REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rośliny dla leniwych

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Zamiokulkas. Fot. Fotolia
Zamiokulkas. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Rośliny wymagają regularnej pielęgnacji. Jeżeli, jednak zapominasz np. o ich podlewaniu - możesz wybrać rośliny, które nie wymagają dużo pracy i są łatwe w utrzymaniu. Zamiokulkas, Nolina i Sukulenty są mało wymagające i sprawdzają się w mieszkaniach leniwych ogrodników. Zobacz, jakie są ich zalety.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób leniwych są rośliny z małymi wymaganiami i dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki. Powinny dobrze rosnąć w domu i w biurze. A ich pielęgnacja nie powinna zabierać dużo czasu i wysiłku. W takich warunkach najlepiej sprawdzają się rośliny pochodzące z Meksyku. Dobrze rosną na słońcu i nie potrzebują częstego podlewania.

REKLAMA

Zobacz także: Dziwne kwiaty doniczkowe

Zamiokulkas

Atrakcyjną rośliną dla leniwych jest Zamiokulkas. Cieszy się ona ogromną popularnością ze względu na niespotykany wygląd oraz łatwość w utrzymaniu. Jest, to roślina doniczkowa, która posiada oryginalne, piękne, zielone liście . Gromadzi w nich wodę, co sprawia, że nie musimy jej często podlewać, a dodatkowo co roku wypuszcza nowe. Zamiokulkas ma niewielka wymagania i jest wytrzymały na niekorzystne warunki. Lubi umiarkowanie wilgotne podłoże, można go przesuszać, najlepiej rośnie w miejscach półcienistych, jednak radzi sobie również w cieniu. Ta roślina lubi wysokie temperatury. Nadaje się do trzymania w domu lub w biurze. Dodatkowym atutem dla leniwych będzie to, że wymaga przesadzania tylko raz do roku, a jej rozmnażanie jest możliwe przez nasiona, jak i pędy.

Nolina

Kolejną propozycją rośliny dla leniwych jest Nolina. Ta roślina pochodzi z pustynnych terenów Meksyku, a potocznie nazywana jest słoniową nogą lub kucykową palmą. Nolina magazynuje wodę w bulwiastym pniu. Zatem możemy podlewać ją obficie i rzadko. Dodatkowym atutem Noliny są łukowate, zwisające liście, które upodabniają ją do miniaturowej palmy. Dobrze czyje się w umiarkowanych temperaturach, jak i w żarze lata. Najlepiej rośnie na jasnych stanowiskach, zatem z powodzeniem możemy trzymać ją na parapecie. Ponadto szybko się regeneruje, jest odporna na mróz i suszę oraz bardzo wolno rośnie, przez co przesadzamy ją co 2-3 lata, co dla osób leniwych jest dobrą informacją.

Zobacz także: Pelargonie zimą – jak o nie dbać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sukulenty

Innym rozwiązaniem dla leniwych są sukulenty, czyli rośliny posiadające zdolność magazynowania wody w mięsistych liściach lub pędach. Wśród przedstawicieli sukulentów można wymienić Agawę, Aeonium, Aloes, Ceropegię Grubosza, czy Wilczomlecz. Odznaczają się ciekawymi kształtami i pięknymi kwiatami. Sukulenty w uprawie nie sprawiają żadnych kłopotów. Dobrze rosną i kwitną każdego roku. Najlepiej czują się na nasłonecznionych i ciepłych stanowiskach blisko okien. Zgromadzenie ładnego zbioru sukulentów nie powinno być większym problemem. Coraz więcej tych roślin pojawia się na rynku. Szybko rosną i uodparniają się na niekorzystne dla nich warunki. Szybko się rozrastają i nie wymagają dodatkowych zabiegów co dla leniwych jest dużym udogodnieniem.

Zobacz także: Jak dbać o kwiaty zimą?

Jest wiele ciekawych roślin, które nie potrzebuję szczególnej opieki i dodatkowych zabiegów. Jeżeli nie należysz do miłośników pielęgnacji flory, a chcesz ozdobić swoje mieszkanie możesz wybrać jedną z naszych propozycji. Przedstawione rośliny nie stawiają przed hodowcą wysokich wymagań ani co do warunków ani co do specjalistycznej wiedzy.

Zobacz także: Jukka (Yucca) – jak ją pielęgnować?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA