REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sklejka boazeryjna w wykończeniu wnętrz

REKLAMA

Jednym z materiałów, które możemy wykorzystywać w wykańczaniu wnętrz jest sklejka boazeryjna. Za jej pomocą możemy wykończyć wnętrza w styku Eko design, a także w stylu rustykalnym. Jak? Zobacz poradnik.

Styl rustykalny

„Styl rustykalny, który idealnie sprawdzi się w domach drewnianych, bazuje na naturalnych elementach wykończenia, które podkreślają nieprzetworzony, tradycyjny charakter wnętrz drewnianych domów. Nie ma tu miejsca na bogato zdobione, pełne blichtru dekoracje. Podstawą są drewniane podłogi i ściany, najlepiej z widocznymi sękami i nierównościami, belki stropowe – element konstrukcyjny służący  za dekorację oraz dodatki i meble, które również powinny być wykonane z drewna” – podpowiada Roman Rostalski i dodaje – „Aranżacje mogą być uzupełnione kamieniem, ceramiką, cegłą tak, by uwypuklić wiejski styl, nawiązujący do arystokratycznych dworków czy zamożnych szlacheckich domów”.

REKLAMA

„Dominująca kolorystyka drewnianych domów opiera się na jasnych odcieniach, pastelach, błękitach, przecierkach, czego przykładem są bielone ściany, znakomicie współgrające z drewnianą sklejką boazeryjną. Możemy zastosować ją w naturalnych kolorach lub zabarwić na jasny odcień. Takie zestawienia doskonale dopełnią aranżację wnętrz” – mówi ekspert. Sklejka drewniana to propozycja klasycznego wykończenia wewnętrznych ścian, która wspaniale pasuje do drewnianych domów – mieszkalnych i letniskowych. Ich harmonijna stylistyka, uzyskana dzięki w całości naturalnym materiałom, doskonale komponuje się z otaczającą dom przyrodą, uwydatniając swojski, ciepły klimat wydobyty z drewna. Dzięki charakterystycznym dla niego żłobieniom, nieregularnym liniom i słojom, widocznym w strukturze sklejki, z powodzeniem uwydatnimy z jej pomocą sielankowy pejzaż wnętrz.

Naturalny design

Wyciszający nastrój, przytulny charakter i czystość stylizacji sprawiają, że drewniane domy cieszą się wielką popularnością. Naturalne otoczenie, które jest efektem tych kreacji, sprawia, że możemy zwolnić tempo, nabrać dystansu i wykorzystać tę aurę do prawdziwego odpoczynku. Idealnie współgrający z nimi styl rustykalny coraz chętniej wykorzystują architekci i wykonawcy, szukający złotego środka między ciekawą i modną stylistyką wnętrza a jednocześnie prostym układem i wygodą użytkowników, którzy od czterech ścian oczekują nie tylko wizualnej fantazji, ale przede wszystkim – niewymuszonego, nastrojowego ciepła. Również w budownictwie sięgającym przy realizacji projektu po drewno, osiągnąć można ujmujący efekt – prostych, niezwykle ciepłych konstrukcji, w których każdy z przyjemnością się zadomowi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Projekt na ludową modę

REKLAMA

Wnętrze wykończone sklejką dobrze dopełnią przedmioty użytkowe, w które wyposażymy kuchnię czy salon, dodając całej koncepcji spójności. Do takiego wnętrza świetnie będą pasować kamionkowe i ceramiczne naczynia, kubki, talerze, dzban, służące jako praktyczna zastawa, ale z powodzeniem pełniące także rolę dekoracji, w której umieścimy polne kwiaty, świece. Możemy wykorzystać też dekoracje mosiężne i wiklinowe – każdy materiał, który jest naturalny. Przepiękną ozdobą, a jednocześnie centralnym punktem w drewnianych domach będzie koza lub wyłożony kaflami kominek. Meble będące na wyposażeniu domu powinny odzwierciedlać naturalny, surowy styl. Najlepiej, gdy będą gładkie, przecierane, by wydobyć ich romantyczną duszę. Jeśli chcemy je pomalować, warto powlec je jedynie bezbarwnym lakierem albo bejcą, dzięki czemu nie zatracimy nostalgicznego rysu mebli.

Roman Rostalski, Dyrektor Handlowy z firmy SKLEJKA-EKO podpowiada, jak podkreślić naturalny klimat również wokół domu – „Urok swojskiej sielanki możemy przenieść także na zewnątrz domu, dobierając jako materiał wykończeniowy sklejkę elewacyjną i strukturyzowaną sklejkę do podbitki, wykonane z naturalnych drewnianych desek. Ich stylistyka idealnie współgra z rustykalnym charakterem drewnianych domów, zagarniając miejsce nowoczesnym materiałom budowlanym, niewpisującym się estetyką w nastrojową swojską koncepcję. Jako materiał drzewny sklejka posiada właściwości izolacyjne i wygłuszające, dlatego doskonale wycisza dobiegające z zewnątrz dźwięki i tłumi drgania. Dodatkową wariacją wnętrz w stylu rustykalnym będą drewniane bale i kolumny, które doskonale wzmocnią całą aranżację oraz przydomowy ogród, który roztoczy przed domownikami malowniczy sielski pejzaż”.

Chociaż moda na styl rustykalny zapanowała w Polsce pod koniec lat 70. XX wieku, dopiero całkiem niedawno architekci i projektanci odkryli na nowo urok swojskich dekoracji. Rozkwitający przy okazji rosnącej popularności drewnianych domów zwrot w kierunku naturalnych rozwiązań znajduje niezmiennie miejsce w nowoczesnym świecie, stanowiąc dla mieszkańców ostoję, wytchnienie i możliwość ciągłego kontaktu z naturą.   

Zobacz także:  Wnętrza w kolorze zielonym – pistacja i mięta

Zobacz także:  Jak wyczarować we wnętrzu skandynawski klimat?

Zobacz także:  Szkło – nowoczesny materiał aranżacyjny do wykańczania wnętrz

Źródło: SKLEJKA-EKO S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

REKLAMA

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

REKLAMA

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

Czy obniżka stóp procentowych mogłaby sprawić, że sprzedaż mieszkań wzrośnie?

Czy obniżka stóp procentowych wpłynęłaby na sprzedaż mieszkań? Czy tańsze kredyty standardowe, bez rządowego wsparcia mogłyby być impulsem do zakupu własnego M? 

REKLAMA