REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkania częściej szukają kobiety

Subskrybuj nas na Youtube
Mieszkanie Fot. Materiały prasowe
Mieszkanie Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kobiety stają się bardziej aktywne, nie tylko zawodowo, częściej to one mają ostatni głos w czasie szukania mieszkania. Kobiety poszukujące mieszkania zadają więcej pytań niż mężczyźni, zwracają również uwagę na funkcjonalność, lokalizację i koszty utrzymania. Ich rola przestała ograniczać się do dekorowania wnętrza.

Szukanie mieszkania

Byli panowie na włościach, strażnicy ogniska domowego, głowy rodziny, złote rączki, a jednak to kobiety zawsze miały duży wpływ na kształtowanie najbliższego otoczenia. Obecnie wiele z nich faktycznie zarządza wspólnym M, rozstrzygając o wyglądzie, opłatach czy samym jego wyborze. Pośrednicy nieruchomości wskazują na panie jako osoby angażujące się w przeszukiwanie i weryfikację ofert. Do nich należy też często ostatnie słowo przy podpisywaniu umowy. W praktyce tendencja ta oznaczać może bardzo trafne decyzje zakupowe. Wbrew utartym schematom, kobiety nie ograniczają bowiem swojej oceny tylko do zagadnień estetycznych. Zwracają uwagę na metraż lokalu, rozkład pomieszczeń, funkcjonalność, koszty utrzymania, lokalizację budynku. Interesują się rozmaitymi szczegółami, które wpływają później na komfort życia. Jeszcze więcej mają do powiedzenia już w kwestii urządzania domu. A swoją wiedzę opierają na wielu źródłach informacji.

REKLAMA

Zobacz także: Deweloperzy wyprzedają mieszkania

Urządzanie mieszkania

Kobiety śledzą aktualne trendy dekoratorskie, czytają branżową prasę, przeglądają katalogi. Gdy nadchodzi czas decyzji, aktywnie poszukują inspiracji czy konkretnych rozwiązań zarówno na półkach sklepowych, jak i w Internecie.

– Zaangażowanie pań w urządzanie mieszkania bardzo dobrze widać w społecznościach internetowych, gdzie chętnie proszą o porady, pytają o produkty, udzielają wskazówek, chwalą się swoimi aranżacjamizauważa Angelika Wiewióra z salonu wyposażenia wnętrz Strefa Zamieszkania – Również statystyki naszych konkursów wskazują, że przeważająca część uczestników zainteresowanych rywalizacją o nagrody związane z wyposażeniem wnętrz, to właśnie płeć piękna (75%).

Zobacz także: Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wielowymiarowe korzystanie z dostępnych kanałów komunikacji, pozwala być na bieżąco nie tylko z panującą modą, lecz także z praktycznymi, optymalnymi sposobami wprowadzania jej do wystroju. Ponadto duża wrażliwość, poczucie smaku, dbałość o szczegóły i dostrzeganie różnic w kolorach sprawiają, że kobiety potrafią dobrać różne środki wyrazu. Czasem panowie po prostu wolą pozostawić konkretne decyzje partnerkom, bo łatwiej im dokonywać całościowych, ogólnych ocen. Mężczyźni uczestniczą więc w ostatecznych ustaleniach i bezpośrednim wprowadzaniu ich w życie. Choć i w dziedzinie realizacji prac remontowych nie zawsze wiodą prym.

Zobacz także: Polacy mieszkają w jednych z najmniejszych mieszkań w Europie

Remontowanie mieszkania

Wałek czy pędzel w ręku kobiety to już od dłuższego czasu narzędzia, których użyteczność wykracza poza sferę kulinarną czy kosmetyczną.

REKLAMA

– Panie biorą na siebie niejednokrotnie ciężar wykonania wielu prac wykończeniowych: tynkują, malują, tapetują, ustawiają meble. Już w trakcie zakupów zadają konkretne pytania wykonawcze podkreśla Angelika Wiewióra ze Strefy Zamieszkania.

Swoje pomysły konfrontują też z telewizyjnymi programami dekoratorskimi, a niektóre udzielają się nawet w edukacyjnych projektach z zakresu budownictwa. I właśnie ich zaangażowanie, otwartość na nowe doświadczenia i dbałość o każdy detal składają się na czynniki, bez których trudno wyobrazić sobie stworzenie atrakcyjnej aranżacji wystroju. Oczywiście idealną sytuacją jest, gdy udział w urządzaniu mieszkania biorą wszyscy domownicy, niezależnie od płci. Dążmy więc do ideału.

Zobacz także: Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA