REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie dodatkowe wyposażenie i dodatki do skrzynki narzędziowej przydadzą się w domu?

Kamil Rogala

REKLAMA

Nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym majsterkowiczem, w swoim domu powinieneś mieć zestaw podstawowych narzędzi oraz akcesoriów. Jeśli jednak chcesz zrobić coś więcej niż tylko wbić gwoździa na obrazek, w skład zestawu narzędzi powinno wejść kilka profesjonalnych urządzeń. Co wybrać, na co zwrócić uwagę?

Wiemy już co powinno obowiązkowo znaleźć się w skrzynce narzędziowej, dowiedzmy się teraz jakie rzeczy mogą się jeszcze przydać. Bardzo przydatnym akcesorium, szczególnie w momencie gdy wprowadzamy się do pustego mieszkania, może być poziomica. Nie warto inwestować w drogie modele, wystarczy jeden z najtańszych. Warto jedynie zwrócić uwagę, aby poziomica była wyposażona w dwa wskaźniki – jeden do pionu, drugi do poziomu. Bez poziomicy nie powiesimy prosto szafki czy półki na ścianie, a poziomowanie „na oko” nigdy się nie sprawdza. Warto również się wyposażyć w takie profilaktyczne elementy jak bezpieczniki lub wkłady do bezpieczników topikowych w zależności od tego jakie są stosowane w domowej instalacji. Ponadto kawałek przewodu trójżyłowego i taśma izolacyjna do przewodów elektrycznych może się przydać w niespodziewanych momentach. Nikt nie lubi jak w święto padnie instalacja w domu, a w skrzynce narzędziowej nie ma nawet centymetra zapasowego kabla. Warto mieć również zapasowe gniazdko elektryczne, takie samo jak mamy aktualnie zamontowane w ścianie. Są to kwestie kilku złotych, a świadomość, że mamy wszystko w zapasie z pewnością poprawi komfort mieszkania.

REKLAMA

Zobacz również: Co powinieneś wiedzieć o betonowych posadzkach?

Jeśli często zmieniamy coś w domu, warto wyposażyć się w tani, niewielki zestaw kołków rozporowych o różnej średnicy. Warto pamiętać, że jeśli posiadamy w domu ściany z płyt kartonowo-gipsowych, zwykłe kołki nie zdadzą egzaminu. Wtedy powinniśmy się wyposażyć w specjalne wkręty do tego typu ścian. Warto również kupić wkręty do drewna i gwoździe różnej wielkości na wypadek uszkodzenia szafki lub stołu. Jeśli urządzamy właśnie swoje mieszkanie, dobrym pomysłem jest zakup brzeszczotu dwustronnego. Z jednej strony brzeszczotu znajdują się zęby do metalu, z drugiej strony zęby do drewna. Dzięki takiemu niewielkiemu narzędziu utniemy za długą śrubę do mocowania zamka lub skrócimy za długie nogi od stołu. Na zakończenie dodatkowego wyposażenia warto zakupić niewielką szpachelkę i pędzelek. Przyda się jeśli przez przypadek uszkodzimy ścianę, wbijemy gwóźdź nie tam gdzie trzeba lub odpryśnie kawałek tynku. 

Zobacz również: Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu pokoi?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA