REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak przygotować rośliny ogrodowe do zimy?

REKLAMA

REKLAMA

Śnieg może być groźny dla drzew i krzewów. Gdy opady są intensywne, a śnieg jest mokry – straty mogą być poważne. Pod jego ciężarem gną się i łamią gałęzie, a nawet całe drzewa. Żeby zmniejszyć straty po zimie, powinno się je odpowiednio zabezpieczyć.

 Mokry śnieg okleja iglaki i przygina je do ziemi. Aby je przed tym zabezpieczyć, złącz gałęzie sznurkami i obwiąż nimi całe iglaki. Związane iglaki mniej parują, dzięki czemu nie grozi im zasuszenie. Kruche magnolie, tulipanowce i rośliny iglaste nie boją się największej śnieżycy.

REKLAMA

REKLAMA

Gdy zimą w dzień świeci mocno słońce, a nocą temperatura gwałtownie spada na pniach i konarach mogą pojawić się podłużne spękania, tzw. listwy mrozowe. Aby temu zapobiec zastosuj bielenie (biały kolor odbija promienie słońca). Preparat nanieś późną jesienią. Proszek rozprowadź wodą i pomaluj drzewo, powinien mieć konsystencję gęstej śmietany. Na powstanie listew mrozowych narażone są głównie drzewa owocowe, magnolie, buki, orzech (mają cienką korę). Inna metoda to przywiązanie od strony południowej deski, która będzie izolacją przeciwsłoneczną. Pień możesz owinąć słomianą lub trzcinową matą.

Skuteczną ochroną przed dzikimi zwierzętami - sarnami i zającami, są plastikowe osłonki, które zabezpieczają korę młodych drzewek przed ich oskubaniem. Gdy na Twojej działce grasują małe gryzonie (norniki, karczowniki budujące tunele pod powierzchnią śniegu i ściółką) - najlepszą ochroną przeciw ich działaniu jest obłożenie pni od dołu cienką metalową siatką i obsypywanie ostrym żwirem.

Przed nadejściem mrozów obficie podlej rośliny: konewką z sitkiem lub wężem z sitkiem. Rób to też zimą podczas każdego dłuższego ocieplenia, kiedy masz pewność, że ziemia rozmarzła.

Gdy rośliny zimozielone rosną w miejscach wietrznych i nasłonecznionych – okryj je dodatkowo po pierwszych większych przymrozkach. Wygodna w użyciu jest agrowłóknina. Jej powierzchnia jest z jednej strony gładka, z drugiej delikatnie włochata. Połóż ją włoskami do środka - podczas mrozów skraplająca się na włoskach para zamarza, jest tam stabilna temperatura i cieplej niż na zewnątrz. Kiedy jest odwilż włókno oddycha - rośliny pod nią się nie zaparzają. Ważne, żeby miała ona kolor biały lub beżowy, a nie czarny (grupa roślin zimozielonych cały czas asymiluje i nawet zimą potrzebuje światła).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA