REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe oznaczenia jastrychów marki UZIN

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Oferta UZIN powiększyła się o trzy nowe produkty: szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, niskoskurczowe szybkie spoiwo jastrychowe UZIN SC 970 oraz Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN SC 910. Wprowadzenie nowych produktów wpłynęło na zmianę oznaczeń produktów.

REKLAMA

Dotychczas produkty jastrychowe funkcjonowały pod kodem literowym NC oraz numerycznym 190.

-  Stale powiększający się asortyment wymusił na nas zmianę systematyki oznaczeń i teraz wszystkie jastrychy będą oznaczone numerycznie liczbą 900 z kodem literowym SC, od angielskiego określenia screed compound, czyli mieszanka jastrychowa – mówi Maciej Załęski, product manager firmy Uzin Polska Sp. z o.o.

REKLAMA

Według nowej nomenklatury, znany dotychczas jako UZIN NC 198 Cement niskoskurczowy będzie występował pod nazwą UZIN SC 980, Szybki jastrych cementowy, kiedyś występujący pod nazwą UZIN NC 192 zyskał nazwę UZIN SC 966, z kolei Szybkie spoiwo jastrychowe UZIN NC 190 wstępuje teraz pod nazwą  UZIN SC 960, a Lekki jastrych, dawniej UZIN NC 194 Turbo, to dziś UZIN SC 914 Turbo.

Najważniejszą korzyścią dla klientów jest uzupełniona oferta produktów do wykonywania jastrychów, a zmiana systematyki ma być ułatwieniem umożliwiającym identyfikację tej grupy produktów wśród bogatej oferty firmy UZIN.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Jednym z nich jest Szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968, który jest wyspecjalizowaną mieszanką spoiw hydraulicznych i kruszyw o normalnym czasie wiązania i przyspieszonym czasie schnięcia, idealną do szybkich napraw podłoża oraz do wykonywania jastrychów cementowych w układzie zespolonym w warstwach o grubości ≥ 2 cm i jastrychów pływających o grubości ≥ 4 cm. Produkt przeznaczony jest do wykonywania jastrychów w pomieszczeniach. Charakteryzuje się doskonałą przewodnością cieplną. Szybko uzyskuje gotowość do układania posadzek. Jest wodo- i mrozoodporny.

Kolejny - Niskoskurczowy szybki cement jastrychowy UZIN SC 970, pozwala zachować stabilność wymiarową jastrychu, który może być wcześnie wygrzewany. Dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy gotowość do układania wykładzin elastycznych, tekstylnych i ceramicznych po 10-14 dniach. Produkt nadaje się wyłącznie do zastosowań wewnątrz budynków. Jastrychy osiągają parametry wytrzymałościowe C30 F5 i mogą być wytwarzane przy pomocy kruszywa 0-8 (według normy DIN 1045-2), przy zachowaniu proporcji i mieszania 1:6. Zaprawa jastrychowa w połączeniu z tym cementem jest niezwykle ekonomiczna i wydajna.

W nowej ofercie znalazło się także Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN  SC 910 – będące ekonomiczną alternatywą dla lekkiego jastrychu UZIN SC 914 TURBO. Spoiwo UZIN SC 910 to cement o wysokiej wytrzymałości, który dzięki połączeniu z granulatem styropianowym i wodą sprawia, że uzyskujemy mieszankę lekkiego jastrychu – osiągającego szybko gotowość do dalszych prac.

- W przypadku nowych produktów, nowe nazewnictwo pojawiło się wraz z ich wejściem na rynek. Natomiast zmiana nazewnictwa artykułów już istniejących następuje sukcesywnie mówi Maciej Załęski. Dla ułatwienia na opakowaniach pojawią się równolegle dwie nazwy, dotychczasowa nadrukowana mniejszą czcionką, pod nową nazwą produktu nadrukowaną czcionką nieco większą.

Zobacz także: Budowlana Marka Roku 2014 – Wygrało Mapei

Zobacz także: Marka Tikurilla odznaczona wyróżnieniem – PremiumBrand

 Źródło: UZIN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA