REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przygotowanie podłoża pod wykładzinę PCV. Poradnik

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Wykładziny PCV świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie podłoga narażona jest na wilgoć jak np. w kuchni lub w łazience. Wykładziny PCV są trwałe i łatwo można je utrzymać w czystości. Na rynku możemy spotkać, bardzo duży wykładzin, które bardzo dobrze imitują kamień czy płytki ceramiczne. Jeśli planujesz położyć wykładzinę, zobacz poradnik, jak ją prawidłowo położyć?

REKLAMA

REKLAMA

W pomieszczeniach mokrych, jak łazienka czy kuchnia oraz takich, w których podłoga narażona jest na uciążliwe zabrudzenia i wymaga częstego mycia, dużym zainteresowaniem cieszą się łatwe do utrzymania w czystości wykładziny elastyczne. To bardzo popularne wykończenie także w różnego rodzaju obiektach sportowych i budynkach użyteczności publicznej. Z kolei ciepłe i przyjemne w dotyku wykończenia dywanowe o wiele lepiej sprawdzają się w sypialni lub pokoju dziecięcym. Jednak zakup designerskiej wykładziny, wpisującej się w aktualne trendy i starannie przemyślaną koncepcję aranżacyjną, to dopiero połowa sukcesu. Jeśli chcemy, aby tak wykończona podłoga stała się wizytówką wnętrza i zachowała swój reprezentatywny wygląd przez długi czas, warto w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Aby trafnie ocenić jego stan i prawidłowo je ukształtować powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

„Wykładziny dywanowe można układać bezpośrednio na poprawnie wykonanych i zagruntowanych betonowych wylewkach. W remontowanych pomieszczeniach warto wcześniej dokonać dokładnych oględzin stanu istniejącej posadzki, pamiętając przy tym, że powierzchnia podkładu pod wykładzinę podłogową musi być równa, stabilna i wytrzymała. Powinna być także sucha i oczyszczona. Im lepiej ją przygotujemy, tym większa będzie żywotność wykładziny, która w trakcie eksploatacji może się odkształcać lub przecierać, nawet na niewielkich, pozornie nieszkodliwych nierównościach. – mówi Piotr Kazimierczak z firmy Uzin Polska.

Kładziemy wykładzinę – instruktaż

REKLAMA

„Podczas eksploatacji posadzki są obciążane i poddawane działaniu wielu czynników, powodujących pękanie jastrychów, ich rysowanie czy wykruszanie. Zaobserwowane uszkodzenia nawierzchni powinny zostać zlikwidowane jeszcze przed gruntowaniem i wykonaniem warstwy wygładzającej. Niepożądane szczeliny i dyletacje możemy trwale zamknąć, klamrując i wypełniając je płynną żywicą naprawczą. Prawidłowo wykonana operacja reparacyjna zapewnia stabilność podłoża oraz zabezpiecza przed dalszymi uszkodzeniami. Co równie ważne, na powierzchni, do której zostanie przyklejona wykładzina, nie mogą występować żadne nierówności czy zgrubienia. Zniwelujemy je skutecznie przy użyciu odpowiedniej masy szpachlowej. Gdy już pozbędziemy się wszelkich ubytków nawierzchni i zabrudzeń, kolejnym krokiem przygotowań jest gruntowanie oczyszczonego wcześniej podłoża. Czynność ta ma na celu wzmocnić podłogę oraz wyrównać jej chłonność, a dodatkowo zapewnić optymalną przyczepność wykładziny. To czy będzie ona prawidłowo i trwale przylegać do podłoża zależy w dużej mierze także od wilgotności podkładu, która dla wylewki betonowej nie powinna przekraczać 2%. Producenci wykładzin w swoich instrukcjach wskazują maksymalną wartość dla tego parametru w odniesieniu do różnego rodzaju powierzchni – warto przestrzegać ich zaleceń w tym zakresie.” – dodaje ekspert z firmy Uzin Polska.

Właściwe przygotowanie podłoża jest najważniejszym etapem w procesie instalacji wykładzin, decydującym o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Tylko zastosowanie wysokiej jakości materiałów w połączeniu z fachowym wykonawstwem gwarantuje długoletnią i bezproblemową eksploatację podłogi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Co należy wiedzieć wybierając wykładzinę podłogową?

Zobacz także: Wykładzina w mieszkaniu – jak odpowiednio ją dobrać?

Zobacz także:  Jak wybierać wykładzinę elastyczną?

Źródło: Uzin Polska

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA