Co powinieneś wiedzieć o betonowych posadzkach?
REKLAMA
REKLAMA
Posadzki betonowe poprzez tworzenie dylatacji możemy dzielić na mniejsze obszary, tworząc kompozycje, również kolorystyczne, ale również możemy je zastosować na całej powierzchni wnętrza tworząc jednolita gładką płaszczyznę podłogi.
REKLAMA
Posadzki przemysłowe dzielą się na:
- betonowe,
- cienkowarstwowe,
- żywiczne.
Posadzki przemysłowe żywiczne wykonane na bazie żywic epoksydowych są głównie stosowane we wnętrzach mieszkalnych. Charakteryzują się wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną np. na działanie silnych środków czyszczących, substancji żrących i barwiących, czego nie gwarantują nam klasyczne płytki ceramiczne, a tym bardziej kamień naturalny.
Zobacz także: Jaką podłogę wybrać do domu?
REKLAMA
Posadzka przemysłowa jest idealne rozwiązanie do pomieszczeń kuchennych i łazienkowych, holi, dużych salonów czy też otwartych przestrzeni łączących ze sobą kilka pomieszczeń o różnych funkcjach gdzie ryzyko zabrudzeń powierzchni jest bardzo duże. Podłoga wykonana na bazie żywic epoksydowych jest gładka, nie pyląca, niezwykle wytrzymała i przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości.
Powierzchnia posadzki może być błyszcząca lub matowa – dzięki zastosowaniu różnych materiałów wykończeniowych. Podłoga zapewnia jednolitą, spójną powierzchnię, a przez swój połysk daje wrażenie bardzo szlachetnej materii. Dodatkową zaletą posadzki przemysłowej jest możliwość barwienia żywicy lub też lakierowania na dowolny kolor powierzchni przed nałożeniem warstwy powierzchniowej.
W naturalnej kolorystyce posadzki betonowej możemy uzyskać różnorodne przejścia – zawirowania tonalne, pokryta bezbarwną żywicą dają wrażenie podłogi kamiennej. Tak wykonana posadzka wygląda surowo, aczkolwiek dzięki powłoce żywicy dającej efekt połysku, sprawia wrażenie szlachetnej. Z pewnością jest idealnym materiałem do wnętrz w stylu high-tech czy też zgodnych z zasadzą „minimalizmu”.
Posadzka przemysłowa doskonale będzie się prezentowała w modnych loftach jak również w przestrzeniach w stylu glamour. Zastosowana na bardzo dużej, przestronnej i otwartej powierzchni będzie bardzo praktyczna, przy tym pozostając rozwiązaniem bardzo nowoczesnym.
Zobacz także: Jak dbać o podłogę?
REKLAMA
Nie powinniśmy mieć również obaw przed zastosowaniem tego rodzaju posadzki we wnętrzach klasycznych, bogatych w elementy dekoracyjne – sztukateryjne czy zdobne detale wykończeniowe. Posadzka może być idealnym dopełnieniem bogatego w wyrazie wnętrza, poprzez swoją jednolitość i pozorną surowość uwypukli dekoracyjne detale. Jednolita, czysta płaszczyzna uspokoi i wprowadzi element ładu i harmonii.
Surowość, gładkość, śliskość i jednorodność posadzki przemysłowej doskonale sprawdza się w korelacji z jasnymi i czytelnymi podziałami, w układach prostych form i kształtów. Posadzka przemysłowa doskonale łączy się z drewnem, szkłem czy metalem - jest nie do końca odkrytym materiał przyszłości. Możliwość łączeniu z różnorodnymi materiałami w różnych stylowo wnętrzach daje posadzkom przemysłowym przewagę na innymi materiałami stosowanymi dotychczas.
ARTDESIGN
REKLAMA
REKLAMA