REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Trendy wnętrzarskie – kolory 2013

Trendy zarówno w modzie, jak i we wnętrzach zmieniają się bardzo szybko. W 2013 roku trendy wnętrzarskie dostarczają nam olbrzymią gamę kolorystyczną, w której odnajdziemy odpowiedni dla siebie kolor. Przeczytaj, jakie kolory będą królowały w 2013 roku.

Kuchnia według feng shui

Kuchnia jest swoistym miejscem dowodzenia w domu, skąd za pośrednictwem posiłków każdy domownik jest „zasilany” energetycznie i nie tylko. Można więc przyjąć, że to jedno z najważniejszych miejsc w domu ale i – jak zgodnie przytakują eksperci feng shui – drugie obok łazienki miejsce wzmożonego zagrożenia wypadkiem.

Jak uniknąć zadłużenia - sposoby na planowanie domowego budżetu

Na budżet domowy składają się nasze dochody oraz wydatki. Większość z nas raczej mało kiedy dokładnie analizuje wydatki. Kiedy jednak przychodzi nam sprawdzić, ile pieniędzy wydajemy, często okazuje się, że wydajemy znacznie więcej, niż myśleliśmy. Podpowiadamy, w jaki sposób rozplanować budżet domowy, aby uniknąć zadłużenia.

Jaki kredyt wybrać?

Kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, limit kredytowy w rachunku czy kart kredytowa? Chcesz wziąć kredyt, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować? Wszystko zależy od tego, co zamierzasz kupić za pożyczone pieniądze. Znajdziesz tu podstawowe informacje, które powinieneś posiadać zanim udasz się do banku.

REKLAMA

Rynek kredytów hipotecznych 2013

Na rynku kredytów hipotecznych w 2013 roku pojawi się kilka zmian. Z jednej strony przesunięcie programu dopłat do mieszkań „Mieszkanie dla Młodych” na 2014 r. może zmniejszyć ilość zaciąganych kredytów, z drugiej zaś zmiany w rekomendacji S mogą zachęcić kredytobiorców. Przeczytaj, czego można spodziewać się na rynku kredytów hipotecznych w 2013 r.

Umowa przedwstępna – czy warto ją podpisywać?

Zakup nieruchomości to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Zakup domu lub mieszkania jednocześnie wiąże się z koniecznością podpisania umowy kupna-sprzedaży. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy jej podpisać, warto rozważyć podpisanie umowy przedwstępnej. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, że sprzedający się rozmyśli lub zmieni wcześniej ustalone warunki.

Ogród w stylu ZEN

Ogrody w stylu ZEN najczęściej spotyka się w sąsiedztwie nowoczesnej architektury, w której dominuje beton i szkło. Ta prosta i dość oszczędna forma urządzania ogrodu, choć mogłoby się wydawać, że jest nowoczesna, znana jest już od setek lat. Styl ZEN w ogrodzie świetnie sprawdzi się w sąsiedztwie współczesnych budynków.

Na „Mieszkanie dla Młodych” trzeba będzie zaczekać dłużej

Po zakończeniu dopłat w ramach rządowego programu „Rodzina na Swoim” oczekiwano wcielenia w życie w połowie 2013 roku jego następcy w postaci „Mieszkania dla Młodych”. Niestety jednak termin uruchomienia „Mieszkania dla Młodych” został przesunięty aż o pół roku. Jaki to będzie miało wpływ na rynek mieszkaniowy w Polsce?

REKLAMA

Pucolany – co to takiego?

Pucolany mają duże znaczenie w kształtowaniu wytrzymałości betonów. Ich stosowanie w budownictwie sięga kilka wieków wstecz. Nazwa pucolany wywodzi się od miejscowości Pozzuoli, z której pochodzi materiał. Jaką funkcję w technologii betonu pełnią pucolany i skąd się biorą? Na te i inne pytania odpowiada Paweł Madej, kierownik Centrum Badania Betonów w Lafarge.

Kredyt prywatny lub firmowy przy zakupie nieruchomości

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają większe trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego niż klienci indywidualni, decydują o tym zaostrzone wobec nich przepisy bankowe. Szczególnie kłopoty spotykają osoby prowadzące jednoosobowe przedsiębiorstwa. Z którego kredytu lepiej skorzystać?

Co nowego w trendach wnętrzarskich?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co sezon, czasami są to tylko niewielkie modyfikacje dotychczasowych założeń, zdarza się jednak, że wszystko staje na głowie i mamy do czynienia niemal z rewolucją. Przeczytaj co nowego pojawi się w trendach wnętrzarskich w 2013 roku.

Jak dobierać drzwi do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Jak dobrać drzwi do łazienki, kotłowni, garażu, drzwi wejściowe czy pokojowe? Czy drzwi pokojowe można zamontować w łazience? Wybór drzwi powinien być podyktowany nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Do pomieszczeń o różnej specyfice wybieramy różne rodzaje skrzydeł drzwiowych.

Bilans „Rodziny na Swoim”

W ramach „Rodziny na Swoim” udzielono 31 mld złotych kredytów. Rządowy program „Rodzina na Swoim” pomógł w zakupie pierwszego mieszkania lub domu tysiącom młodych Polaków. Rozwiązanie to było niewątpliwie również wsparciem dla deweloperów.

Najgorzej na „Rodzinie na Swoim” wyszła Małopolska

Koniec „Rodziny na Swoim” spowodował, że w grudniu udzielono najwięcej kredytów z dopłatą, było ich aż 5599. Ale to nie wszystko, wnioski były przyjmowane do samego końca, więc nie znamy jeszcze ostatecznej liczby kredytów przyznanych w „Rodzinie na Swoim”. Jednak przez cały okres funkcjonowania programu najmniej zainteresowanych było w Małopolsce.

Home staging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Home staging wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, tam funkcjonuje już od 1972 roku. W Wielkiej Brytanii home staging określany jest property presentation lub property styling. Niezależnie od nazwy polega to na wizualnym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub do wynajmu.

Obniżka oprocentowania depozytów

2013 rok rozpoczął się obniżką oprocentowania depozytów. Na taki krok zdecydowało się większość banków. Banki obniżkę oprocentowania depozytów tłumaczą luzowaniem polityki pieniężnej – spadkiem stopy WIBOR i hamowania akcji kredytowej.

„Rodzina na Swoim” – podsumowanie 6 lat

Rządowy program dopłat „Rodzina na Swoim” zakończył swoje funkcjonowanie 31 grudnia 2012 roku. Zgodnie z założeniami „Rodziny na Swoim” dopłaty do połowy odsetek trwają przez pierwszych 8 lat kredytowania. Mimo tego, że nie będą już rozpatrywane nowe wnioski, rząd będzie finansował swoją część jeszcze przez 8 lat. Czy odczujemy jego konsekwencje za kilka lat?

Nowe zasady odbioru śmieci w 2013 roku – ekologiczni będą płacić mniej

Od 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady wywozu śmieci. Wg nowej ustawy to gmina w ramach przetargu będzie wybierać firmy, które będą zajmować się wywozem śmieci od wszystkich mieszkańców nieruchomości. Dzięki temu nie będzie „opłacać się” wyrzucanie odpadów do lasu. Za wywóz śmieci wszyscy mieszkańcy gminy będą płacić opłatę określoną przez gminę w podstawowej stawce, a wyjątek stanowić będą osoby segregujące odpady – ekologiczni będą płacić mniej.

Kolorowe wnętrza komercyjne: GALERIA

Wnętrza komercyjne kojarzą nam się przede wszystkim z użytecznością. Kolorowe wnętrza komercyjne przestają być rzadkością w naszej szarej rzeczywistości, coraz częściej projektanci wprowadzają intensywne barwy. Zobacz kolorowe wnętrza komercyjne zaprojektowane przez Joannę Zawicką.

Wypadki na oblodzonym chodniku – obowiązki właściciela nieruchomości – aspekt prawny

Zimą właściciele i zarządcy nieruchomości mają swoje obowiązki. Są zobowiązani do usuwania śniegu z chodników, sopli a także nawisów śniegowych i lodowych. Co zrobić kiedy zarządca budynku nie wykonuje swoich obowiązków? Konsekwencje są różne, może być to grzywna a także ograniczenie wolności. Jeśli doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu, możemy domagać się odszkodowania. Zobacz poradnik.

Czym się różni odwrócona hipoteka od odwróconego kredytu hipotecznego?

Odwrócona hipoteka i odwrócony kredyt hipoteczny nie są pojęciami tożsamymi. Odwrócony kredyt hipoteczny jest ciągle w fazie projektu, umowa ma być zawierana z bankiem. Odwrócona hipoteka jest rodzajem renty wypłacanej emerytowi, obliczana jest ona na podstawie długości życia obywateli i wartości posiadanej nieruchomości i zawierana jest z przedsiębiorstwem.

Czy będzie można kupić mieszkanie w Warszawie bez wkładu własnego?

Zgodnie z proponowaną zmianą rekomendacji S, banki po 2013 roku nie będą już udzielać kredytów bez wkładu własnego. A to nie koniec zmian, w 2014 roku kredytobiorca będzie musiał mieć 10% wkładu własnego, a rok później będzie to aż 20%. Co w przypadku Warszawy oznacza konieczność uzbierania min. 66 tys. zł, nie licząc kosztów transakcyjnych.

Kredyt w euro trudno dostępny i mniej atrakcyjny

Od sierpnia 2013 roku banki będą udzielały kredytu w euro tylko osobom zarabiającym w tej walucie – takie zmiany pociągnie za sobą nowelizacja rekomendacji S. Już w tej chwili, ze względu na konieczność osiągania wysokiego dochodu, dla większości Polaków kredyt w euro jest nieosiągalny. Prognozy dotyczące spadu WIBOR sugerują, że złotówki mogą stać się realną konkurencją dla euro.

Układanie płytek ściennych – mozaiki, lustrzanych, plastikowych oraz korkowych

Płytki ceramiczne świetnie sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki. Wybierając płytki ceramiczne do innych pomieszczeń warto kierować się czymś więcej niż tylko względami praktycznymi. Zobacz, jak układać płytki mozaikowe, lustrzane, plastikowe oraz korkowe.

Sylwester 2013 – ile mieszkań można kupić za pieniądze wydane na fajerwerki?

Sylwester 2013 roku obchodzony był z wielką pompą, co trzecia polska rodzina kupiła fajerwerki, wydając na nie średnio 89 złotych. Oczywiście to nie cały koszt sylwestrowej zabawy w 2013 roku, do tego trzeba doliczyć m.in. kreacje, jedzenie, alkohol. Łączny koszt takiej przyjemności jest liczony w miliardach złotych i wyniósł ok. 9,2 mld zł.

W 2013 roku spadną ceny złota

Specjaliści szacują, że w 2013 roku spadną ceny złota i z obecnych 5000 dolarów za uncję osiągną poziom ok. 1750 dolarów. Notowania cen złota nie reagują na trzy główne bodźce odpowiadające za wzrost cen, czyli na perspektywę wzrostu inflacji, wzrost ryzyka i luzowania polityki pieniężnej.

Rośnie popularność kredytów rodzinnych

Kredyty zaciągane z dodatkowym kredytobiorcą rosną od czasu wprowadzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego rekomendacji S III. Zmniejszyła ona zdolność kredytową wielu Polaków, dlatego posiłkują się oni dodatkowym kredytobiorcą – realnie zwiększa to ich szanse na uzyskanie kredytu.

Marka Paradyż zajęła 1. miejsce w „Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek” w kategorii płytki ceramiczne

Dziennik „Rzeczpospolita” po raz 9. opublikował „Ranking Najcenniejszych Polskich Marek”, w kategorii płytek ceramicznych 1. miejsce zajęła Marka Paradyż. A w ogólnym zestawieniu wszystkich marek i kategorii Marka Paradyż zajęła 80. lokatę pnąc się o 13 pozycji w stosunku do poprzedniego roku.

Jakie działki kupowali Polacy w 2012 roku?

Działki w 2012 roku, w przeciwieństwie do cen nieruchomości, nie traciły na wartości. Największą popularnością cieszyły się działki położone w odległości 30 km od dużych aglomeracji. Kupujący zwracali uwagę również na infrastrukturę, otoczenie i uzbrojenie działki.

Podsumowanie 2012 roku na rynku nieruchomości i prognoza na 2013 rok

Rok 2012 przyniósł nam ustawę deweloperską, a także wygaszenie rządowego programu „Rodzina na Swoim” i tym samym zwiększoną sprzedaż mieszkań pod koniec roku. Prognozy na rok 2013 uwzględniają spadek cen mieszkań na rynku pierwotnym, związane jest to z nadpodażą gotowych lokali. Przeczytaj szczegółową analizę.

Rynek nieruchomości: prognoza na 2013 rok

Rynek nieruchomości pierwotnych w 2013 roku będzie się nieco różnił w poszczególnych miastach, ale można przedstawić pewien ogólny trend. Bardzo duża liczba gotowych mieszkań może spowodować kolejne spadki cen mieszkań. Przeczytaj, czego jeszcze można się spodziewać na rynku nieruchomości.

NBP od 2013 r. nie będzie skupował już złota

Od 2013 roku Bank NBP rezygnuje ze skupu złota, zarówno w postaci monet, jak i sztabek. Czy w 2013 roku złoto straci swoją wartość?

Mniej zapłacimy za Sylwestra w wynajętym mieszkaniu niż za bal

Sylwestra można spędzać na różne sposoby, najpopularniejsze jest wyjście na bal i przyjęcie w domu, jedną z możliwości jest również wynajęcie mieszkania na dwa dni. Zdecydowanie mniej zapłacimy za Sylwestra w mieszkaniu niż na balu, dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na taką formę – wystarczy podpisać umowę najmu.

Ceny biletów ZTM od 1 stycznia 2013 roku

Wg uchwały nr XXXII/769/2012 Rady m. st. Warszawy z 23 lutego 2012 roku od 1 stycznia 2013 r. zmienią się ceny biletów ZTM. Zobacz, ile będą kosztować bilety ZTM w 2013 roku.

5 sposobów na oszczędności w 2013 roku

Jednym z postanowień noworocznych może być kontrola domowych finansów i tym samym uzyskanie oszczędności. Żeby na koniec następnego roku saldo domowego budżetu było na plusie wystarczy podjąć proste kroki. Przedstawiamy 5 sposobów na finansowe oszczędności w 2013 roku.

Budowa domu wg prawa budowlanego

Wg prawa budowlanego każda osoba ma prawo budowy nieruchomości gruntowej. Warunkiem jest wykazanie prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Planowana budowla musi być też zgodna z zamierzeniami przepisami prawa budowlanego.

Akcesoria kuchenne na Sylwestra: GALERIA

Akcesoria kuchenne na Sylwestra pozwolą nam stworzyć w domu wytworne przyjęcie. Podstawowe akcesoria kuchenne na Sylwestra, to coolery na butelki z alkoholem i z napojami, foremki na kostki lodu w różnych kształtach, akcesoria do lodu i wiaderka na szampana i na wino. Zobacz, co powinno znaleźć się w Twojej kuchni.

Wiaderka i kubełki na szampana i wino: GALERIA

Wiaderka i kubełki na szampana i wino powinny znaleźć się na każdym przyjęciu sylwestrowym. Schłodzony szampan musi pojawić się obowiązkowo o północy w sylwestrową noc. Przedstawiamy różne wiaderka i kubełki na szampana i wino.

Coolery na wino, piwo i szampana: GALERIA

Coolery na wino, piwo i szampana są doskonałym dodatkiem na każde przyjęcie, zwłaszcza na to sylwestrowe. Coolery sprawdzają się w czasie upalnych dni i gorących imprez, gdy trzeba alkohole i napoje utrzymać w niskiej temperaturze. Oprócz swej praktycznej, chłodzącej funkcji, coolery wyglądają estetycznie.

Choinka na święta. Sosna, świerk czy jodła – którą wybrać?

Jaką choinkę wybrać na święta? Sosna, świerk, a może jodła? Z ogromu proponowanych na stoiskach drzewek, musimy zdecydować się na jedno, którym będziemy cieszyć w ten świąteczny czas. Jak to zrobić? Jakie kryterium wybrać?

Opóźnia się wprowadzenie nowej rekomendacji T

Nowa rekomendacja T ma wpłynąć na złagodzenie polityki kredytowej. Ustalenie jej ostatecznego kształtu planowane było na koniec 2012 roku, jednak termin przesuwa się na połowę stycznia, wprowadzenie na połowę 2013 roku. Rekomendacja T ma zapewnić lepsze warunki kredytowania, ale na to musimy jeszcze poczekać.

Aranżacja stołu na Sylwestra: GALERIA

Aranżacja stołu na Sylwestra niewiele różni się od tej, którą przygotujemy na święta. W sylwestrowej aranżacji możemy tylko bardziej podkreślić atmosferę zabawy, dodać połyskujące kolory i złote akcenty. Tak naprawdę wszystkie kolory i dodatki są dozwolone, stół możemy ozdabiać w różnych stylach. Zobacz nasze propozycje.

Dekoral zajął dobrą pozycję w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek

Dekoral zajął 18. miejsce w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek przeprowadzanym co roku przez dziennik „Rzeczpospolita”. Wysoka pozycja została przyznana w kategorii produktów niespożywczych, natomiast w ogólnym rankingu wszystkich marek Dekoral otrzymał 51. lokatę.

Sprzedaż mieszkania z kredytem

Większość mieszkań w Polsce kupowana jest na kredyt, który z reguły spłacamy przez wiele lat. Czy obciążenie kredytowe zmusza nas do zamieszkiwania w danym lokum przez cały czas kredytowania? Na pewno łatwiej jest rozporządzać niezadłużonym mieszkaniem, jednak nawet w czasie spłacania kredytu możemy je sprzedać. Przeczytaj, jak zrobić to na trzy sposoby.

Świąteczne dodatki do kuchni: GALERIA

Świąteczne dodatki do kuchni to podstawa udanych świąt. Dzięki foremkom stworzymy przepyszne ciastka w świątecznych kształtach, a ugniatać je koniecznie powinniśmy w świątecznym fartuchu. Następnie nasze domowe wypieki możemy podać na świątecznej zastawie. Zobacz, co może przydać się w kuchni na święta.

Świeczniki na święta: GALERIA

Świeczniki świąteczne, oprócz choinki, są obowiązkowym elementem wystroju wnętrz w czasie świąt Bożego Narodzenia. Osoby zapracowane mogą kupić świąteczny świecznik, najlepiej ręcznie wykonany, będzie on niepowtarzalny i efektowny. Taki świecznik świąteczny możemy postawić na stole, będzie nam towarzyszył w czasie kolacji. Zobacz nasze propozycje.

Kondycja deweloperów bez dopłat z „Rodziny na Swoim”

W ostatnich latach deweloperzy sprzedawali więcej mieszkań dzięki temu, że ich klienci mogli korzystać z rządowego programu dopłat „Rodzina na Swoim”. Gdy coraz trudniej było kupić mieszkanie w „Rodzinie na Swoim” deweloperzy zaczęli dostosowywać mieszkania do jej wymogów. Przeczytaj, jak deweloperzy poradzą sobie po zakończeniu programu.

Dobre prognozy dla kredytów we franku

Według oczekiwań Banku Narodowego w Szwajcarii przez kolejne trzy lata LIBOR CHF utrzyma się na poziomie zbliżonym do zera. Dla kredytobiorców zadłużonych we franku oznacza to oprocentowanie na stały poziomie i uzależnienie wysokości raty od kursu waluty CHF/PLN.

Ostatni moment na ślub i skorzystanie z „Rodziny na Swoim”

„Rodzina na Swoim” kończy się 31 grudnia 2012 roku, żeby kupić 75-metrowe mieszkanie, trzeba być małżeństwem. Choć wydaje się to nieprawdopodobne jeszcze można zdążyć wziąć ślub i skorzystać z rządowych dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”. Wiele banków deklaruje, że akt małżeństwa przyjmie w nowym roku.

Świąteczne oferty deweloperów

Świąteczne oferty deweloperów wpisują się w marketingowy trend związany z tym okresem. W reklamach pojawiają się hasła przekonujące do kupna mieszkania na Boże Narodzenie i na Nowy Rok, deweloperzy zachęcają do skorzystania ze świątecznych promocji. Przeczytaj, jakie chwyty marketingowe stosują deweloperzy, żeby sprzedać mieszkanie na święta.

REKLAMA