REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak pielęgnować różę chińską?

REKLAMA

REKLAMA

W tropikalnych rejonach Chin ketmia dorasta do 5 m wysokości. W mieszkaniach uprawia się odmiany stworzone przez hodowców. Dorastają one do 1,5 m wysokości.

Dom i balkon – przez cały rok może zdobić mieszkanie, ale w lecie wystaw ją na balkon lub taras – będzie rozwijać się intensywniej i obficiej kwitnąć. Niektóre firmy ogrodnicze oferują specjalne balkonowe odmiany.

REKLAMA

REKLAMA

Światło - lubi miejsca słoneczne, dobrze czuje się na parapecie okna wschodniego, w pobliżu południowego i zachodniego. W pokoju od północy może być dla niej za ciemno. Przed wyniesieniem na balkon (zwykle po 15 maja) stopniowo przyzwyczaja ją do ostrego światła panującego na zewnątrz – początkowo niech stoi w półcieniu, a dopiero po kilku dniach wystaw na nasłonecznione miejsce.

Temperatura - najobficiej kwitnie w temperaturze 18-20˚C. Zimą przechodzi krótki okres spoczynku (nie rośnie i nie kwitnie) – ustaw ją w chłodniejszym (ok. 15˚C) pomieszczeniu. Na balkonie może znaleźć się po wiosennych przymrozkach. Do domu zabierz ją wczesną jesienią - by nie ucierpiała z powodu nocnych chłodów (kiedy temperatura spadnie do 12˚C może zrzucić pąki kwiatowe).

Woda - w okresie wzrostu i kwitnienia (zwłaszcza podczas upałów) potrzebuje sporo wody i czasem trzeba ją podlewać codziennie. Jesienią i zimą (szczególnie przy niższej temperaturze) zapotrzebowanie spada i roślinę nawadniaj raz w tygodniu. Gdy grzeją kaloryfery nie wymaga zraszania, ale nie powinna stać bezpośrednio nad nimi (kwiaty mogą gnić, kiedy długo pozostają mokre).

Zasilanie - od wiosny do września nawoź raz na 7-10 dni odżywką do roślin kwitnących. Jeśli zimą straci kondycję - wzmocnić ją nawozem zimowym z małą zawartością azotu. Przy pojawieniu się szkodników użyj pałeczek nawozowo-owadobójczych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przesadzanie - młode rośliny co roku na wiosnę do niewiele większej doniczki (lepiej rosną w przyciasnej). Starsze - co 2-3 lata. Dużym okazom, które trudno przesadzić – co roku dosypuj ziemi do doniczki.

REKLAMA

Cięcie – kiedy roślina straci zwarty pokrój – wiosną (zanim pojawią się pąki kwiatowe) przytnij pędy o 1/3 długości. Łodygi skracaj też okazom, które spędziły lato pod gołym niebem i jesienią powracają do domu. Roślina jest długowieczna i stare, które ogołociły się z liści do znacznej wysokości odmłódź przeprowadzając radykalne cięcie. Łodygi możesz skrócić o połowę, ale zawsze przycinaj je nad śpiącym pąkiem. Rob to na dwie raty: część pędów w pierwszym roku, a część w następnym.

Rozmnażanie - najprostszy sposób to pobranie wiosną sadzonek wierzchołkowych. Fragment pędu powinien mieć 8-12 cm długości i 2-4 liście. Utnij go tuż pod najniżej położonym liściem, który następnie oberwij. Gdy wierzchołek jest wiotki - uszczykuj go (usuń np. paznokciami).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA