REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wnętrza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Łazienka - domowe SPA

Coraz powszechniejsza świadomość, że szybkie tempo życia, stres i nadmierne obciążenie obowiązkami negatywnie wpływają na kondycję fizyczną i psychiczną sprawia, że poszukujemy metod pozwalających na błyskawiczną regenerację ciała i umysłu. Jednym z rozwiązań jest urządzenie domowego salonu SPA w łazience.

Sposoby oświetlenia wnętrz obiektów handlowych

W celu zbudowania odpowiedniego klimatu pomieszczenia handlowego wykorzystujemy trzy sposoby oświetlania wnętrz, stosując szereg dostępnych rodzajów opraw. Właściwe oświetlenie wnętrza handlowego jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na odczucia klientów i przekłada się na wzrost obrotów handlowych.

Istotne parametry źródeł światła w obiektach handlowych

Planując oświetlenie w obiektach handlowych zwracajmy uwagę na parametry źródeł światła. Wśród wielu parametrów, opisujących każde źródło światła, są dwa na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby przedmioty handlu, w naszym wnętrzu wyglądały jak najlepiej i zachęcały klientów do zakupu.

Najczęstsze problemy w kontaktach między klientem a architektem wnętrz

Architekci wnętrz często proponują klientom rozwiązania praktyczne i funkcjonalne, a równocześnie ekscentryczne i awangardowe, polski odbiorca obawia się jednak eksperymentowania i wyjścia poza estetyczne konwenanse i schematy. Klienci z oporami akceptują nowości, zabawę konwencjami, elementy ironii we wnętrzach proponowane przez architektów.

REKLAMA

Prawidłowe natężenie światła w obiektach handlowych

W pomieszczeniach handlowych istnieją płaszczyzny robocze o różnych funkcjach oraz strefy komunikacyjne, gdzie wymagane jest natężenie oświetlenia o różnych wartościach. W obiektach handlowych należy więc stosować obok oświetlenia ogólnego, oświetlenie miejscowe za pomocą opraw oświetleniowych rozmieszczonych na suficie i skupionych odpowiednio nad płaszczyznami roboczymi.

Jak zaprojektować wnętrza rustykalne?

Rustykalizm według słownika języka polskiego to zamiłowanie do życia wiejskiego; we wnętrzach dotyczy przestrzeni czystych, bezpretensjonalnych i prostych w formie z czytelną funkcją, mających cechy wiejskie. W Polsce styl rustykalny coraz bardziej zyskuje na popularności.

Natura koloru - światło i faktura

Kolory odbieramy subiektywnie, dlatego też powinniśmy je dobierać zgodnie z naszymi upodobaniami, potrzebami i panującą modą. Nie należy jednak zapominać o psychologicznych i optycznych właściwościach kolorów.

Łazienka - przestrzeń relaksu

Łazienka w naszym domu powinna być przestrzenią relaksu. Koncepcja łazienki: ciemnej, niefunkcjonalnej, ograniczonej małym metrażem, obowiązująca z konieczności, nie w wyniku rzeczywistych potrzeb, powoli staje się kolejnym reliktem szarej, zunifikowanej przeszłości. Jak sprawić, żeby łazienka stała się przestrzenią relaksu?

REKLAMA

Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Należy dołożyć wszelkich starań, aby odkrywanie świata przez malucha było fascynujące i bezpieczne. Jak wskazują statystyki ponad 40 procent wypadków, jakim ulegają dzieci, zdarza się w domu, dlatego obowiązek zapewnienia dziecku bezpieczeństwa spoczywa na rodzicach.

Funkcja koloru we wnętrzach publicznych i prywatnych

Kolor jest pochodną proponowanej wizji przestrzeni, jest związany z funkcją wnętrza, nie może być traktowany jako oddzielny od mebli i wyposażenia element projektu. Jaka jest jedna funkcja koloru we wnętrzach publicznych i prywatnych?

Nowe trendy wzornicze - meble

Obecne wzornictwo meblowe jest niezwykle zróżnicowane, miesza i twórczo łączy epoki, style i funkcje. Nowe trendy wzornicze to sofy łączone są z krzesłami, kanapy z zaskakująco wkomponowanymi stolikami kawowymi, a jedynym wspólnym mianownikiem jest lekka ironia i zabawa.

Ergonomia i bezpieczeństwo na schodach

Schody mogą wypełniać klatkę schodową, lub być częścią otwartej przestrzeni wnętrza. Schody mogą być zrealizowane na planie koła, kwadratu lub elipsy. Mogą przybierać ciekawe kształty i łączyć w sobie różne figury. Są elementem architektonicznym stanowiącym wyzwanie dla architekta wnętrz. Dobrze zaprojektowane - powinny cieszyć oryginalną formą i jednocześnie powinny być ergonomiczne i bezpieczne.

Dom przyjazny dla dziecka

W pierwszych latach życia dziecko zdobywa doświadczenia, które kształtują jego stosunek do siebie i świata. Należy zwrócić uwagę, aby dom, w którym przebywa był dostosowany do jego potrzeb i wymagań, aby był dla niego atrakcyjny i bezpieczny.

Dekoracyjne i funkcjonalne oświetlenie schodów

Wielopłaszczyznowość schodów pozwala na zastosowanie różnorodnych, bardzo efektownych systemów oświetleniowych. Jeżeli konstrukcja schodów przylega do ściany możemy zainstalować oświetlenie w ścianie, 15 cm nad płaszczyzną kolejnych stopni, oświetlając każdy ze stopni z osobna.

Balustrada jako element dekoracyjny wnętrza

O charakterze schodów w znaczącej mierze decyduje forma balustrady. Balustrada dostosowana stylistycznie do charakteru wnętrza silnie na nie oddziałuje. Inne kształty przyjmie we wnętrzach utrzymanych w stylu dawnej rezydencji, inne w nowoczesnych wnętrzach w stylu high-tech.

Atrakcyjny i bezpieczny pokój dziecka

Akwarium w pokoju dziecka wspomaga jego naturalną ciekawość, a obserwacje roślin i zwierząt, rozbudzają zainteresowanie światem, wzbogacają wyobraźnie, wpływają na sferę emocjonalną i kształtowanie się uczuć wyższych. Stanowi ono żywą i barwną dekorację pokoju oraz podwyższa wilgotność powietrza, która w pokoju dziecinnym powinna wynosić 45-60%.

Aspekty pracy architekta – projektanta wnętrz

Praca architekta – projektanta wnętrz nie należy do łatwych. Czasami architekt trafia na inwestora z wysokimi oczekiwaniami i konkretną wizją wymarzonej przestrzeni, a innym razem na takiego, który przyjmuje propozycje projektanta bez zastrzeżeń.

Aneks kinowy w przestrzeni domu

We współczesnych domach coraz częściej odnajdujemy pomieszczenie pełniące funkcję kina domowego przeznaczonego dla kilku osób, z możliwością realizowania w nim innych funkcji rekreacyjnych. W aneksie kinowym ściany i stropy powinny być wyposażone w okładziny posiadające wysoką izolacyjność akustyczną, zabezpieczając przed przenoszeniem się dźwięku do innych części domu.

Wnętrze przytulne wzrokowo i słuchowo – sposoby likwidacji pogłosu

Pogłos to zjawisko, które wynika z odbicia fali dźwiękowej od płaszczyzn pomieszczenia i które w rezultacie stanowi hałas zakłócający odpowiedni odbiór przekazu dźwiękowego. Teoretycznie, w pomieszczeniu, w którym nie występują straty przy odbiciu dźwięku od przeszkód, dźwięk mógłby trwać nieskończenie długo. Jednakże w warunkach domowych odbity dźwięk zakłóca nowo powstały lub wzmacnia go.

Akustyka w architekturze wnętrz

Architektura przestrzeni domowej jest nierozerwalnie związana z akustyką. Układ funkcjonalny, kubatura wnętrza oraz materiały zastosowane na podłodze, ścianach i suficie mają ogromny wpływ na sposób rozchodzenia się fali dźwiękowej, a tym samym na akustykę przestrzeni.

Sypialnie, które cenią ciszę

Obok modnego dziś "współczesnego baroku" z bogatymi wnętrzami pełnymi wymyślnych mebli i dekoracyjnych tapet, wyłaniają się w projektowaniu wnętrz sypialnie, "które cenią ciszę". Sypialnie "które cenią ciszę" to nowa tendencja, w której stopniowo odchodzi się od wzorzystości i nagromadzenia elementów na rzecz prostoty, przestronności i ascetycznej elegancji. Nie mam tu na myśli zimnych minimalistycznych wnętrz, ale tych, których ograniczona liczba dekoracji nie umniejsza nastrojowi ciepła.

Sypialnia miłośnika Formuły 1

Jak stworzyć dziecku sypialnię uwzględniającą jego zainteresowania, np. dla miłośnika Formuły 1. Sypialnia miłośnika Formuły 1 to sypialnia dla młodego i bardzo wymagającego mężczyzny. Oprócz tego sypialnia miłośnika Formuły 1 powinna mieścić w sobie gabinet i chillout room.

Estetyczne i funkcjonalne lampy w sypialni cz. II

Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. We wnętrzu sypialni dopuszczalna jest duża swoboda w doborze estetycznych i funkcjonalnych form i materiałów lamp.

Estetyczne i funkcjonalne lampy w sypialni cz. I

Otoczenie łóżka można wzbogacić lampą, o oryginalnym sposobie rozpraszania światła. Wykorzystując właściwości materiału, z którego wykonany jest abażur lampy, możemy uzyskać niepowtarzalne odbicia na ścianach, smugi, plamki, akcenty barwne, sprzyjające wieczornemu odprężeniu.

Światło - relaksujące działanie barwy

Dobrze zaplanowane oświetlenie, pozwala nie tylko wydobyć formy poszczególnych elementów architektury wnętrza, ale potęguje działanie kolorystyki, silnie oddziałującej na samopoczucie użytkowników. Relaksujące działanie barwy oświetlenia pozwoli nam odpocząć po ciężkim dniu.

Nastrojowa sypialnia - oświetlenie

Nastrojowa sypialnia, odzwierciedlająca upodobania i preferencje mieszkańców, zaspokaja przede wszystkim potrzebę schronienia i odpoczynku. Oświetlenie, jako jeden z najistotniejszych elementów budujących nastrój sypialni, dobrane indywidualnie do charakteru pomieszczenia, sprzyja wykonywaniu poszczególnych czynności, wpływając uspokajająco i pozytywnie na regenerację sił i witalność organizmu.

Sypialnia - co warto wiedzieć?

Jedną z najistotniejszych cech poprawnie i wygodnie zaprojektowanej przestrzeni mieszkalnej jest właściwy podział funkcjonalny i utrzymanie dobrej komunikacji pomiędzy pomieszczeniami, których przeznaczenie wzajemnie się dopełnia - w ten sposób kształtujemy charakter wnętrza sypialni. Niezależnie od charakteru i stylistyki wnętrza, jak również wielkości użytkowanych pomieszczeń, należy dokonać podziału na strefę związaną z aktywnością w ciągu dnia oraz strefę wyciszenia, odpoczynku i snu, co jest szczególnie istotne w aranżacji sypialni.

Sypialnia glamour

Moda coraz częściej wkracza do wnętrz, a wnętrza naszych domów i mieszkań coraz śmielej podążają za modą, bez problemu możemy zaaranżować sypialnię w stylu glamour. Jakie elementy muszą się znaleźć w sypialni w stylu glamour.

Jaka jest historia łóżka?

Bez wątpienia łóżko to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Na łóżku śpimy, czytamy i odpoczywamy. Mało kto zastanawia się jednak, jak długą drogę przeszło, by przyjąć taką formę, jaką ma dzisiaj.

Wytworna sypialnia z dowcipem

Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem?

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.

REKLAMA