REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa i remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie materiały wykorzystać do budowy ścian domu?

Projekt wymarzonego domu powinien być odpowiedni do potrzeb i wymagań inwestora. Z tego też powodu, decydując się na budowę domu warto przemyśleć, w jakim domu chcemy mieszkać. Dom energooszczędny to przede wszystkim oszczędność energii, zasobów naturalnych oraz co za tym idzie – pieniędzy. W tym celu należy także rozważyć kwestię, dotyczącą odpowiednich materiałów wykorzystywanych do budowy domu.

Jakie narzędzia dla wprawnego majsterkowicza przydadzą się w domu?

Jeśli należymy do osób, które lubią coś czasem skręcić, przyciąć czy naprawić, przydadzą się nam nieco bardziej skomplikowane narzędzia. Oprócz śrubokręta, młotka i miarki stalowej, przydadzą się narzędzia dla wprawionych majsterkowiczów.

Jakie dodatkowe wyposażenie i dodatki do skrzynki narzędziowej przydadzą się w domu?

Nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym majsterkowiczem, w swoim domu powinieneś mieć zestaw podstawowych narzędzi oraz akcesoriów. Jeśli jednak chcesz zrobić coś więcej niż tylko wbić gwoździa na obrazek, w skład zestawu narzędzi powinno wejść kilka profesjonalnych urządzeń. Co wybrać, na co zwrócić uwagę?

Podstawowe narzędzia w domu - co jest niezbędne?

Zepsuty kran, urwany zawias, rozkręcony stół lub szafka do powieszenia na ścianie to stosunkowo niewielkie awarie, z którymi powinien poradzić sobie nawet niedzielny majsterkowicz. Jednak żadna z tych czynności nie może być wykonana bez niezbędnych podstawowych narzędzi.

REKLAMA

Jakie narzędzia przydadzą się w domu?

Do drobnych domowych napraw i niewielkich przeróbek wystarczy zestaw podstawowych narzędzi. Taki zestaw powinien się znajdować w każdym domu, najlepiej w specjalnej skrzynce. Jeśli komuś marzy się nowa szafka albo ławka w ogrodzie, powinien zakupić nieco bardziej profesjonalne akcesoria. Co jest niezbędne w domu, a bez czego amator może się obejść?

Dom energooszczędny – komfortowe warunki życia

Dom energooszczędny jest zaprojektowany z odpowiednich materiałów, dzięki którym możemy osiągnąć pełny komfort przy nieznacznym użyciu energii odnawialnej tj. kolektory słoneczne lub pompy ciepła. Zmiana domu tradycyjnego na dom energooszczędny jest zawsze możliwa, jednakże zmiany te są znacznie łatwiejsze na etapie rozpoczęcia budowy.

Jak zaprojektować pomieszczenia, aby ograniczyć straty ciepła?

Aby uzyskać jak największe oszczędności w energii w nowoczesnym, energooszczędnym budynku należy wziąć pod uwagę różne propozycje architektoniczne. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom architektonicznym można w znacznym stopniu wpłynąć na zmniejszenie strat ciepła w budynku.

W jaki sposób działa budynek pasywny?

Obecnie coraz częściej opracowuje się nowe rozwiązania, które mają na celu zmniejszyć zapotrzebowanie w budynku na energię zużywaną do jego eksploatacji. Dom pasywny jest w taki sposób zaprojektowany, aby dzięki odpowiednio zastosowanej konstrukcji tracił jak najmniej ciepła. A jego usytuowanie ma pozwolić przede wszystkim na dostarczenie w sposób pasywny jak największej ilości energii z zewnątrz.

REKLAMA

W jaki sposób możesz zaoszczędzić energię w domu?

Jeżeli chcesz płacić mniejsze rachunki, musisz nauczyć się umiejętnie korzystać z urządzeń gazowych. Warto także dokonać prawidłowego wyboru przy doborze odpowiedniego paliwa, kierując się przy tym względami funkcjonalnym, jak i finansowymi.

Funkcjonalne wykorzystanie energii słonecznej w projekcie

Energia słoneczna jest podstawowym źródłem ogrzewania budynku. Dlatego też duże znaczenie ma miejsce położenia domu na działce. Energia słoneczna powinna być skutecznie wykorzystywana w budynku energooszczędnym.

Zalety domu pasywnego

Architekt projektując dom pasywny musi kłaść nacisk przede wszystkim na jego funkcję, która charakteryzuje się przy tym specyficzną formą, często także niedopasowaną do lokalnej tradycji architektonicznej. Inwestycja w dom pasywny, jako stosunkowo nowy pomysł ma wiele zalet, które dotyczą zarówno kwestii utrzymania, jak i ekologii.

Czy opłaca się zainwestować w dom energooszczędny?

Domy energooszczędne są obecnie coraz bardziej powszechne. Domy wzniesione z wykorzystaniem nowoczesnej technologii są energooszczędne poprzez zastosowanie izolacji przegród zewnętrznych oraz wysokiej jakości okien i wymienników ciepła z wentylacji.

Jakie korzyści można czerpać z energooszczędnego mieszkania?

Aby móc w pełni korzystać z udogodnień, które są związane z mieszkaniem w budynku energooszczędnym, warto wykształcić w sobie potrzebne do tego nawyki, dzięki którym nauczymy się oszczędnie mieszkać.

Różnice i podobieństwa – dom energooszczędny a pasywny

Projekty domów pasywnych i energooszczędnych powinny odpowiadać tym samym standardom ogólnym. Jednakże w przypadku domów energooszczędnych architekci mogą pozwolić sobie na większą swobodę.

Czy można wprowadzić zmiany w domu po rozpoczęciu budowy?

Wielu ekspertów twierdzi, iż najprościej wprowadza się zmiany niemalże od razu po rozpoczęciu budowy, a jeszcze łatwiej na etapie projektowania domu. Jednakże zmiany w budowie domu można wprowadzić na innych etapach np. na etapie stanu surowego, czy na etapie stanu surowego zamkniętego.

Jak wprowadzać zmiany w trakcie budowy?

Zmiany wprowadzane na różnych etapach budowy są jak najbardziej możliwe. Nowoczesne rozwiązania przynoszą duże korzyści i są one związane z oszczędnością w zużyciu energii. Poniżej zostaną przedstawione przydatne, a zarazem zalecane zmiany na etapie stanu surowego oraz na etapie stanu surowego zamkniętego.

Czy można zmienić kąt nachylenia dachu?

Zanim zdecydujesz się kupić gotowy projekt domu, warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Kąt nachylenia dachu w wybranym przez ciebie projekcie domu musi spełnić określone warunki wymagane przez gminę. Jeżeli, nie spełnisz ich – to nie otrzymasz zezwolenia na budowę. Sprawdź, czy można zmienić kąt nachylenia dachu w projekcie gotowym?

Obniżenie rachunków dzięki termomodernizacji?

Dzięki termomodernizacji twoje rachunki za ogrzewanie mogą zmniejszyć się nawet do około 50%. Przedsięwzięcie to ma na celu poprawić warunki mieszkalne i zapewnić komfort mieszkania w budynku.

Ile składników potrzeba na 1 m³ zaprawy?

Sprawdź, ile będziesz potrzebować składników na 1 m3 zaprawy.

Jak zamontować ściemniacz?

Ściemniacz zamiast zwykłego wyłącznika światła przy żyrandolu jest dobrym rozwiązaniem w kilku sytuacjach. Po pierwsze nie wszystkie żyrandole – w zależności od ilości żarówek, można podłączyć w układzie wszystkie lub część świecących żarówek. Drugim powodem, dla którego warto zainstalować ściemniacz jest estetyka.

Jak wymienić gniazdko i wtyczkę?

Gniazdko elektryczne to równie podstawowy element domowej instalacji elektrycznej co wyłącznik lub ściemniacz. Zatem jego wymiana niewiele odbiega od wymiany tych elementów i można ja wykonać samemu.

Jak zamontować system odstraszający gołębie?

Jesteśmy czołowym polskim producentem modułów mechanicznych, służących odstraszaniu gołębi. Zwierzęta te już z daleka widzą, że odcięto im dostęp do ewentualnego miejsca odpoczynku, dlatego nasze rozwiązanie jest tak skuteczne. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomagać rozwiązać problemy wielu mieszkańców” – komentuje przedstawiciel naszej firmy.

Czy wiesz jak wyprać zapleśniały śpiwór?

Twój śpiwór po ostatnim biwaku jest brudny i cuchnie wilgocią? Zobacz jak sobie z tym poradzić.

Co powinieneś wiedzieć o betonowych posadzkach?

Rozwój nowoczesnych technologii, możliwości wykorzystywania materiałów w warunkach domowych sprawiły, że posadzki przemysłowe, kiedyś stosowane w fabrykach i dużych wnętrzach użyteczności publicznej, z powodzeniem zastępują płytki we wnętrzach, stając się powierzchnią podłóg i ścian.

Czy wiesz jak dbać o ubrania, aby na dłużej zachowały swój wygląd?

Komu nie zafarbowały ulubione ubrania albo wyblakły lub zmechaciły się po kilku praniach? Nie zawsze zależy to od jakości materiału, lecz od naszych błędów popełnianych podczas prania i prasowania. Oto kilka rad, jak prac i prasować, żeby ubrania nie rozciągały się, nie mechaciły i nie blakły.

Czy wiesz jak szybko skrócić spodnie?

Nogawki w nowych spodniach są za długie i przydeptujesz je ciągle butami? Spodnie można skrócić za pomocą samej igły i nitki. Zobacz, jak to zrobić.

Czy wiesz jak przywrócić firankom piękny biały kolor?

Białe, zadbane i starannie powieszone firanki w oknie to wizytówka domu. Świadczą tak naprawdę o pani domu. Zadbaj więc, aby były śnieżnobiałe. Oto domowy sposób na świeże firanki.

Gdzie postawić szambo na działce?

Własne szambo jest niezbędnym elementem wyposażenia działki i budynku jednorodzinnego w sytuacji, gdy nie masz dostępu do kanalizacji zbiorczej. Wielkość szamba najlepiej dobrać pobieżnie do objętości szambiarki obsługującej rejon.

Jakie jest zapotrzebowanie na energię cieplną

Mając kocioł na dane paliwo można ocenić ilość wymaganej energii poprzez ocenę jej strat w czasie ogrzewania. Wśród potencjalnych elementów, które mogą mieć wpływ na dobór mocy kotła można wyróżnić kubaturę i bryłę budynku.

Jakie są rodzaje okien dachowych?

Okna dachowe stanowią integralną część budynku, szczególnie z zabudową poddasza. Dzięki swojej formie zapewniają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza poprzez grę światła. Okna dachowe wyróżniają się kilkoma zaletami.

Jak i kiedy wymienić wyłącznik elektryczny?

Powodem, dla którego musisz wykonać wymianę włącznika elektrycznego może być uszkodzenie włącznika. Nie wszystkie awarie, których efektem jest brak prądu wymagają wymiany wyłącznika. Niektóre są bardzo proste do usunięcia, w przypadku trudniejszych – będzie Ci potrzebna fachowa pomoc.

Drobne naprawy instalacji elektrycznej

Przeciążenie i zwarcie to najczęstsze usterki domowej instalacji elektrycznej. W ich wyniku następuje przerwa w dostawie prądu, która chroni sieć przed zapaleniem się, a dom przed pożarem.

Jak rozwiązać drobne problemy z tapetowaniem?

Spędziliście kilka dni lub godzin wybierając wzory i kolory tapet, wymierzyliście powierzchnie. Zakupiliście kleje, tapety i niezbędne narzędzia za pomocą, których będziecie nakładać tapetę.

Jak usprawnić prace malarskie?

Prace malarskie jak wszystkie inne prace muszą być dobrze zaplanowane. Plan działania ułatwi Ci podejmowanie kolejnych decyzji, przygotowanie niezbędnych narzędzi, zakup potrzebnych materiałów i sprawi, że porządkowanie również nie będzie problemem.

Jak przygotować ścianę do malowania?

Malowanie to dość łatwa czynność, jednak czasochłonna z uwagi na powierzchnie, które należy pomalować i czas potrzebny na wyschniecie farby. Żeby uniknąć komplikacji podczas malowania i nie narażać się na dodatkowa stratę czasu – poświęć kilka chwil na dobre przygotowanie ścian do malowania.

Jak naprawić ściankę gipsowo-kartonową?

Po zamontowaniu ścianki gipsowo-kartonowej między poprzednią powierzchnią ściany a płytą zostaje przestrzeń powietrzna. Sytuacja ta nieco utrudnia łatanie otworów w ścianach g-k.

Jak łatać ściany?

Dziury i otwory w ścianach niszczą estetykę pomieszczenia, psują powierzchnie ściany. Niestety ściany ulegają spękaniom, które można zniwelować domowym sposobem.

Jak rozwiązać problemy z otwieraniem drewnianych drzwi?

Drewniane drzwi reagują na zamiany wilgotności powietrza, dlatego jeśli zauważysz, że problemy z otwieraniem i zamykaniem pojawiały się w okresie deszczowej pogody z usuwaniem usterki wstrzymaj do słonecznej pogody, aż drzwi wyschną i wrócą do normalnych rozmiarów.

Jak okiełznać zbuntowane drzwi?

Drzwi wejściowe, podobnie jak i wewnętrzne nie tylko cieszą oko wyglądem, wyciszają hałas, chronią przed włamaniem i wpływem czynników zewnętrznych, mogą również spędzać właścicielom sen z powiek.

Jak naprawić drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe są często stosowane jako oddzielenie pokoju od garderoby. Niekiedy, jeśli jest zbyt mało miejsca na tradycyjne skrzydłowe drzwi występują w kuchni lub pokoju. W małych mieszkaniach oddzielają również pokoje, szczególnie te przejściowe.

Jak naprawić moskitierę?

Szczególnie w okresie wiosenno – letnim moskitiery są bardzo przydatne – chronią wnętrze domu przed drobnymi owadami, które uprzykrzają życie domownikom, a tym samym pozwalają na spokojny sen przy otwartym oknie.

Jak wymienić stłuczoną szybę?

Przy nowych oknach wymiana szyby łączy się z wymiana całego okna i koniecznością naprawienia szkody przez fachowca. W przypadku starych, drewnianych okien pękniętą lub wybitą szybę możesz sam spróbować wymienić.

Jakich zasad przestrzegać przy drobnych naprawach?

Zanim przystąpisz do różnego rodzaju prac naprawczych i remontowych w Twoim domu pamiętaj o pięciu fundamentalnych zasadach, które pozwolą ci bezpiecznie i szybko dokonać tych napraw.

Orientacyjna żywotność elementów blach stalowych

Jeśli chcesz obliczyć orientacyjną żywotność elementów blach stalowych, wystarczy, że skorzystasz z jednego wzoru.

Orientacyjna grubość izolacji termicznej budynku

Oblicz w szybki i prosty sposób orientacyjną grubość izolacji termicznej budynku.

Liczba worków potrzebnych do wykonania określonej powierzchni tynku

Chcesz obliczyć, ile worków będziesz potrzebować do wykonania określonej powierzchni tynku? Skorzystaj ze wzoru.

Nacisk porywów wiatru prostopadle do połaci dachu dwuspadowego

W prosty sposób możesz policzyć nacisk porywów wiatru prostopadle do połaci dachu dwuspadowego dla budynku posadowionego w terenie otwartym o nachyleniu połaci alfa większa od 20 stopni.

Masa wybranych detali budowlanych

Chcesz sprawdzić, ile waży zużyty przez Ciebie beton, piasek albo drewno? Skorzystaj z prostego wzoru.

Sumaryczny ciężar prostopadły do krokwi czapy śniegowej

Jeśli chcesz obliczyć sumaryczny ciężar prostopadły do krokwi czapy śniegowej, wystarczy, że skorzystasz z jednego prostego wzoru.

Liczba cegieł w 1 m² muru w zależności od grubości

Chcesz sprawdzić, ile cegieł będziesz potrzebować na każdy 1 m2 muru? Skorzystaj z naszej tabelki.

REKLAMA