REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Naturalne materiały elewacyjne – sklejka elewacyjna

REKLAMA

Elewacja ze sklejki - to dość nietypowe rozwiązanie elewacyjne. Materiał, który do niedawna był postrzegany jako ten, o niewielkich możliwościach dekoracyjnych, coraz częściej wykorzystywany jest na elewacjach budynków, zarówno w komercyjnych jak i jednorodzinnych m.in. ze względu na dobre parametry techniczne.

REKLAMA

Elewacja ze sklejki. Fot. SKLEJKA-EKO S.A.

„Fasada budynku, odpowiednio zgrana z całościowym zamysłem architektonicznym, odgrywa pierwszoplanową rolę w aranżacji zewnętrznej części domu. Jako najbardziej widoczny element wykończenia przesądza o estetyce i ostatecznym charakterze budynku, nadając mu unikalną formę. Z tego względu inwestorom zależy na takim doborze materiałów, za sprawą których podniosą walory i atrakcyjność domu bądź podjętej inwestycji, a jednocześnie wydobędą na światło dzienne ich niepowtarzalność” – mówi Roman Rostalski i dodaje – „Bogata oferta rynkowa surowców i technologii służących wykonaniu elewacji pozwala na wdrażanie coraz nowszych rozwiązań, podkreślających nieszablonowy wymiar budynku. Wśród cieszących się największą popularnością metod znajdowały się jeszcze do niedawna choćby tynk, cegły klinkierowane, kamień, blachy, płyty kompozytowe czy siding, pomimo tego, że paleta dostępnych rozwiązań jest w rzeczywistości dużo bogatsza.

Elewacje i nowe trendy – ekologiczne fasady

Od niedawna możemy jednak zaobserwować zaznaczający się w wśród wykonawców inwestycji indywidualnych i komercyjnych trend, polegający na odchodzeniu od standardowych rozwiązań na rzecz pojawiających się na rynku innowacji, szczególnie, jeżeli oprócz podkreślenia estetyki budynku, widoczny jest ich ekologiczny aspekt. Przykładem może być tutaj rosnąca popularność naturalnych sklejek elewacyjnych o strukturze drewna oraz zestawianie z sobą różnych materiałów o odmiennej strukturze, np. drewna i szkła. Komponowanie tak wyjątkowych elewacji znajduje doskonały wyraz w budownictwie nowoczesnym, w którym nie brakuje miejsca na odważne posunięcia i nieszablonowe koncepcje, szczególnie te ekologiczne”.

Sklejka na elewacji

REKLAMA

Sklejka do niedawna była postrzegana jako materiał o niewielkich możliwościach dekoracyjnych. Dziś używana jest coraz częściej w dużych budynkach publicznych, jak i w domach jednorodzinnych, ze względu na bardzo dobre parametry i wysoką jakość.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

–„Materiał, jakim jest sklejka daje szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu nadaje wznoszonym konstrukcjom indywidualny charakter. Doskonale sprawdza się jako wykończenie większych powierzchni, ale także jako niewielki detal, stanowiący urozmaicenie elewacji w nowoczesnym stylu. Znakomicie współgra ze stonowaną fasadą – stanowiąc jej nietuzinkowe urozmaicenie, jak również z odważnymi formami architektonicznymi – odświeżając aranżację. Jest doskonałą alternatywą dla popularnych do niedawna okładzin, mając nad nimi tę przewagę, że jest materiałem ekologicznym i w pełni naturalnym. Wyróżnia ją wyjątkowa faktura, wiernie oddająca strukturę drewna, z zachowaniem widocznych linii, sęków i żłobień, co podkreśla jej naturalny, przyjazny środowisku charakter. Jednocześnie stanowi oryginalne wykończenie elewacji budynku, dodając prostym nowoczesnym zabudowaniom uroku, ciepła i szlachetności” – wymienia ekspert firmy SKLEJKA-EKO S.A.

Zobacz także:  Elewacja drewniana – pielęgnacja

Zobacz także:  Elewacja drewniana: z drewna cedrowego

Zobacz także:  Jak unikać błędów przy wykańczaniu elewacji?

Źródło: SKLEJKA-EKO S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA