REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak leczyć choroby roślin doniczkowych?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Zła pielęgnacja jest najczęstszą przyczyną chorób kwiatów domowych. Ale trudno postawić właściwą diagnozę. Ten sam objaw może być wywołany np. przesuszeniem i zalaniem korzeni.

Opadanie liści - może być spowodowane zbyt niską temperaturą: liście są pomarszczone, lekko przezroczyste. Rośliny lubiące niskie temperatury (np. trzmielina japońska) mogą gubić liście, gdy mają za ciepło.

REKLAMA

Wyciągnięte liście - jeśli światłolubna roślina ma za ciemno, jej pędy kwiatowe wyciągną się w kierunku okna. Ustaw ją na parapecie, albo codziennie przekręcać doniczkę o 45˚.

Więdnięcie – rośliny wymagającej obfitego podlewania może być spowodowane tym, że dajesz jej za małą ilość wody - podlewaj tak, by górna 1,5-cm warstwa podłoża była sucha. Ale roślina może więdnąć od nadmiaru wody - gdy zauważysz, że woda stale gromadzi się na podstawce - stopniowo ograniczaj podlewanie. U delikatnych roślin (np. paproci) przyczyną więdnięcia może być suche powietrze – zraszaj je często.

Gdy liście stają się coraz bledsze, a pędy się nie wydłużają - w podłożu może brakować składników mineralnych – przesadź roślinę do nowej ziemi lub zasil nawozem.

Blednięcie liści azalii - może być spowodowane nadmiarem wapnia w podłożu zastosuj odżywkę bogatą w żelazo (unieszkodliwia wapń). Podczas przesadzania zmień podłoże na odpowiednie dla azalii (tzw. wrzosowe).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ciemne kropki - mogą pojawić się na liściach paproci (np. zanokcicy). Zazwyczaj spowodowane jest to tym, że roślina stoi w przeciągu - jak najszybciej przestaw ją w bardziej osłonięte miejsce.

REKLAMA

Małe brązowe kropki na liściach - mogą być spowodowane tym. że do zraszania rośliny używasz za chłodnej wody. Pamiętaj! Najbezpieczniej jest spryskiwać rośliny odstałą wodą o temperaturze pokojowej, woda ta nie powinna być gorszej jakości niż używana do podlewania.

Opadanie pąków kwiatowych - jest najczęściej spowodowane za skąpym podlewaniem lub suchym powietrzem. Są też kapryśne rośliny (np. szlumbergera), których nie przestawiaj ani obracaj, gdy pojawią się pąki kwiatowe.

Zasychanie końców - zdarza się delikatnym roślinom, gdy w pomieszczeniu jest za sucho. Wtedy rośliny obficie zraszaj i nawilżaj powietrze w pokoju (np. wieszać mokre ręczniki na grzejnikach). Rośliny nielubiące zraszania ustaw na tackach z wodą, na warstwie kamyków.

Brązowe plamki na liściach – mogą być spowodowane poparzeniem słonecznym. Przestaw roślinę w miejsce jasne, ale tak, by nie była narażona na kontakt z promieniami słońca.

Zwinięte ściemniałe liście - to może być zgnilizna korzeni, spowodowana nadmiernym podlewaniem. Przesadź roślinę niezależnie od pory roku. W nowej doniczce zrób na dnie 2-3-cm warstwę drenażu.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

REKLAMA