Jakie narzędzia przydadzą się w domu?
REKLAMA
REKLAMA
Czasem trzeba wbić gwoździa, czasem skręcić meble, a czasem coś wywiercić bądź przykręcić. Mieszkając w domu zawsze znajdzie się coś do naprawy lub przeróbki, i nawet jeśli nie jesteśmy majsterkowiczami, złotą rączką lub stolarzem, przydadzą się nam podstawowe i bardziej zaawansowane narzędzia w domu. Nawet jeśli nie potrafimy lub po prostu nie chcemy korzystać z narzędzi, te przydadzą się choćby wtedy, gdy poprosimy sąsiada o pomoc. Rzecz jasna inne narzędzia będą przydatne w niewielkiej kawalerce w bloku, a inne w dużym domu z ogrodem za miastem.
REKLAMA
Narzędzia tylko dla majsterkowicza?
W domu, a raczej w garażu majsterkowicza można znaleźć niemal wszystko, od kilku rodzajów młotków, po wyrzynarki, wiertarki na pompach głębinowych kończąc. Takie narzędzia są naturalnie zbędne w niewielkim mieszkaniu w bloku, jednak nigdy nie wiadomo co może się przydać na przykład na działce lub w ogrodzie za domem. Zapaleni majsterkowicze i złote rączki samodzielnie kompletują zestawy narzędzi. Bywa, że trwa to wiele lat lub nie jest w ogóle przerywane. Te osoby, które średnio znają się na majsterkowaniu lub jeśli ich to po prostu nie kręci, i tak powinni zaopatrzyć się przynajmniej w podstawowy zestaw kluczy i narzędzi, aby w razie awarii, naprawić to co się zepsuło zamiast do podstawowych napraw wzywać fachowca.
Zobacz również: Czy można zastąpić elektryka?
Tego typu podstawowe narzędzia nie dość, że są proste w obsłudze (po co komu instrukcja obsługi młotka lub wkrętaka?), to na dodatek koszt takich narzędzi jest dość niski. Dlatego też jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania, w koszta jego urządzenia powinno się wpisać zestaw narzędzi. Ponadto taki zestaw warto kupić na samym początku. Obecnie oferowane na rynku meble bardzo często są sprzedawane w częściach, a potrzebne klucze i wkrętaki zazwyczaj nie wchodzą w skład zestawu. Całości powinna dopełnić specjalna skrzynka narzędziowa, gdyż nikt nie lubi poszukiwań potrzebnego śrubokręta po całym domu. Warto na samym początku kupić nieco większą skrzynkę, gdyż z czasem narzędzi może przybywać.
O tym, co jest niezbędne w każdym domu dowiemy się z następnej części poradnika.
Zobacz również: Jak zamocować umywalkę na ścianie?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.