REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

10 sposobów, jak uchronić się przed użądleniem owadów

Redakcja Dom
Jeśli w naszym kierunku leci żądlący owad np. pszczoła, osa lub szerszeń, unikajmy gwałtownych ruchów. Nie narazimy się tym samym na bolesne ukąszenie.
Jeśli w naszym kierunku leci żądlący owad np. pszczoła, osa lub szerszeń, unikajmy gwałtownych ruchów. Nie narazimy się tym samym na bolesne ukąszenie.

REKLAMA

REKLAMA

Użądlenie osy czy pszczoły może być dość bolesne. Kiedy na dworze robi się cieplej, pojawia się coraz więcej owadów. Zobacz, w jaki sposób można chronić się przed użądleniami owadów.
1 Jeśli owad jest już dość blisko, nie wymachuj rękami. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest osłonięcie głowy rękami lub odzieżą, którą akurat mamy pod ręką. Z zagrożonego miejsca oddalajmy sprawnie, ale powoli. Przed owadami najlepiej jest chronić się w ciemnych pomieszczeniach - jeśli pszczoły podążą tam za nami, na pewno równie szybko wylecą do światła.
2 Jeśli ktoś z Twoich znajomych zostanie użądlony, postaraj się odejść z tą osobą ok. 50 m od miejsca użądlenia. Jeśli inne owady uznają, że ten, który użądlił potrzebuje pomocy, może dojść do masowego ataku i owady mogą użądlić ponownie.
3 Jeśli przebywasz na terenie, gdzie są kwitnące rośliny i opadłe z drzew dojrzałe owoce - trzymaj się od nich z daleka. W takich miejscach na pewno spotkasz owady, które mogą Cię użądlić.
Fotolia
4 Wychodząc z domu nie używaj intensywnie pachnących kremów, perfum i innych kosmetyków. Możesz w ten sposób dodatkowo zainteresować sobą owady.
5 Zrezygnuj z wzorzystej, zwiewnej odzieży w jaskrawych kolorach - może ona przyciągać owady. Wskazane kolory to biel, zieleń lub beż.
6 Jeśli koło domu masz śmietnik, zadbaj o to, żeby był szczelnie zamknięty, ponieważ mogą się nim zainteresować owady.
7 Jeśli planujesz piknik na świeżym powietrzu, raczej zrezygnuj ze słodkich i soczystych owoców takich jak np. brzoskwinie. Nie zostawiaj też otwartych słoików z marmoladą, miodem czy dżemem.
8 Wiele owadów np. osy buduje gniazda tuż nad powierzchnią ziemi. Z tego właśnie powodu nie chodź boso po trawie.
9 Pot i dwutlenek węgla przyciągają żądlące owady. Z tego właśnie powodu uważaj podczas joggingu lub innej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Unikniesz wtedy użądlenia.
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA