REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak pielęgnować ogród jesienią?

Katarzyna Adamik
Jesień w ogrodzie.
Jesień w ogrodzie.

REKLAMA

REKLAMA

Pielęgnowanie ogrodu jesienią – o czym należy pamiętać? Jakie prace trzeba koniecznie wykonać, żeby przygotować rośliny do zimy? Kiedy najlepiej wykonać poszczególne czynności pielęgnacyjne? Wrzesień, październik, listopad – trzy jesienne miesiące, w których musimy zadbać o nasz ogród.

Prace w ogrodzie na wrzesień

We wrześniu powoli zanika wegetacja roślin. By na przyszła wiosnę mogły nas cieszyć różnorodnymi kolorami pierwsze kwiaty, należy posadzić rośliny cebulowe (hiacynty, krokusy, narcyzy, tulipany). Jest to dobra pora także na sadzenie drzew i krzewów. W tym okresie możemy przystąpić do zbioru jabłek, winogron, orzechów laskowych, a z warzyw odpowiednią wielkość będzie miał już seler naciowy. Jeśli szczypior zaczął się wyłamywać, należy go wykopać do uprawy zimowej w doniczkach. Pamiętajmy także o zgrabieniu uschniętych liści i pousuwaniu pozostałości roślin.

REKLAMA

Zobacz także: Jakie narzędzia są niezbędne w ogrodzie?

Prace w ogrodzie na październik

Październik to miesiąc końcowych zbiorów. W tym czasie po raz ostatni należy spulchnić i odchwaścić glebę na grządkach i klombach. Przygotowując się do okresu zimowego, należy zebrać ostatecznie warzywa (oprócz korzeniowych, które można trzymać do pierwszych przymrozków). Ważne jest by zasilić ziemię pod drzewami i krzewami nawozami potasowymi oraz fosforowymi, a grządki i rabaty nawozami mineralnymi. Drzewa owocowe zabezpieczamy zakładając opaski i bieląc pnie (zapobiega to pękaniu kory przy niskich temperaturach). Najlepszy moment to ten, w którym liście zaczynają żółknąć.

Prace w ogrodzie na listopad

W listopadzie, temperatury często schodzą poniżej zera, dlatego warto w tym okresie zabezpieczyć rośliny przed zmarznięciem. Osłonić słomą lub liśćmi należy winogrona, róże okopać. Można jeszcze wykonać po raz ostatni cięcia pielęgnacyjne na pnączach.

Nie zapominajmy o ostatecznym oczyszczeniu całego ogrodu między innymi z opadłych liści.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Karmniki w ogrodzie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA