać się zapachem lasu. Przez większą część roku jednak zmuszeni jesteśmy przebywać w naszych małych wnętrzach, dlatego warto wprowadzić do nich elementy natury, aby pomagały nam relaksować się po ciężkim dniu.

Silikaty – zalety

Silikaty to inaczej cegły wapienno-piaskowe. Produkowane są od wielu lat, jednak nigdy nie były dostatecznie docenione. Zupełnie niesłusznie, ponieważ silikaty mają wiele niezaprzeczalnych zalet.

Trawnik z rolki czy z wysiewu?

Mając do wyboru wysiewanie trawnika lub układanie go z rolki, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników takich, jak na przykład ukształtowanie terenu. Kiedy warto zainwestować w darń rolowaną, a kiedy lepiej wysiać trawę? Przed podjęciem decyzji przeczytaj nasz krótki przewodnik.

REKLAMA

Kto może kupić dom za 800 tysięcy złotych?

Kto może sobie pozwolić na kupno domu za 800 tysięcy złotych sfinansowanego przez kredyt hipoteczny? Jakim trzeba wykazać się dochodem, by uzyskać kredyt na dom za 800 tysięcy złotych? Czy trzeba mieć wkład własny? Czy są inne wymagania?

Aranżacja małej łazienki – jak zmieścić w niej prysznic lub wannę?

Mając małą łazienkę najczęściej decydujemy się tylko na niezbędne sprzęty – umywalkę, wc i prysznic. Nie musi tak być. Jeżeli zależy nam np.: na komforcie kąpieli w wannie, warto poszukać rozwiązania, które pozwoli zainstalować wannę nawet w niewielkiej łazience. Jak to zrobić, aby nie utrudnić sobie przy tym korzystania z tego, nie bójmy się powiedzieć, strategicznego pomieszczenia?

AMRON-SAFRIN

AMRON-SAFRIN - to raport publikowany przez Związek Banków Polskich. AMRON-SAFRIN przybliża informacje na temat kredytów mieszkaniowych i transakcyjnych cen nieruchomości w danym roku.

Wymiana fugi na nową

Wymiana fugi na nową jest niezbędna w przypadku, kiedy stara fuga nie daje się już doczyścić, bądź się wykrusza. Podpowiadamy jak krok po kroku wymienić fugę na nową.

REKLAMA

Czy chętnie kupujemy mieszkanie na etapie „dziury w ziemi”?

Kupno mieszkania na etapie „dziury w ziemi” dla wielu osób jest przerażającą wizją, wiąże się to bowiem ze sporym ryzykiem. Jednak okazuje się, że pomimo tego rośnie popularność kupna mieszkania na etapie „dziury w ziemi” – zasadniczy wpływ na to zjawisko ma atrakcyjna cena i duży wybór lokali. Gdzie ludzie najczęściej wybierają takie rozwiązanie?

Meble w ogrodzie

Meble w ogrodzie to nieodłączny element każdego ogrodu. W słoneczny dzień, każdy z nas chętnie siada w wygodnym fotelu w swoim ogrodzie. Do jak meble wpłyną na nasz komfort zależy w dużej mierze od tego jakie meble kupimy. Zobacz galerię i wybierz meble dla siebie.

Wiosenna metamorfoza mieszkania

Wiosna często wiąże się z rewolucją w szafie, ale jej nastanie może być też wspaniałą okazja do dokonania metamorfozy w mieszkaniu. Nawet niewielkie zmiany, na przykład zmiana koloru ścian lub nowe pokrowce na fotele mogą ożywić wnętrze, aby tryskało wiosenną energią.

Garaż – jak go dobrze zaprojektować?

Garaż w dzisiejszych czasach jest już nie tylko schronieniem dla samochodu, pełni także wiele innych funkcji. Budując garaż warto zadbać o jego odpowiednie rozplanowanie i wyposażenie. Zobacz, jaki powinien być dobry garaż?

Ile miejsc postojowych przypada na mieszkanie?

Obserwujemy rosnący problem z miejscami postojowymi. W wielu miastach na mieszkanie w nowych inwestycjach przypada mniej niż jedno miejsce postojowe. Najgorzej mają mieszkańcy Krakowa. Jak to wygląda w innych miastach? I dlaczego tak się dzieje?

Mieszkanie w bieli

Długo nie doceniano możliwości bieli, obsadzano ją więc w rolach drugoplanowych. Tymczasem biel we wnętrzu potrafi zdziałać wiele, wspaniale komponuje się z pastelami i z barwami jaskrawymi. Okazale wygląda także samotnie.

Przesadzanie kwiatów doniczkowych na wiosnę

Wiosną zajmujemy się ogrodem, ale nie powinniśmy również zapominać o kwiatach doniczkowych. Ta pora roku to idealny moment na przesadzenie niektórych gatunków roślin, które uprawiamy w domu. Zanim zabierzemy się do przesadzania, zastanówmy się, ile doniczek będzie nam potrzebne, obliczmy ilość ziemi, a także pomyślmy czy będziemy korzystać z ukorzeniacza. Podpowiadamy jak przesadzić kwiaty doniczkowe na wiosnę.

Planowanie idealnego ogrodu

Idealny ogród to marzenie każdego z nas. Gdy budujemy własny dom możemy od razu zacząć myśleć o funkcjonalnym podzieleniu ogrodu. W zależności od tego, o jakim ogrodzie marzymy, zastanówmy się gdzie umieścić różne komponenty. Altany, oczka wodne, rabaty kwiatowe, ogródki warzywne, tarasy, miejsce do zabaw z dziećmi, kompostowniki czy alejki to podstawowe elementy, które prawdopodobnie znajdą się w naszym ogrodzie. Podpowiadamy jak zaplanować idealny ogród.

Ciepłe wnętrza: GALERIA

Ciepłe wnętrza są przeciwieństwem, ciągle modnego, stylu minimalistycznego. Na stworzenie ciepłego wnętrza mają wpływ zastosowane materiały wykończeniowe i dodatki. Zobacz przykładową aranżację domu.

Designerskie zegary gabinetowe: GALERIA

Designerskie zegary gabinetowe nadadzą wnętrzu charakteru. Nawet w najbardziej oficjalnym i uporządkowanym gabinecie znajdzie się miejsce na designerski zegar. Taki drobny dodatek będzie doskonałym przełamaniem stylu. Zobacz nasze propozycje.

Pokój maluszka: inspiracje

Pokój maluszka jest aranżowany długo i z uwzględnieniem najdrobniejszych potrzeb dziecka. Dziewięciomiesięczny czas oczekiwania sprawia, że możemy dokładnie przemyśleć detale aranżacji pokoju maluszka. Nie wiesz, jakie elementy uwzględnić? Poszukaj inspiracji.

Rzeżucha – uprawa krok po kroku

Rzeżucha to nieodłączny element świąt wielkanocnych. Co roku, zazwyczaj na początki kwietnia zawsze przypominamy sobie o tej roślinie i zabieramy się do jej uprawy. Podpowiadamy, jak w 10 krokach wyhodować rzeżuchę na święta.

„Rodzina na Swoim” nie dla Warszawy

„Rodzina na Swoim” przestała być realna dla warszawskich inwestycji. Nowe limity cen za metr kwadratowy mieszkania w II kwartale 2012 zostały obniżone w czterech miastach wojewódzkich – najbardziej dotknęło to Warszawę. Jak to teraz wygląda?

Biblioteka w domu

Biblioteka w domu jest odzwierciedleniem współczesnego trybu życia. Nasze pasje mogą być z powodzeniem rozwijane w domu, miłośnicy książek mogą stworzyć w nim bibliotekę. Co warto wiedzieć na ten temat?

Oświetlenie biblioteczki

Oświetlenie biblioteczki jest głównie kwestią dekoracyjną, chociaż oczywiście dzięki światłu lepiej widać tytuły książek. Oświetlone półki sprawiają też wrażenie głębszych i przestronniejszych, a równe rzędy tomów nabierają cieplejszego klimatu. W jaki sposób możemy oświetlić biblioteczkę?

„Rodzina na Swoim”: limity na II kwartał 2012

Limity na II kwartał 2012 w „Rodzinie na Swoim” zostały podniesione w 13 miastach wojewódzkich. Ułatwiony dostęp do „Rodziny na Swoim” w II kwartale 2012 roku będzie m.in. we Wrocławiu, w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze. A gdzie obniżono limity?

Jak poradzić sobie z zarośniętym ogrodem

Ogród to miejsce wymagające nieustannej pielęgnacji. Jeśli pozostawimy go na kilka miesięcy, najprawdopodobniej po tym okresie zastaniemy zarośnięty plac, który w żaden sposób nie będzie przypominał naszego wypielęgnowanego ogródka. Często także zdarza się, że kupujemy dom wraz z ogrodem i nie jest to oferta deweloperska. Wówczas powinniśmy przemyśleć z jakich roślin zrezygnować a jakie pozostawić w stworzonym już wcześniej ogrodzie. Podpowiadamy jak poradzić sobie z zarośniętym ogrodem.

Oczko wodne na wiosnę

Wiosną powinniśmy pomyśleć o oczku wodnym w naszym ogrodzie. Wraz z nadejściem wiosny należy oczyścić jego brzegi, poprzycinać rośliny wodne i te, które rosną w pobliżu oczka, a także ponownie uruchomić filtry oczyszczające wodę. Takie zabiegi sprawią, że będziemy się cieszyć ładnie wyglądającym oczkiem wodnym od początku wiosny aż do późnej jesieni. Podpowiadamy jak zadbać o oczko wodne na wiosnę.

Wiosenne prace w ogrodzie – trawnik

Wiosna to czas, kiedy powinniśmy pomyśleć o naszym ogrodzie. Ściągnięcie osłon z roślin zabezpieczonych na zimę, wysiew pierwszych warzyw, przycięcie Róż i oczyszczenie bylin to tylko niektóre prace, które należy wykonać. Warto pamiętać także o trawniku – usuwamy filc, nawozimy i przycinamy trawę. Podpowiadamy jak pielęgnować trawnik wiosną.

Wielkanocny wystrój wnętrza

Wielkanoc to najważniejsze święto w roku, warto więc zadbać o uroczystą atmosferę w domu za pomocą odpowiednich dodatków. Dekoracje pomogą nam stworzyć prawdziwie wielkanocny wystrój wnętrza.

Wnętrze pełne słońca

Aby słoneczne promienie zatańczyły w naszych wnętrzach, warto zadbać o piękny wygląd okna. Tej wiosny ważne jest, aby wpuścić do wnętrza jak najwięcej światła. Na jakie zasłony się zdecydować, aby były prawdziwą ozdobą wnętrza? W jaki sposób modnie łączyć kolory i wzory tkanin i jak je upinać?

Wielkanocne dekoracje domu

Wielkanoc kojarzy nam się z pastelowymi kolorami wiosny i z radosnym nastrojem odradzającego się życia. Warto podkreślić szczególną atmosferę świąt dekoracją domu. Czasem wystarczy kilka zielonych gałązek i jakiś pomysłowy drobiazg, by wiosenna świeżość i optymizm zagościły również w naszych mieszkaniach.

Wyznaczanie ścieżek i granic w ogrodzie

Wyznaczanie ścieżek i granic w ogrodzie jest bardzo ważne. Powinniśmy pomyśleć o podzieleniu ogrodu na różne strefy już podczas jego projektowania. Możemy oddzielić rabaty kwiatowe od ogródka warzywnego żywopłotem z lawendy, a taras przysłonić częściowo pnączami. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Nie zapominajmy także o alejkach, które powinny być proste i dość szerokie aby były funkcjonalne. Podpowiadamy jak wyznaczyć ścieżki i granice w ogrodzie.

Planowanie ogrodu, który nie będzie wymagał dużo pracy

Ogród, który nie będzie wymagał długotrwałej pielęgnacji – to szczególnie dobre rozwiązanie dla zapracowanych osób. Możemy tak zaprojektować swój ogród, aby jego utrzymanie było stosunkowo tanie i nie zajmowało nam zbyt wiele czasu. Wszystko zależy od tego, jakie rośliny posadzimy w ogrodzie, jakie rodzaje nawierzchni wybierzemy i jak duży trawnik zaplanujemy. Podpowiadamy jak zaplanować ogród, który nie będzie wymagał od nas zbyt dużo pracy.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni w ogrodzie

Efektywne wykorzystanie przestrzeni w ogrodzie staje się szczególnie ważne wówczas, gdy nasz ogród nie jest zbyt duży. Wtedy chcielibyśmy zagospodarować każdą, najmniejszą przestrzeń aby wszystko się w nim zmieściło. Warto pomyśleć o tym co umieścimy z przodu domu, a co za nim, jakiej wielkości będą ścieżki i rabaty, ile miejsca możemy przeznaczyć na taras czy trawnik. Podpowiadamy jak efektywnie wykorzystać przestrzeń w naszym ogrodzie.

Murki gabionowe – sposób na pomysłowe ogrodzenie

Murek gabionowy umożliwia aranżację ogrodu w sposób dość charakterystyczny. Prosty montaż i dowolność w wybraniu materiału do wypełnienia stalowych koszy umożliwia stworzenie konstrukcji, która może nadać przestrzeni wokół domu wyjątkowego charakteru.

Murki gabionowe – montaż

Murek gabionowy jest prostą konstrukcją, którą możemy zamontować samodzielnie. Gabiony, to funkcjonalne ogrodzenie może nadać przestrzeni wokół domu wyjątkowy charakter.

„Ewolucja” współczesnych apartamentów!

Deweloperzy coraz częściej zwykłe mieszkania nazywają apartamentami. Wielu architektów wnętrz obserwuje nową tendencję na rynku nieruchomości, polegającą na nadużywaniu słowa „apartament”. Czy każde mieszkanie o podwyższonym standardzie to apartament? Jakie warunki musi spełniać lokal, żeby stał się apartamentem?

Pęknięcia na ścianach – jak je usunąć?

Widząc pęknięcie na ścianie zwykle zastanawiamy się nad dwiema rzeczami, po pierwsze – co je spowodowało, a po drugie – jak je skutecznie usunąć. Nie wszystkie pęknięcia świadczą o wadzie budynku, większość z nich możemy bez problemu usunąć samodzielnie. Jak sprawdzić, czy pęknięcie jest niebezpieczne i jak się go pozbyć?

Jak podłączyć dom do sieci gazowej?

Podłączanie do sieci gazowej nie zawsze musi być drogą przez mękę. Istnieją sytuacje, w których formalności mogą być ograniczone do minimum, a koszty stanowić będą ułamek całości. Kto może liczyć na taki komfort? Co zrobić, jeśli koszty podłączenia instalacji gazowej są zbyt wysokie?

Jak prowadzić rury instalacji gazowej?

Jak poprowadzić instalację gazową, jeżeli chcemy ogrzewać dom gazem płynnym? Czy można ją poprowadzić tak samo jak w przypadku gazu ziemnego? Czy konieczne jest umieszczenie instalacji gazowej na wierzchu ściany? Jak można ukryć rury gazowe w ścianie? Oto nasz krótki przewodnik po instalacji gazu płynnego.

Najem okazjonalny – rzeczywista ochrona czy bubel prawny?

Najem okazjonalny jest szczególną formą najmu, został wprowadzony w 2009 roku. Najem okazjonalny w głównej mierze miał chronić interesy i prawo własności wynajmującego lokal. Można o nim mówić dopiero po podpisaniu umowy najmu.

Pisanki inne niż zwykle

Coroczne ozdabianie pisanek nie musi ograniczać się do sposobów tradycyjnych. Wystarczy nieco popuścić wodze fantazji, aby stworzyć pisanki inne niż zwykle. Planując rodzaje ozdób wielkanocnych, warto opracować nowe warianty zdobienia jaj. Możemy zaangażować także dzieci, które chętnie wezmą udział w przygotowaniach do świąt.

Zajączki i baranki wielkanocne – jak je zrobić?

Zajączek i baranek to symbole wielkanocne. Zwierzątka mogą dobrze komponować się na wielkanocnym stole lub tworzyć osobne dekoracje w salonie lub w jadalni. Jak wykonać zajączka i baranka wielkanocnego?

Dekoracja wielkanocnego stołu

Dekoracja wielkanocnego stołu kojarzy nam się z pierwszymi oznakami wiosny. Kolorowe kwiaty, soczysta zieleń i własnoręcznie zdobione pisanki. Wielkanoc to możliwość, aby na stole zawitał promień słońca i wielobarwne dekoracje. Jak udekorować stół na Wielkanoc, aby było ładnie, kolorowo i smacznie?

Dekoracja wielkanocnego koszyczka

Do dekoracji wielkanocnego koszyczka możemy użyć przeróżnych materiałów. Doskonale sprawdza się w tym przypadku bukszpan i forsycja, ale również puchate baranki, drewniane zajączki i własnoręcznie zrobione pisanki. Wielkanocny koszyczek może również stanowić ciekawą ozdobę stołu. Jak udekorować koszyczek na Wielkanoc?

Zaproś wiosnę do domu

Wiosna cieszy ogromem barw i zapachów, dookoła zielenią się drzewa, a kwiaty rozwijają pąki. Kwiatami, choć niekoniecznie prawdziwymi, możemy zapełnić całe mieszkanie. W ten sposób wiosna zagości w naszym wnętrzu na cały rok.

Budowa domu a odległości od granicy działki

Wiele osób obawia się, że budowa lub rozbudowa domu w pobliżu granicy działki jest niezwykle skomplikowana lub wręcz niemożliwa. Wbrew pozorom, jeżeli poznamy przepisy i odpowiednio się do tego przygotujemy okaże się, że nie jest to wcale takie trudne. Jakie warunki trzeba spełnić i co po kolei zrobić, żeby rozbudować albo zbudować dom blisko granicy działki?

Ściana z klinkieru – porady dla murujących

Ściany i ogrodzenia z klinkieru są wspaniałą ozdobą domu. Odpowiednio dobrana chemia budowlana i umiejętności fachowców mogą czynić cuda. Nie jest to jednak rozwiązanie najtańsze, dlatego tym bardziej warto wiedzieć jak odpowiednio składować cegły klinkierowe, jakie wybrać zaprawę i na co zwrócić uwagę podczas murowania. A co jeżeli na klinkierze pojawiły się białe plamy lub inne zabrudzenia? Przewodnik krok po kroku poniżej.

Ceny mieszkań na Białołęce po otwarciu mostu Północnego

Długo oczekiwane oddanie do użytku mostu Północnego zmieniło w sposób diametralny sytuację mieszkańców warszawskiej Białołęki. Pozytywne skutki tej inwestycji mogą daleko wykraczać poza korzyści wynikające poza udrożnienie Białołęki. Jest bowiem prawdopodobne, że zainteresowanie nieruchomościami w tej lokalizacji będzie wciąż utrzymywało się na wysokim poziomie – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Czy dom bez piwnicy zawsze jest tańszy?

Stawiając dom często zastanawiamy się czy budować piwnicę, czy nie. Wiele osób pamięta pełne przetworów piwnice dziadków, niektórym marzy się siłownia w piwnicy lub piwnica pełna wina. W większości nowoczesnych domów ich nie ma. Czy zatem piwnice są nam w ogóle do czegoś potrzebne? Co należy wziąć pod uwagę decydując się na budynek z podpiwniczeniem? Czy opłaca się budować piwnicę?

Zabezpieczanie dachu przed wilgocią

Wykonanie pokrycia dachu to spory wydatek, dlatego każdy pragnie, aby jego dach przetrwał jak najdłużej. Jednym z najważniejszych aspektów, o jaki trzeba zadbać jest ochrona pokrycia i konstrukcji dachu przed wilgocią. Jeśli izolacja przeciwwilgociowa dachu wykonana jest poprawnie, zapobiegnie to wielu problemom i dodatkowym kosztom.

REKLAMA