REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gotowa masa szpachlowa CEKOL M-1

REKLAMA

CEKOL M-1 to gotowa masa szpachlowa przeznaczona do wnętrz. Dzięki niej w prosty sposób można pozbyć się niewielkich ubytków i rys na sufitach i ścianach. CEKOL M-1 można stosować na podłożach z betonu, na podłożach gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych oraz wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych.

REKLAMA

Dane Techniczne:

  • Spełnia wymagania PN-EN 15824
  • Reakcja na ogień A2
  • Przyczepność do podłoża betonowego ≥ 1,1 N/mm2
  • Grubość warstwy do 3 mm
  • Temperatura stosowania i podłoża +5ºC do +30ºC
  • Wydajność ~1,5 kg/m2 przy warstwie o grubości 1 mm
  • Czas schnięcia. Uzależniony jest od grubości nałożonej warstwy i warunków otoczenia. Około 6 godzin przy warstwie o grubości około 1mm (w temperaturze ok. 22ºC i wilgotności 30%)
  • Posiada atest PZH

Zastosowanie i właściwości:

REKLAMA

CEKOL M-1 to szybki sposób na pozbycie się i naprawienie niewielkich ubytków i rys  ścianach i sufitach. To szybki i porosty sposób. Jedna saszetka gotowej masy szpachlowej uzupełnia kilka niewielkich ubytków. Masa jest śnieżnobiała, łatwo się nakłada i szlifuje. Nie żółknie pod wpływem światła. Ewentualne drobne nierówności masy można po wyschnięciu przeszlifować papierem ściernym lub siatką.

CEKOL M-1  jest gotową szpachlówką  na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Można ją stosować wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych, wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo - wapiennych.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być czyste, zwarte, wolne od zatłuszczeń. Farby olejne, klejowe oraz luźne ziarenka piasku należy usunąć. Podłoża silnie chłonące należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

Wykonanie:

  1. Oderwij górną część saszetki.
  2. Przyłóż saszetkę obok miejsca, które wymaga naprawy.
  3. Przy pomocy szpachelki wyciśnij z saszetki, w miejscu ubytku, gotową masę szpachlową.
  4. Rozprowadź masę równomiernie na naprawianej powierzchni.
  5. Jeśli zaistnieje potrzeba wyrównania miejsca naprawy, odczekaj 6 godzin i przetrzyj powierzchnię papierem ściernym.

Opakowanie: 75 ml

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: CEKOL

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA