REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkania częściej szukają kobiety

Mieszkanie Fot. Materiały prasowe
Mieszkanie Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kobiety stają się bardziej aktywne, nie tylko zawodowo, częściej to one mają ostatni głos w czasie szukania mieszkania. Kobiety poszukujące mieszkania zadają więcej pytań niż mężczyźni, zwracają również uwagę na funkcjonalność, lokalizację i koszty utrzymania. Ich rola przestała ograniczać się do dekorowania wnętrza.

Szukanie mieszkania

Byli panowie na włościach, strażnicy ogniska domowego, głowy rodziny, złote rączki, a jednak to kobiety zawsze miały duży wpływ na kształtowanie najbliższego otoczenia. Obecnie wiele z nich faktycznie zarządza wspólnym M, rozstrzygając o wyglądzie, opłatach czy samym jego wyborze. Pośrednicy nieruchomości wskazują na panie jako osoby angażujące się w przeszukiwanie i weryfikację ofert. Do nich należy też często ostatnie słowo przy podpisywaniu umowy. W praktyce tendencja ta oznaczać może bardzo trafne decyzje zakupowe. Wbrew utartym schematom, kobiety nie ograniczają bowiem swojej oceny tylko do zagadnień estetycznych. Zwracają uwagę na metraż lokalu, rozkład pomieszczeń, funkcjonalność, koszty utrzymania, lokalizację budynku. Interesują się rozmaitymi szczegółami, które wpływają później na komfort życia. Jeszcze więcej mają do powiedzenia już w kwestii urządzania domu. A swoją wiedzę opierają na wielu źródłach informacji.

REKLAMA

Zobacz także: Deweloperzy wyprzedają mieszkania

Urządzanie mieszkania

Kobiety śledzą aktualne trendy dekoratorskie, czytają branżową prasę, przeglądają katalogi. Gdy nadchodzi czas decyzji, aktywnie poszukują inspiracji czy konkretnych rozwiązań zarówno na półkach sklepowych, jak i w Internecie.

– Zaangażowanie pań w urządzanie mieszkania bardzo dobrze widać w społecznościach internetowych, gdzie chętnie proszą o porady, pytają o produkty, udzielają wskazówek, chwalą się swoimi aranżacjamizauważa Angelika Wiewióra z salonu wyposażenia wnętrz Strefa Zamieszkania – Również statystyki naszych konkursów wskazują, że przeważająca część uczestników zainteresowanych rywalizacją o nagrody związane z wyposażeniem wnętrz, to właśnie płeć piękna (75%).

Zobacz także: Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wielowymiarowe korzystanie z dostępnych kanałów komunikacji, pozwala być na bieżąco nie tylko z panującą modą, lecz także z praktycznymi, optymalnymi sposobami wprowadzania jej do wystroju. Ponadto duża wrażliwość, poczucie smaku, dbałość o szczegóły i dostrzeganie różnic w kolorach sprawiają, że kobiety potrafią dobrać różne środki wyrazu. Czasem panowie po prostu wolą pozostawić konkretne decyzje partnerkom, bo łatwiej im dokonywać całościowych, ogólnych ocen. Mężczyźni uczestniczą więc w ostatecznych ustaleniach i bezpośrednim wprowadzaniu ich w życie. Choć i w dziedzinie realizacji prac remontowych nie zawsze wiodą prym.

Zobacz także: Polacy mieszkają w jednych z najmniejszych mieszkań w Europie

Remontowanie mieszkania

Wałek czy pędzel w ręku kobiety to już od dłuższego czasu narzędzia, których użyteczność wykracza poza sferę kulinarną czy kosmetyczną.

REKLAMA

– Panie biorą na siebie niejednokrotnie ciężar wykonania wielu prac wykończeniowych: tynkują, malują, tapetują, ustawiają meble. Już w trakcie zakupów zadają konkretne pytania wykonawcze podkreśla Angelika Wiewióra ze Strefy Zamieszkania.

Swoje pomysły konfrontują też z telewizyjnymi programami dekoratorskimi, a niektóre udzielają się nawet w edukacyjnych projektach z zakresu budownictwa. I właśnie ich zaangażowanie, otwartość na nowe doświadczenia i dbałość o każdy detal składają się na czynniki, bez których trudno wyobrazić sobie stworzenie atrakcyjnej aranżacji wystroju. Oczywiście idealną sytuacją jest, gdy udział w urządzaniu mieszkania biorą wszyscy domownicy, niezależnie od płci. Dążmy więc do ideału.

Zobacz także: Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA