REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe oznaczenia jastrychów marki UZIN

REKLAMA

Oferta UZIN powiększyła się o trzy nowe produkty: szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, niskoskurczowe szybkie spoiwo jastrychowe UZIN SC 970 oraz Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN SC 910. Wprowadzenie nowych produktów wpłynęło na zmianę oznaczeń produktów.

REKLAMA

Dotychczas produkty jastrychowe funkcjonowały pod kodem literowym NC oraz numerycznym 190.

-  Stale powiększający się asortyment wymusił na nas zmianę systematyki oznaczeń i teraz wszystkie jastrychy będą oznaczone numerycznie liczbą 900 z kodem literowym SC, od angielskiego określenia screed compound, czyli mieszanka jastrychowa – mówi Maciej Załęski, product manager firmy Uzin Polska Sp. z o.o.

REKLAMA

Według nowej nomenklatury, znany dotychczas jako UZIN NC 198 Cement niskoskurczowy będzie występował pod nazwą UZIN SC 980, Szybki jastrych cementowy, kiedyś występujący pod nazwą UZIN NC 192 zyskał nazwę UZIN SC 966, z kolei Szybkie spoiwo jastrychowe UZIN NC 190 wstępuje teraz pod nazwą  UZIN SC 960, a Lekki jastrych, dawniej UZIN NC 194 Turbo, to dziś UZIN SC 914 Turbo.

Najważniejszą korzyścią dla klientów jest uzupełniona oferta produktów do wykonywania jastrychów, a zmiana systematyki ma być ułatwieniem umożliwiającym identyfikację tej grupy produktów wśród bogatej oferty firmy UZIN.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Jednym z nich jest Szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, który jest wyspecjalizowaną mieszanką spoiw hydraulicznych i kruszyw o normalnym czasie wiązania i przyspieszonym czasie schnięcia, idealną do szybkich napraw podłoża oraz do wykonywania jastrychów cementowych w układzie zespolonym w warstwach o grubości ≥ 2 cm i jastrychów pływających o grubości ≥ 4 cm. Produkt przeznaczony jest do wykonywania jastrychów w pomieszczeniach. Charakteryzuje się doskonałą przewodnością cieplną. Szybko uzyskuje gotowość do układania posadzek. Jest wodo- i mrozoodporny.

Kolejny - Niskoskurczowy szybki cement jastrychowy UZIN SC 970, pozwala zachować stabilność wymiarową jastrychu, który może być wcześnie wygrzewany. Dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy gotowość do układania wykładzin elastycznych, tekstylnych i ceramicznych po 10-14 dniach. Produkt nadaje się wyłącznie do zastosowań wewnątrz budynków. Jastrychy osiągają parametry wytrzymałościowe C30 F5 i mogą być wytwarzane przy pomocy kruszywa 0-8 (według normy DIN 1045-2), przy zachowaniu proporcji i mieszania 1:6. Zaprawa jastrychowa w połączeniu z tym cementem jest niezwykle ekonomiczna i wydajna.

W nowej ofercie znalazło się także Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN  SC 910 – będące ekonomiczną alternatywą dla lekkiego jastrychu UZIN SC 914 TURBO. Spoiwo UZIN SC 910 to cement o wysokiej wytrzymałości, który dzięki połączeniu z granulatem styropianowym i wodą sprawia, że uzyskujemy mieszankę lekkiego jastrychu – osiągającego szybko gotowość do dalszych prac.

- W przypadku nowych produktów, nowe nazewnictwo pojawiło się wraz z ich wejściem na rynek. Natomiast zmiana nazewnictwa artykułów już istniejących następuje sukcesywnie mówi Maciej Załęski. Dla ułatwienia na opakowaniach pojawią się równolegle dwie nazwy, dotychczasowa nadrukowana mniejszą czcionką, pod nową nazwą produktu nadrukowaną czcionką nieco większą.

Zobacz także: Budowlana Marka Roku 2014 – Wygrało Mapei

Zobacz także: Marka Tikurilla odznaczona wyróżnieniem – PremiumBrand

 Źródło: UZIN

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

REKLAMA

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA