REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione to tynk akrylowy produkowany na bazie żywicy z naturalnymi kruszywami marmurowymi. Tynk jet odporny na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

REKLAMA

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione jest masą tynkarską produkowaną na bazie żywicy akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych, naturalnych kruszyw marmurowych. Dzięki zawartości technologii NANO CODE produkt charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne i naprężenia termiczne.

Tynk marmurowy przeznaczony jest do wykonywania cienkowarstwowych, dekoracyjnych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz budynków, w szczególności do pokrywania fragmentów obciążonych użytkowo np. cokoły, korytarze, klatki schodowe, przedpokoje. Produkt doskonale komponuje się z większością kolorów kostki brukowej dostępnej na rynku polskim.

Nanoszenie kielnia, paca stalowa
Wygląd powłoki strukturalna - mozaikowa
Ilość warstw 1
Wydajność 4,5 -5,3 kg m2
Czas schnięcia 24 godz.
Rozcieńczanie woda
Czyszczenie narzędzi woda
Kolorystyka 10 gotowych kolorów kruszywa marmurowego
Składowanie w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze od +5°C do +35°C

Sposób użycia

1. Przygotowanie podłoża

Tynk marmurowy należy nakładać na mocne i trwałe podłoża. Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione tłustych plam, pyłów, zanieczyszczeń mechanicznych oraz niezwiązanego z podłożem kruszywa. Nowe tynki cementowe pokrywać po min. 4 tygodniach sezonowania. Wszelkie ubytki i nierówności należy uzupełnić. Przed nakładaniem tynku dobrze wyschnięte podłoże należy zagruntować preparatem gruntującym Francesco Guardi Collezione pod tynki kwarcowe oraz marmurowe w kolorze zbliżonym do koloru tynku. Podłoże wykonane z zaprawy klejącej SYNTEKOL® PSW/ SYNTEKOL® Q4/ POROLIT® Q4 stanowiącej warstwę zbrojoną, zagruntować po jego związaniu tzn. po min. 3 dniach od jego wykonania przy dojrzewaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Nakładanie tynku można rozpocząć po wyschnięciu preparatu gruntującego pod tynki marmurowe Francesco Guardi tzn. po min. 24 godz. od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych.

2. Sposób stosowania

Tynk marmurowy w postaci handlowej jest gotowy do użycia. Bezpośrednio przed użyciem, masę należy dokładnie wymieszać. Tynk nanosić pacą ze stali nierdzewnej na grubość nieznacznie większą od grubości ziarna. Nałożoną warstwę należy starannie wygładzić. W celu uzyskanie jednolitej struktury tynku, masę należy nakładać na całą wykonywaną powierzchnię łącząc warstwy "mokre na mokre".
Powierzchnie zewnętrzne powinny być osłonięte przed deszczem przez 24 godz.

3. Dodatkowe informacje

Z powodu występowania surowców pochodzenia naturalnego, dla uzyskania najlepszych walorów estetycznych zalecamy wykonanie tynkowanych powierzchni stanowiących odrębną całość w jednym etapie wykonawczym, materiałem zamówionym jednorazowo. Prace nakładania Tynku marmurowego Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5oC do +25oC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i wysychania tynku. Nie nakładać podczas wilgotności powietrza przekraczającej 80%. Zbyt długie mieszanie tynku oraz mieszanie na szybkich obrotach może spowodować odbarwienie kruszywa i spienienie żywicy.

Wzornik kolorów tynku marmurowego Francesco Guardi Collezione

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: fguardi.com.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA