REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rozwinięta infrastruktura na osiedlach mieszkaniowych

Subskrybuj nas na Youtube
Malta Fountain Fot. Materiały prasowe
Malta Fountain Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Na osiedlach mieszkaniowych deweloperzy starają się tworzyć dobre zaplecze handlowo-usługowe. Istotnym elementem wpływającym na wybór osiedla mieszkaniowego jest rozwinięta infrastruktura – ma to zasadniczy wpływ na atrakcyjność inwestycji i komfort życia mieszkańców.

Lokale usługowo-handlowe na stałe wpisały się krajobraz osiedli i budynków wielorodzinnych. Nie bez przyczyny. Mieszkańcy cenią sobie poręczność, wygodę i przede wszystkim – czas. Zdają sobie z tego sprawę deweloperzy i dbają o to, by w najbliższej okolicy ich inwestycji niczego nie brakowało.

REKLAMA

Osiedle Wschodnia zlokalizowane jest w miejscu określanym jako Nowe Centrum Lubonia. Sieć handlowo-usługowa pozostawia w tej lokalizacji wiele do życzenia. Aby umożliwić mieszkańcom dostęp do podstawowych usług czy niezbędnych obiektów handlowych, postanowiliśmy przeznaczyć parter i piętro drugiego z budynków wielorodzinnych na 6 lokali usługowych o różnym charakterze. Wielkość lokali będzie się mieściła w granicach od 88 do 400 mkw.mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych firmy Immo Invest.

Zobacz także: Deweloperzy tworzą swoje programy dofinansowania zakupu mieszkania

Infrastruktura podnosi komfort życia

Deweloperzy mają świadomość, że na komfort życia składa się wiele czynników. To nie tylko wysoki standard mieszkań, lecz także rozwinięta sieć handlowo-usługowa w okolicy.

REKLAMA

Większość z nas lubi poruszać się po małej przestrzeni, jeśli chodzi o konieczność załatwienia codziennych spraw. Dlatego sytuacją idealną jest, kiedy mamy w odległości kilku kroków pralnię, zakład szewski czy filię bankowąprzekonuje M. Urbanek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podobnym tropem idą inne firmy, starające się uatrakcyjnić inwestycję i maksymalnie ułatwić życie swoim klientom. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, planują rozwój takich usług, których brakuje w okolicy. W ukończonej właśnie inwestycji w podpoznańskim Swarzędzu, firma Kalbud Deweloper udostępniła na parterze lokale handlowo-usługowe o powierzchni od 66 m kw. do 780 m kw. Część z nich jest już zarezerwowana m. in. pod aptekę i sklep rybny.

Zobacz także: Preferencje klientów przy zakupie mieszkania

Nasz budynek to ostatnia taka działka inwestycyjna w centrum Swarzędza. Dzięki temu nasi klienci będą mieli dostęp do pełnej, okolicznej infrastruktury. Niemniej dbając o komfort naszych mieszkańców, przygotowaliśmy sporą powierzchnię handlową, aby wszystko było w zasięgu ręki – mówi Adrianna Ćwik z firmy Kalbud Deweloper. – Usytuowanie inwestycji w samym centrum miasta powoduje, że nasze punkty usługowe cieszą się sporym zainteresowaniem – dodaje A. Ćwik.

Korzyść dla wszystkich

Rozwój osiedli budynków wielorodzinnych jest także nie lada gratką dla właścicieli firm usługowych. Wybór miejsca na zakład fryzjerski jest zawsze pewnym ryzykiem, jednak dzięki nowo powstającym ośrodkom, można znaleźć niszę na rynku. Na atrakcyjność takich lokalizacji wpływa niemal gwarantowane zainteresowanie mieszkańców daną usługą, a więc stały dopływ środków i popyt. Natomiast w miarę stabilna grupa odbiorców, to przepis na sukces w wielu branżach. Dlatego zainteresowanie wynajmem lub kupnem takich powierzchni jest zawsze duże.

Zobacz także: Mikroapartamentowce, czyli „kompresja mieszkaniowa”

REKLAMA

Obecnie z każdym dniem, który przybliża nas do zakończenia inwestycji, coraz większe jest zainteresowanie naszymi lokalami handlowymi. Ich łączna powierzchnia stanowić będzie prawie 1700 metrów kwadratowych. Posiadamy lokale handlowe od 44 do 300 m kw., z możliwością łączenia nawet do powierzchni prawie 1000 m kw. Nasze punkty usługowe są usytuowane w bardzo dobrej lokalizacji, bezpośrednio przy przystanku tramwajowym, na którym wysiada większość mieszkańców osiedla Polanka w Poznaniu. Dlatego nasze lokale są bardzo atrakcyjne ze względu na położenie – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny Malta Fountain.

Osiedlowe lokale usługowo-handlowe wiążą się z obustronną korzyścią. Klient zadowolony jest z dostępności i wygody, właściciel lokalu zaś cieszy się popytem i bezkonkurencyjnością. Dla deweloperów lokale handlowo-usługowe to dobry pomysł na zagospodarowanie dość kłopotliwej przestrzeni na parterze, która z oczywistych względów nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych mieszkańców. Zarówno deweloperzy, jak i same firmy usługowe pamiętają o tej prawidłowości.

Zobacz także: Deweloperzy wyprzedają mieszkania

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wielkie zmiany w planowaniu przestrzennym. Co oznacza koniec bezterminowych WZ-ek dla właścicieli działek i inwestorów?

Decyzje o warunkach zabudowy (WZ) nie będą już bezterminowe. Od 2026 roku ich ważność zostanie ograniczona do 5 lat. Dla właścicieli działek i inwestorów to duża zmiana – część z nich może stracić możliwość zabudowy.

W co inwestować w 2025 roku? Mieszkania tracą na atrakcyjności, rośnie popularność lokali usługowych

Mieszkania wciąż dominują w portfelach inwestorów, ale ich rentowność spada. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikro lokale usługowe – tańsze, łatwiejsze w zarządzaniu i znacznie bardziej dochodowe.

Duże mieszkania na rynku pierwotnym – kto je kupuje i za ile?

Jak wygląda sprzedaż największych, nowych mieszkań i domów? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Jakie mają metraże? W jakich inwestycjach deweloperskich są dostępne? I w jakich przedziałach cenowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

REKLAMA

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

REKLAMA

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

REKLAMA