REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie dodatkowe wyposażenie i dodatki do skrzynki narzędziowej przydadzą się w domu?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kamil Rogala

REKLAMA

Nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym majsterkowiczem, w swoim domu powinieneś mieć zestaw podstawowych narzędzi oraz akcesoriów. Jeśli jednak chcesz zrobić coś więcej niż tylko wbić gwoździa na obrazek, w skład zestawu narzędzi powinno wejść kilka profesjonalnych urządzeń. Co wybrać, na co zwrócić uwagę?

Wiemy już co powinno obowiązkowo znaleźć się w skrzynce narzędziowej, dowiedzmy się teraz jakie rzeczy mogą się jeszcze przydać. Bardzo przydatnym akcesorium, szczególnie w momencie gdy wprowadzamy się do pustego mieszkania, może być poziomica. Nie warto inwestować w drogie modele, wystarczy jeden z najtańszych. Warto jedynie zwrócić uwagę, aby poziomica była wyposażona w dwa wskaźniki – jeden do pionu, drugi do poziomu. Bez poziomicy nie powiesimy prosto szafki czy półki na ścianie, a poziomowanie „na oko” nigdy się nie sprawdza. Warto również się wyposażyć w takie profilaktyczne elementy jak bezpieczniki lub wkłady do bezpieczników topikowych w zależności od tego jakie są stosowane w domowej instalacji. Ponadto kawałek przewodu trójżyłowego i taśma izolacyjna do przewodów elektrycznych może się przydać w niespodziewanych momentach. Nikt nie lubi jak w święto padnie instalacja w domu, a w skrzynce narzędziowej nie ma nawet centymetra zapasowego kabla. Warto mieć również zapasowe gniazdko elektryczne, takie samo jak mamy aktualnie zamontowane w ścianie. Są to kwestie kilku złotych, a świadomość, że mamy wszystko w zapasie z pewnością poprawi komfort mieszkania.

REKLAMA

Zobacz również: Co powinieneś wiedzieć o betonowych posadzkach?

Jeśli często zmieniamy coś w domu, warto wyposażyć się w tani, niewielki zestaw kołków rozporowych o różnej średnicy. Warto pamiętać, że jeśli posiadamy w domu ściany z płyt kartonowo-gipsowych, zwykłe kołki nie zdadzą egzaminu. Wtedy powinniśmy się wyposażyć w specjalne wkręty do tego typu ścian. Warto również kupić wkręty do drewna i gwoździe różnej wielkości na wypadek uszkodzenia szafki lub stołu. Jeśli urządzamy właśnie swoje mieszkanie, dobrym pomysłem jest zakup brzeszczotu dwustronnego. Z jednej strony brzeszczotu znajdują się zęby do metalu, z drugiej strony zęby do drewna. Dzięki takiemu niewielkiemu narzędziu utniemy za długą śrubę do mocowania zamka lub skrócimy za długie nogi od stołu. Na zakończenie dodatkowego wyposażenia warto zakupić niewielką szpachelkę i pędzelek. Przyda się jeśli przez przypadek uszkodzimy ścianę, wbijemy gwóźdź nie tam gdzie trzeba lub odpryśnie kawałek tynku. 

Zobacz również: Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu pokoi?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA