REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione

REKLAMA

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione to tynk akrylowy produkowany na bazie żywicy z naturalnymi kruszywami marmurowymi. Tynk jet odporny na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

REKLAMA

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione jest masą tynkarską produkowaną na bazie żywicy akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych, naturalnych kruszyw marmurowych. Dzięki zawartości technologii NANO CODE produkt charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne i naprężenia termiczne.

Tynk marmurowy przeznaczony jest do wykonywania cienkowarstwowych, dekoracyjnych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz budynków, w szczególności do pokrywania fragmentów obciążonych użytkowo np. cokoły, korytarze, klatki schodowe, przedpokoje. Produkt doskonale komponuje się z większością kolorów kostki brukowej dostępnej na rynku polskim.

Nanoszenie kielnia, paca stalowa
Wygląd powłoki strukturalna - mozaikowa
Ilość warstw 1
Wydajność 4,5 -5,3 kg m2
Czas schnięcia 24 godz.
Rozcieńczanie woda
Czyszczenie narzędzi woda
Kolorystyka 10 gotowych kolorów kruszywa marmurowego
Składowanie w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze od +5°C do +35°C

Sposób użycia

1. Przygotowanie podłoża

Tynk marmurowy należy nakładać na mocne i trwałe podłoża. Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione tłustych plam, pyłów, zanieczyszczeń mechanicznych oraz niezwiązanego z podłożem kruszywa. Nowe tynki cementowe pokrywać po min. 4 tygodniach sezonowania. Wszelkie ubytki i nierówności należy uzupełnić. Przed nakładaniem tynku dobrze wyschnięte podłoże należy zagruntować preparatem gruntującym Francesco Guardi Collezione pod tynki kwarcowe oraz marmurowe w kolorze zbliżonym do koloru tynku. Podłoże wykonane z zaprawy klejącej SYNTEKOL® PSW/ SYNTEKOL® Q4/ POROLIT® Q4 stanowiącej warstwę zbrojoną, zagruntować po jego związaniu tzn. po min. 3 dniach od jego wykonania przy dojrzewaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Nakładanie tynku można rozpocząć po wyschnięciu preparatu gruntującego pod tynki marmurowe Francesco Guardi tzn. po min. 24 godz. od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych.

2. Sposób stosowania

Tynk marmurowy w postaci handlowej jest gotowy do użycia. Bezpośrednio przed użyciem, masę należy dokładnie wymieszać. Tynk nanosić pacą ze stali nierdzewnej na grubość nieznacznie większą od grubości ziarna. Nałożoną warstwę należy starannie wygładzić. W celu uzyskanie jednolitej struktury tynku, masę należy nakładać na całą wykonywaną powierzchnię łącząc warstwy "mokre na mokre".
Powierzchnie zewnętrzne powinny być osłonięte przed deszczem przez 24 godz.

3. Dodatkowe informacje

Z powodu występowania surowców pochodzenia naturalnego, dla uzyskania najlepszych walorów estetycznych zalecamy wykonanie tynkowanych powierzchni stanowiących odrębną całość w jednym etapie wykonawczym, materiałem zamówionym jednorazowo. Prace nakładania Tynku marmurowego Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5oC do +25oC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i wysychania tynku. Nie nakładać podczas wilgotności powietrza przekraczającej 80%. Zbyt długie mieszanie tynku oraz mieszanie na szybkich obrotach może spowodować odbarwienie kruszywa i spienienie żywicy.

Wzornik kolorów tynku marmurowego Francesco Guardi Collezione

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: fguardi.com.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA