REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wiesz jak sprawić, aby trawnik był soczyście zielony?

Piękna, soczysta zieleń trawnika to wynik intensywnej pielęgnacji. Jeżeli twój trawnik jest bladozielony, bez życia lub z prześwitami, potrzebne będą odpowiednie zabiegi, aby przywrócić mu soczystą zieleń. Oto co musisz koniecznie zrobić, chcąc użyźnić trawnik.

Jak wykreślić wpis w księdze wieczystej o prawie odkupu

Do działu III księgi wieczystej wpisywane było prawo Agencji Nieruchomości Rolnych do odkupu nieruchomości zakupionych od Agencji. Na mocy wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wszedł w życie 29 marca 2010 roku, wykonywanie tego prawa przez ANR jest niemożliwe. Jednak wykreślenie wpisu z ksiąg wieczystych jest wyjątkowo problematyczne…

Jak starać się o dofinansowanie na kolektory słoneczne?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje zakup i montaż kolektorów słonecznych. Aby otrzymać dotację trzeba spełnić szereg warunków, a jest o co się ubiegać – Fundusz przeznaczy na ten cel 300 mln złotych.

Opłaty za użytkowanie wieczyste

Opłaty za użytkowanie wieczyste nie są aktualizowane systematycznie, w związku z czym użytkownicy są zaskakiwani podwyżkami nawet od tysiąca do kilku tysięcy procent. Sprawą ma zająć się resort gospodarki.

REKLAMA

Kłopot z dużymi mieszkaniami

Deweloperzy oddają do użytku lokale, na które jest najmniejszy popyt. Średnia ich powierzchnia wynosi bowiem 74 mkw. To, o około 20 metrów kwadratowych więcej niż chcą nabywcy.

Ożywienie na rynku kredytowym

Na rynku kredytów hipotecznych zauważalne jest znaczne ożywienie. Kryzys, z całą pewnością, został zażegnany. Ceny mieszkań nie wzrosną jednak znacznie, gdyż wiele lokali oddanych do użytku w latach 2008-2009 pozostaje bez właścicieli.

Niekonstytucyjne wpisy blokują obrót ziemią

Na skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego za niekonstytucyjne uznane zostały przepisy umożliwiające Agencji Nieruchomości Rolnych odkup nieruchomości. Choć przepisy już nie obowiązują, jak się okazuje, właściciele tych nieruchomości mają znaczne problemy z usunięciem takiego wpisu z księgi wieczystej.

Kara za odstąpienie od umowy z deweloperem

Kara za odstąpienie od umowy i zwrot lokalu bywa bardzo wysoka. Niektóre z firm deweloperskich nakładają bowiem kary w wysokości nawet do 8% wartości nieruchomości. Problem wydaje się jednak o tyle niewielki, że coraz mniej osób decyduje się na odstąpienie od umowy.

REKLAMA

Deweloperzy znów dostają pożyczki na kupno działki

W dobie kryzysu, żaden bank nie chciał finansować nowych inwestycji budowlanych. Teraz deweloperom coraz łatwiej uzyskać kredyt na zakupów gruntów. Udzielają ich już BPS, Noble Bank, Pekso Bank Hipoteczny oraz PKO BP.

Nowe przepisy ułatwią legalizację samowoli budowlanej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Do tej pory, legalizacja domu lub budynku gospodarczego postawionego bez wymaganych zezwoleń była możliwa tylko teoretycznie. W praktyce wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast nie chcieli wydawać warunków zabudowy. Nowelizacja ustawy prawo budowlane ma ułatwić legalizację samowoli budowlanej.

Jak domagać się usunięcia wad budynku przez dewelopera?

Nabywcy mieszkania podobnie jak osobie kupującej samochód czy żelazko przysługują środki prawne mające zagwarantować by nabywany towar był wolny od wad, a w przypadku wystąpienia ewentualnych usterek - by zostały one szybko naprawione. Sytuacja prawna właściciela lokalu jest jednak znacząco bardziej skomplikowana niż nabywcy samochodu, ponieważ oprócz samego prawa własności lokalu nabywca uzyskuje również udział we współwłasności nieruchomości wspólnej, obejmującej m.in. grunt pod budynkiem, korytarze, ściany zewnętrzne, widy, czy niekiedy garaże.

Czy wiesz jak pozbyć się wełnowców ze szklarni?

Wełnowce to szkodniki żerujące na roślinach szklarniowych. Tworzą one u nasady liści kolonie, które wyglądają jak plamki z waty. Szkodniki wysysają z rośliny soki, przez co rośnie słabiej i marnieje. Jak pozbyć się szkodliwych wełnowców ze szklarni?

Czy wiesz co zrobić, by rośliny nie zmarniały podczas twojej nieobecności?

Wyjeżdżając na dłużej często martwimy się o nasze rośliny - czy nie zwiędną, nie zżółknąć. Oto kilka rad, jak pomóc roślinom przetrwać podczas naszego urlopu.

Czy wiesz jak przesadzać rośliny doniczkowe?

Jeżeli twoja roślina wolno rośnie lub w ogóle przestała rosnąć, liście są mniejsze i pożółkłe, a korzenie wychodzą przez otwór w dnie doniczki, oznacza to, że trzeba ją przesadzić. Kiedy i jak należy to zrobić?

Czy wiesz jak uzyskać pozwolenie na budowę?

O pozwolenie na budowę musisz postarać się nawet wtedy, gdy chcesz zbudować coś na własnej działce. Budowanie bez pozwolenia będzie uznane za samowolę budowlaną i może zostać ukarane nawet nakazem rozbiórki stawianego obiektu. Jak i gdzie otrzymać zezwolenie na budowę oraz kiedy nie jest potrzebne?

Jak dbać o domowy ziołowy ogródek?

Zioła możemy hodować nie tylko w ogródku pod oknem, ale także w „ogródku” na parapecie. Nie tylko pięknie się tam prezentują, ale także dostarczają nam wspaniałych i niepowtarzalnych wrażeń zapachowych.

Co powinieneś wiedzieć o roślinach użytkowych?

Znacznie częściej spotyka je się pod nazwą roślin egzotycznych.

W jaki sposób możemy wykorzystać wiedzę o pochodzeniu rośliny w hodowli?

Pochodzenie rośliny ma istotny wpływa na to, w jaki sposób powinniśmy ją pielęgnować. Bez tej wiedzy trudno byłoby nam zapewnić jej właściwe warunki do rozwoju.

Co wygląd rośliny mówi nam o niej samej?

Cechy zewnętrzne rośliny doniczkowej niosą ze sobą wiele odpowiedzi. Nie tylko mówią nam, gdzie powinniśmy ją ustawić, ale także, w jaki sposób należy ją pielęgnować.

Czy wiesz na co zwrócić uwagę rozmawiając z architektem o budowie domu?

Marzysz o własnym domu z ogrodem? Opracowanie projektu budowlanego najlepiej zlecić uprawnionemu architektowi i skonsultować z nim swoje pomysły oraz oczekiwania. Oto kilka najważniejszych kwestii, które powinieneś poruszyć w rozmowie z architektem.

Jak działają pośrednicy nieruchomości

Po wakacyjnym odpoczynku, już wkrótce rynek nieruchomości znów znacznie się ożywi. Chcą skorzystać z tego również nieuczciwi pośrednicy. Jak się przed nimi ustrzec?

Czy wiesz co zrobić, gdy w pomieszczeniu jest za mało gniazd wtykowych?

Jeżeli w mieszkaniu brakuje gniazdek elektrycznych nie musisz koniecznie kupować listwy czy "złodziejki" i potykać się o kable biegnące przez środek pokoju. Możesz zainstalować dodatkowe gniazdko, podłączając je szeregowo do już istniejącego. Jak to zrobić?

Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z ogrzewaczy olejowych?

Ogrzewacze olejowe są mniej popularne niż gazowe. Mimo, że nie grożą wybuchem, mogą emitować śmiertelnie trujący tlenek węgla. Jak używać bezpiecznie używać ogrzewaczy olejowych?

Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z gazowych ogrzewaczy powietrza?

Gazowe ogrzewacze powietrza są niewielkimi przenośnymi piecykami, które nie wymagają odprowadzania salin. Są często stosowane do ogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i po jego zakończeniu. Są jednak dość niebezpieczne, dlatego powinno się z nich umiejętnie korzystać.

Czy wiesz jak wymienić korki?

Korek czyli bezpiecznik przepala się gdy w obwodzie elektrycznym dzieje się coś złego, odcinając tym samym dopływ prądu. Oto jak należy wymieniać bezpieczniki i jak nie dopuścić do częstego ich przepalania.

Czy wiesz jak bezpiecznie urządzić łazienkę?

Dla niepełnosprawnych łazienka może być miejscem niebezpiecznym, szczególnie dla osób starszych, dzieci i inwalidów. Zobacz jak bezpiecznie urządzić łazienkę.

Czy wiesz jak wyposażyć dom w systemy wczesnego ostrzegania przed pożarem?

Pożar w mieszkaniu jest szczególnie niebezpieczny nocą, bo może zostać zauważony zbyt późno. Warto zatem pomyśleć o zainstalowaniu w pomieszczeniach detektorów dymu. Jak to zrobić prawidłowo?

Czy wiesz jak chronić dom przed włamaniem?

Systemy antywłamaniowe można podzielić na dwa podstawowe typy - jeden informuje o tym, że ktoś próbuje wtargnąć do środka, drugi wykrywa obecność intruza wewnątrz pomieszczeń. Jaki system wybrać, gdzie go zainstalować i jak z niego korzystać, aby nasz dom był bezpieczny?

Jaką podłogę wybrać do kuchni?

Jakie materiały na podłogę warto wybrać, aby posadzka w kuchni, jak najdłużej pozostała estetyczna? Poza wyborem materiału musimy też w odpowiedni sposób zająć się pielęgnacją podłogi?

Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu. Sprawdź co pasuje do łazienki w Twoim hotelu i co lepiej się w niej sprawdzi: wanna czy prysznic?

Skorzystaj z dopłaty do kredytu przy zakupie mieszkania

Małżonkowie i osoby samotnie wychowujące dzieci mogą zaciągnąć na zakup domu lub mieszkania kredyt preferencyjny z państwowymi dopłatami do odsetek, pod warunkiem jednak, że wartość nabywanej nieruchomości nie przekracza średniej ceny w budownictwie mieszkaniowym na danym obszarze.

Czy wiesz co zrobić, aby kolczyki cię nie uczulały?

Chcesz założyć swoje ulubione kolczyki na randkę ale dostajesz od nich uczulenia? Oto w jaki sposób możesz sobie z tym poradzić.

Czy wiesz jak zarabiać przez Internet?

Szukasz dodatkowego dochodu? Spróbuj zarabiać wykorzystując do tego Internet - najbardziej popularne źródło w obecnych czasach.

Jak zrobić stracha na gołębie?

Istnieje kilka prostych wskazówek na odstraszenie gołębi z balkonu. W sytuacji, gdy ptaki te upodobały sobie Waszą posiadłość, trzeba podjąć skuteczne i jednocześnie bezpieczne dla obu stron kroki. Godnym polecenia pomysłem jest przygotowanie stracha na gołębie.

Czy wiesz jak ekologicznie urządzić mieszkanie?

Nowoczesna architektura ma sprzyjać zbliżeniu człowieka do natury. Modny stał się powrót do tradycyjnego budownictwa - budowanie z tego, co jest pod ręką. Jak urządzić mieszkanie, aby sprostać wymogom ekologii?

Kiedy zastosować wymianę hydroizolacji dachu?

Jeżeli pokrycie dachu przestaje być szczelne i zaczyna przeciekać, warto zastosować wymianę hydroizolacji zamiast uzupełniania brakujących elementów folą lub papą. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można izolację wykonać pod inne rodzaje pokrycia dachu.

Czy można dokonać ocieplenia pod pokryciem dachu?

Jeżeli nasz dach jest nieszczelny, źle ocieplony lub oświetlony, warto zdecydować się na wymianę pokrycia dachu. Dokonując remontów budowlanych, w celu ocieplania pokrycia dachowego nie trzeba ingerować w strukturę zabudowy poddasza – co oznacza, iż jest to dobre rozwiązanie. Do ocieplenia dachu warto wykorzystać materiały charakteryzujące się bardzo dobrą zdolnością do izolacji cieplnej, odporne na wilgoć.

Jakie materiały wybrać do wykończenia pokrycia dachu?

Pokrycie dachu musi być estetycznie i bezpośrednio dopasowane do otoczenia. Obecnie na rynku mamy ogromy wybór materiałów, które możemy wykorzystać do wykończenia dachu. Jednakże, nie wszystkie materiały będą odpowiadały pokryciu naszego dachu. W tym celu musimy uwzględnić wiele niezbędnych czynników, opisanych poniżej.

W jaki sposób możemy dokonać wymiany pokrycia dachu?

Dach w całej konstrukcji domu jest najistotniejszym elementem. Materiał, z którego wykonany jest cały dach ulega zniszczeniu z upływem lat, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Z tego też powodu, koniecznie należy dokonać wymiany pokrycia dachu, aby zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo jego mieszkańcom.

Jak prawidłowo zamontować okna w domu energooszczędnym?

W domach energooszczędnych podstawowym elementem całej konstrukcji są okna. Okna w domach energooszczędnych powinny być bardzo skrupulatnie zamontowane i wykonane z materiałów dobrej jakości. Zobacz poradnik, jak zamontować okno energooszczędne.

Czy wiesz jak urządzić dom przyjazny alergikowi?

Urządzając odpowiednio dom lub mieszkanie możesz sprawić, że objawy uczulenia będą mniej dokuczliwe.

Czy wiesz jak sadzić lilie?

Lilie mogą rosnąć na tym samym miejscu nie dłużej niż 3-4 lata. Po tym czasie cebule należy przesadzić. Poniżej znajdziesz najważniejsze zasady pielęgnacji lilii.

Czy wiesz jak szybko oczyścić kuchenkę mikrofalową?

Kuchenkę mikrofalową należy czyścić regularnie, jednak zdarza się, że podczas podgrzewania posiłku na ściankach pojawi się zatłuszczenia. Oto sposób na szybkie usunięcie tłustych zabrudzeń z mikrofalówki.

Czy wiesz jak pielęgnować powojniki?

Powojniki (Clematis) są jednymi z najpopularniejszych pnączy ogrodowych. Istnieje wiele gatunków – ich kwiaty mogą być pojedyncze, półpełne lub pełne w różnych odcieniach. Niezależnie od gatunku jaki posiadasz w ogrodzie, zapoznaj się z najważniejszymi zasadami pielęgnacji clematisów.

Czy wiesz jak pozbyć się natrętnych owadów?

Poznaj naturalne sposoby na nieproszonych gości: muchy, meszki i komary.

Czy wiesz jak dbać o różanecznik?

Rodzaj Rhododendron liczy ponad 1000 gatunków. Występuje niemal na wszystkich kontynentach. Jego nazwa to zbitka dwóch greckich słów: rhodon (róża) i dendron (drzewo). Oto kilka wskazówek, jak pielęgnować różanecznik.

Jak połączyć górę z dołem?

Połączenie strychu lub poddasza z niższymi kondygnacjami będzie wymagało wygospodarowania przestrzeni 7–15 m2.

Jak działają i jakie są nawiewniki?

Wentylacja grawitacyjna - często w postaci nawiewników okiennych, nie zawsze spełnia swoją rolę. Szczególnie w okresie letnich upałów - nie zapewnia wystarczającej ilość świeżego powietrza, a w czasie zimowych mrozów zbytnio wychładza pomieszczenia.

Jak stworzyć solidną podłogę?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, w celu stworzenia solidnej, praktycznej podłogi jest zbrojona betonowa płyta, która jest położona na warstwie chudego betonu. Aby wykonać solidne podłoże, należy stworzyć odpowiednio zbudowaną strefę oparcia nadproża – zbudowaną z różnych warstw.

Czy inwestycja w termomodernizację jest opłacalna?

Decydując się na kompleksową termomodernizację w budynku odczujemy poprawę w komforcie życia, a przy tym także zmniejszą się nasze rachunki. Dlatego też zaleca się dokonanie takich zmian, które spowodują ograniczenie ciepła, a zarazem zwiększą sprawność systemu instalacji grzewczej.

REKLAMA