Rośliny dla leniwych
REKLAMA
REKLAMA
Najlepszym rozwiązaniem dla osób leniwych są rośliny z małymi wymaganiami i dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki. Powinny dobrze rosnąć w domu i w biurze. A ich pielęgnacja nie powinna zabierać dużo czasu i wysiłku. W takich warunkach najlepiej sprawdzają się rośliny pochodzące z Meksyku. Dobrze rosną na słońcu i nie potrzebują częstego podlewania.
REKLAMA
Zobacz także: Dziwne kwiaty doniczkowe
Zamiokulkas
Atrakcyjną rośliną dla leniwych jest Zamiokulkas. Cieszy się ona ogromną popularnością ze względu na niespotykany wygląd oraz łatwość w utrzymaniu. Jest, to roślina doniczkowa, która posiada oryginalne, piękne, zielone liście . Gromadzi w nich wodę, co sprawia, że nie musimy jej często podlewać, a dodatkowo co roku wypuszcza nowe. Zamiokulkas ma niewielka wymagania i jest wytrzymały na niekorzystne warunki. Lubi umiarkowanie wilgotne podłoże, można go przesuszać, najlepiej rośnie w miejscach półcienistych, jednak radzi sobie również w cieniu. Ta roślina lubi wysokie temperatury. Nadaje się do trzymania w domu lub w biurze. Dodatkowym atutem dla leniwych będzie to, że wymaga przesadzania tylko raz do roku, a jej rozmnażanie jest możliwe przez nasiona, jak i pędy.
Nolina
Kolejną propozycją rośliny dla leniwych jest Nolina. Ta roślina pochodzi z pustynnych terenów Meksyku, a potocznie nazywana jest słoniową nogą lub kucykową palmą. Nolina magazynuje wodę w bulwiastym pniu. Zatem możemy podlewać ją obficie i rzadko. Dodatkowym atutem Noliny są łukowate, zwisające liście, które upodabniają ją do miniaturowej palmy. Dobrze czyje się w umiarkowanych temperaturach, jak i w żarze lata. Najlepiej rośnie na jasnych stanowiskach, zatem z powodzeniem możemy trzymać ją na parapecie. Ponadto szybko się regeneruje, jest odporna na mróz i suszę oraz bardzo wolno rośnie, przez co przesadzamy ją co 2-3 lata, co dla osób leniwych jest dobrą informacją.
Zobacz także: Pelargonie zimą – jak o nie dbać?
Sukulenty
Innym rozwiązaniem dla leniwych są sukulenty, czyli rośliny posiadające zdolność magazynowania wody w mięsistych liściach lub pędach. Wśród przedstawicieli sukulentów można wymienić Agawę, Aeonium, Aloes, Ceropegię Grubosza, czy Wilczomlecz. Odznaczają się ciekawymi kształtami i pięknymi kwiatami. Sukulenty w uprawie nie sprawiają żadnych kłopotów. Dobrze rosną i kwitną każdego roku. Najlepiej czują się na nasłonecznionych i ciepłych stanowiskach blisko okien. Zgromadzenie ładnego zbioru sukulentów nie powinno być większym problemem. Coraz więcej tych roślin pojawia się na rynku. Szybko rosną i uodparniają się na niekorzystne dla nich warunki. Szybko się rozrastają i nie wymagają dodatkowych zabiegów co dla leniwych jest dużym udogodnieniem.
Zobacz także: Jak dbać o kwiaty zimą?
Jest wiele ciekawych roślin, które nie potrzebuję szczególnej opieki i dodatkowych zabiegów. Jeżeli nie należysz do miłośników pielęgnacji flory, a chcesz ozdobić swoje mieszkanie możesz wybrać jedną z naszych propozycji. Przedstawione rośliny nie stawiają przed hodowcą wysokich wymagań ani co do warunków ani co do specjalistycznej wiedzy.
Zobacz także: Jukka (Yucca) – jak ją pielęgnować?
REKLAMA
REKLAMA