REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa i remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

MTP – Targi Mieszkań i Domów

W dniach 6 i 7 września, w hali nr 3, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi mieszkaniowe Mieszkaniowe Targi Poznańskie.

Targi Renexpo® Poland 2014

Targi Renexpo® Poland 2014 odbędą się pomiędzy 23 a 25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Targi będą koncentrować się na takich zagadnieniach, jak: fotowoltaika, energia wiatrowa, wodna, geotermiczna, budownictwo energooszczędne, pompy ciepła, biogaz, biomasa i biopaliwa.

Przygotowanie podłoża pod wykładzinę PCV. Poradnik

Wykładziny PCV świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie podłoga narażona jest na wilgoć jak np. w kuchni lub w łazience. Wykładziny PCV są trwałe i łatwo można je utrzymać w czystości. Na rynku możemy spotkać, bardzo duży wykładzin, które bardzo dobrze imitują kamień czy płytki ceramiczne. Jeśli planujesz położyć wykładzinę, zobacz poradnik, jak ją prawidłowo położyć?

Pompy ciepła – naturalne ciepło z wnętrza Ziemi

Wykorzystywanie energii geotermalnej, zgromadzonej wewnątrz Ziemi w ostatnich latach stało się dość popularne. Nośnikiem energii geotermalnej jest woda lub para wodna.

REKLAMA

Sklejka boazeryjna w wykończeniu wnętrz

Jednym z materiałów, które możemy wykorzystywać w wykańczaniu wnętrz jest sklejka boazeryjna. Za jej pomocą możemy wykończyć wnętrza w styku Eko design, a także w stylu rustykalnym. Jak? Zobacz poradnik.

Nawierzchnia wokół domu jednorodzinnego

Dobrze wykonana nawierzchnia wokół domu będzie nam służyć przez wiele lat. Wykonując nawierzchnię należy się trzymać kilku zasad: wybrać właściwy rozmiar i kształt kostki brukowej, a także dostosować kolor nawierzchni o koloru elewacji. Zobacz na co jeszcze należy zwracać uwagę wykonując nawierzchnię wokół domu jednorodzinnego.

Wybór tynku cienkowarstwowego na elewację. Poradnik

Zanim kupimy tynk cienkowarstwowy powinniśmy zastanowić się co jest dla nas najważniejsze. Czy potrzebny nam, tynk akrylowy, silikonowy, silikatowy czy może silikatowo-silikonowy. Tynki te znacznie różnią sie między sobą, nie tylko ceną, ale i właściwościami oraz zastosowaniem.

Jak kłaść tynk cienkowarstwowy. Poradnk

Jeśli planujemy kłaść tynk cienkowarstwowy najlepiej zatrudnić do tego celu wyspecjalizowaną ekipę, nie jest to bowiem proste zadanie. Jednak, nawet jeśli do nakładania tynku cienkowarstwowego zatrudnimy ekipę, sami powinniśmy wiedzieć, jak powinno wyglądać nakładanie tynku cienkowarstwowego na elewację. Zobacz poradnik.

REKLAMA

Zielony dach - jak zabrać się do jego budowy?

Zielony dach to jedno z nowocześniejszych rozwiązań budowlanych. Niestety jego budowa nie jest prosta. Aby wykonać zielony dach musi on spełnić kilka warunków, musimy np. sprawdzić maksymalne obciążenie dachu, może bowiem okazać się, że wykonanie zielonego dachy na już powstałym okaże się niemożliwe.

Instalacje z miedzi w systemach fotowoltaicznych

Lato, to czas kiedy panele fotowoltaiczne działają najefektywniej. Choć niewiele osób o tym wie, konstrukcje paneli trudno wyobrazić sobie bez miedzi.

Na co zwrócić uwagę, kupując dachówki ceramiczne?

Bywa, że dach nazywany jest piątą elewacją, a to dlatego, że jest dobrze widocznym elementem domu. Kupując dachówki powinniśmy zwracać uwagę na kolor produktu, który powinien nie tylko pasować do kolorystyki elewacji, ale i dobrze komponować się z dachami otaczających go budynków.

Odnawianie podłóg lakierowanych – dlaczego warto?

Podłogi drewniane są piękne i wyjątkowo trwałe. Aby służyły nam jak najdłużej, powinniśmy je odpowiednio pielęgnować. Najlepszą ochroną drewna jest – warstwa lakieru. Na co dzień drewno narażone jest na: ścieranie, zabrudzenia, a także działanie wody. Aby drewniana podłoga zawsze wyglądała dobrze i nie wymagała częstej renowacji, już na samym początku należy ją dobrze zaimpregnować .

Ciekawostki na temat miedzi - czy wiesz, że...

Miedź to pierwiastek chemiczny, który towarzyszy nam na co dzień. Miedź po przetopieniu jest metalem, który bardzo dobrze przewodzi ciepło i elektryczność. Stosowane w instalacjach rury i złączki z miedzi są nierdzewne, przeżyją sto lat, a także nie trzeba ich konserwować. Miedź ma właściwości bakteriobójcze, nie zmienia smaku, ani zapachu wody. Wbrew obiegowym opiniom koszt miedzianej instalacji wodnej w domu jednorodzinnym jest porównywalny z kosztem instalacji z tworzywa sztucznego.

Czy można zastąpić architekta – inżynierem lub technikiem budownictwa?

Wg przepisów prawa, nie można deregulować jednego zawodu drugim. Umożliwienie takiego „zastępstwa” wprowadziłoby chaos w uprawnieniach, a także w wykonywanej pracy. W praktyce: architekt, inżynier budownictwa i technik budownictwa, posiadają zupełnie odmienne wykształcenie i umiejętności.

Malowanie sufitu. O czym należy pamiętać?

Planujesz malowanie sufitu? Jest kilka rzeczy, o których należy trzeba pamiętać. Należy mieć odpowiednie narzędzia, odpowiednie przygotować powierzchnię do malowania czy dobrze rozplanować prace malarskie. Zobacz, o czym należy pamiętać przy malowaniu sufitu.

Tikkurila Anti-Reflex white - farba do sufitów

Tikkurila Anti-Reflex white to antyrefleksyjna farba przeznaczona do malowania sufitów o głęboko matowym stopniu wykończenia. Farba jest przyjazna dla zdrowia i środowiska, ma niską zawartość Lotnych Związków Organicznych oraz neutralny zapach podczas malowania.

Nowe oznaczenia jastrychów marki UZIN

Oferta UZIN powiększyła się o trzy nowe produkty: szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, niskoskurczowe szybkie spoiwo jastrychowe UZIN SC 970 oraz Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN SC 910. Wprowadzenie nowych produktów wpłynęło na zmianę oznaczeń produktów.

Jedynka® Farba fasadowa

Jedynka® Fasadowa to farba elewacyjna dostępna w 232 kolorach. Farba tworzy matową powłokę odporną na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, a także odporną na zabrudzenia.

Malowanie fasady – Poradnik

Malowanie fasady jest dość złożonym przedsięwzięciem. Aby powłoka fasady była trwała, warto do jej wykończenia używać dobrych jakościowo materiałów i sprawdzonych produktów. Zanim rozpoczniemy malowanie fasady, warto też zapoznać się z kilkoma zasadami wykańczania elewacji.

Płytki ceramiczne w odcieniach fioletu – Tamoe

Tamoe – to kolekcja płytek ceramicznych Grupy Paradyż. Kolekcja Tamoe to płytki w kolorach: fioletu, bieli, grafitu i czerni. W kolekcji znajdują się zarówno płytki ścienne jak i podłogowe.

Płytki Paradyż – Antico/Arke

Antico/Arke to płytki ceramiczne Grupy Paradyż. Kolekcja Antico/Arke to płytki w stylu rustykalnym. W kolekcji znajdują się zarówno płytki ścienne jak i podłogowe.

Farba Guardi - efekt rosy na ścianie

Nowy produkt firmy LAKMA - farba o efekcie rosy z kolekcji Francesco Guardi. Pomalowana nią ściana charakteryzuje się barwnymi refleksami przypominającymi mikrokropelki rosy.

Jak walczyć z upałem – 8 trików

Jak się szybko i tanio ochłodzić? Chłód w mieszkaniu można sobie zapewnić na kilka różnych sposobów, zobacz jak!

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione to tynk akrylowy produkowany na bazie żywicy z naturalnymi kruszywami marmurowymi. Tynk jet odporny na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite to "oddychający" tynk, który może być stosowany na ścianach oraz sufitach budynków zarówno w piwnicy, jak i na poddaszu. Tynk można stosować także w miejscach, które są narażone na długotrwałe zawilgocenie.

Wykończenie poddasza. Jaki tynk stosować na poddaszu?

Planując adaptację poddasza do celów mieszkalnych trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać np. jak wykończyć ściany w stanie surowym. Jaki tynk położyć na nieotynkowane ściany na poddaszu – radzi ekspert CEKOL.

Naturalne materiały elewacyjne – sklejka elewacyjna

Elewacja ze sklejki - to dość nietypowe rozwiązanie elewacyjne. Materiał, który do niedawna był postrzegany jako ten, o niewielkich możliwościach dekoracyjnych, coraz częściej wykorzystywany jest na elewacjach budynków, zarówno w komercyjnych jak i jednorodzinnych m.in. ze względu na dobre parametry techniczne.

Budowa domu – krok po kroku

Budowa domu to proces w którym krok po kroku pokonujemy kolejne etapu budowy domu. Wybieramy i kupujemy działkę, zatwierdzamy projekt, załatwiamy formalności, stawiamy fundamenty, budujemy ściany, stawiamy dach. Ale jak to wszystko zorganizować? Jak postawić dom, by nie zwariować. Zobacz poradnik, jak krok po kroku zbudować dom.

Wymiana azbestu na dachu – na co zwracać uwagę?

Na co zwracać uwagę podczas zdejmowania azbestu z dachu? Kiedyś azbest (nazywany też eternitem) był jednym z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do pokrywania dachu. Głównie dlatego, że był to materiał: elastyczny, niepalny i o dużej wytrzymałości. W połowie lat 80. XX w. azbest uznano jednak za materiał szkodliwy. Jego usuwanie z dachu powinno więc przebiegać w sposób szczególny. Zobacz jak usunąć azbest z dachu.

Budowlana Marka Roku 2014 – Wygrało Mapei

Statuetki Budowlana Marka Roku 2014 wręczono 13 czerwca 2014 r. Wyróżnienie od lat wyznacza trendy wskazując materiały najwyższej jakości poszczególnych marek. Badania, na podstawie których wyłoniono Mapei – przeprowadziło ASM – Centrum Badania i Analiz Rynku Sp. z o.o.

Wnętrza w kolorze zielonym – pistacja i mięta

Kolor zielony kojarzy się z harmonią natury. Kolor zielony we wnętrzach to może działać na nas bardzo korzystnie. Pośród zielonych ścian wypoczniemy i wyciszymy negatywne emocje.

Marka Tikurilla odznaczona wyróżnieniem – PremiumBrand

Marka TIKKURILA została wyróżniona tytuł Marki Wysokiej Reputacji w badaniu pilotażowym PremiumBrand 2014, które to bada reputację marek wśród konsumentów i firm w otoczeniu biznesowym.

Budowa domu energooszczędnego – najistotniejszy jest odpowiedni projekt

Budowę domu energooszczędnego można zrealizować wykorzystując ogólnie dostępne materiały budowlane. Jednak, aby dom był faktycznie energooszczędny, potrzebny jest dobry projekt architektoniczno-budowlany, na podstawie którego powstanie budynek zabezpieczony przed utratą ciepła.

BHP w halach produkcyjnych i magazynach – barierki i balustrady ochronne

Barierki i balustrady ochronne stosowane w wielu magazynach i halach produkcyjnych, są rodzajem barier ochronnych w miejscach przejść i dojść do linii produkcyjnych. Barierki ochronne pozwalają wytyczać drogi komunikacyjne w zakładach przemysłowych oraz stwarzać bezpieczne miejsce pracy w każdym środowisku.

Adaptacja poddasza – od czego ją rozpocząć?

Adaptację poddasza do celów mieszkalnych to dodatkowa przestrzeń mieszkalna, a także okazja, aby sprawdzić stan techniczny dachu. Podczas aranżacji poddasza, może bowiem okazać się, że źle wykonany dach generuje duże straty energii. Jak poprawnie zaadaptować poddasze na przestrzeń mieszkalną? Jakich formalności należy dopełnić? Na co zwracać uwagę? – radzą eksperci Velux, Rockwool i Osram.

Praca polskich inżynierów doceniona w Niemczech

Praca polskich inżynierów została doceniona przez ich niemieckich pracodawców. Polscy inżynierowie są cenieni głównie za ich fachowość, zaangażowanie i umiejętność wychodzenia poza schematy, ponadto potrafią dobrze zarządzać ludźmi. Niestety mają też słabe punkty np. znajomość języków obcych. Słabe są także nasze kompetencje miękkie, jak umiejętność współpracy w grupach czy komunikatywność. Co cieszy to wynagrodzenie inżyniera w Niemczech, które wynosi ok. 4400 euro.

Fuga do kuchni i łazienki - BUILDFIX od Mapei

Kwasoodporna, dwuskładnikowa, zaprawa na bazie żywicy epoksydowej przeznaczona do spoinowania szczelin o szerokości powyżej 3 mm, do stosowania również jako klej.

Skalny Mocny - klej do kamienia Den Braven

Klej Skalny Mocny do kamienia Den Braven to nowość wśród produktów tej firmy. Z pomocą kleju można przymocować większość okładzin z kamienia np. granitu, marmuru, dolomitu, lastryko, kostki brukowej i innych.

Gotowa masa szpachlowa CEKOL M-1

CEKOL M-1 to gotowa masa szpachlowa przeznaczona do wnętrz. Dzięki niej w prosty sposób można pozbyć się niewielkich ubytków i rys na sufitach i ścianach. CEKOL M-1 można stosować na podłożach z betonu, na podłożach gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych oraz wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych.

Instalacje z miedzi – nie tak drogie, jak mówią

Wśród inwestorów i instalatorów panuje opinia, że miedź jest droga i nie opłaca się w nią inwestować. Takie sądy wynikają z prostych porównań ceny za metr materiału, bez wzięcia pod uwagę właściwości takich jak jego trwałość, czy przewodność ciepła. Takie uproszczenia często prowadzą do błędnych wniosków.

Kolektory słoneczne – Polacy coraz częściej w nie inwestują

Kolektory słoneczne to popularne rozwiązanie do przetwarzania energii słonecznej wykorzystywane w budynkach jednorodzinnych. Dzięki systemom fotowoltaicznym można w ekologiczny i ekonomiczny sposób ogrzać budynek, a także podgrzać wodę użytkową. Dobrze zaprojektowana instalacja solarna, może wytworzyć 300–600 kWh energii z 1 m2 powierzchni roboczej kolektora.

Wykończenie wnętrz: trendy w sezonie wiosenno-letnim

Kolory wnętrz i trendy zmieniają się z roku na rok. W tym roku w sezonie wiosennym i letnim na ścianach królować będą: beże i kremy, fiolety oraz kolor niebieski.

Dow Polska – nowa firma członkowska SIPUR

OD 12 czerwca Dow Polska jest nową firmą członkowską SIPUR. Reprezentant Dow Polska – Krzysztof Ciak-Brzeziński został nowym członkiem zarządu SIPUR. W zarządzie zasiadł także pan Mariusz Ziemecki, przedstawiciel Korff Isolmatic Sp. z o.o.

Elewacja drewniana – pielęgnacja

Elewacja drewniana to jedno z rozwiązań na wykończenie elewacji budynku. Budynek, na którym zastosuje się elewację drewnianą wygląda bardzo estetycznie. Dobrze jednak pamiętać, że choć drewno bywa bardzo dekoracyjne – należy odpowiednio je pielęgnować. Jakie prace należy wykonywać, aby elewacja drewniana była w dobrym stanie? Zobacz poradnik.

Zmiany w prawie energetycznym w 2014 roku

W 2014 roku prawo energetyczne liczy na wejście w życie kilku ustaw, między innymi dotyczących korytarzy przesyłowych, gazu łupkowego, odnawialnych źródeł energii, turbin wiatrowych oraz inteligentnych liczników. Czy rzeczywiście te przepisy zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku? Co zmieni się w prawie energetycznym w 2014 roku?

Obrzeża (krawężniki) – prawidłowy montaż. Poradnik

Układanie nawierzchni brukowanych dzieli się na kilka etapów. W pierwszym – wyznacza się przebieg ścieżek. W drugim – robi się korytowanie, czyli zagłębienia w gruncie, które kształtem odpowiadają geometrii przyszłej ścieżki lub tarasu. Kolejno, o ile jest to konieczne wykonuje się odwodnienie. Na końcu wykonuje się montaż obrzeży. Jak prawidłowo wykonać tzw. krawężnik. Zobacz poradę.

Ekspert radzi: Wybieramy fugę

Fuga, poza funkcją praktyczną pełni też funkcję estetyczną. Ponadto, fuga przenosi naprężenia, które powstają podczas eksploatacji płytek. W zależności od tego, gdzie dana fuga jest stosowana, musi ona być odporna na wiele czynników: wahania temperatury, obciążenia użytkowe, a także działanie wilgoci i środków czyszczących. Jak wybrać najlepszą zaprawę do spoinowania płytek – radzi ekspert Sopro.

Paweł Wierzbicki – nowy Prezes zarządu w Schindler Polska

Od Maja 2014 roku Prezesem Zarządu Schindler Polska jest Paweł Wierzbicki, który do tej pory obejmował stanowisko Menadżera ds. Serwisu w obszarze Europy Środkowo – Wschodniej. Paweł Wierzbicki zastąpił tym samym, Andrzeja Stawniaka, który przeszedł do międzynarodowych struktur koncernu.

Dodatek energetyczny w 2014 r.

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo energetyczne powstał tak zwany dodatek energetyczny przysługujący odbiorcy wrażliwemu, czyli takiemu, który już pobiera dodatek mieszkaniowy i zaliczany jest do osób najuboższych. Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić aby otrzymać dodatek energetyczny? Gdzie należy złożyć wniosek o dodatek i ile on wynosi?

X Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy 2014 r.

W dniach 14-18 maja 2014 roku w Czeskich Budziejowicach odbyły się zawody X Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy. Polacy Dawid Szylar oraz Michał Łuka zdobyli odpowiednio I i II miejsce. Reprezentantów sponsorowała marka Domalux.

REKLAMA