REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co powinieneś wiedzieć o betonowych posadzkach?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jacek Niezgoda
Rozwój nowoczesnych technologii, możliwości wykorzystywania materiałów w warunkach domowych sprawiły, że posadzki przemysłowe, kiedyś stosowane w fabrykach i dużych wnętrzach użyteczności publicznej, z powodzeniem zastępują płytki we wnętrzach, stając się powierzchnią podłóg i ścian.
Rozwój nowoczesnych technologii, możliwości wykorzystywania materiałów w warunkach domowych sprawiły, że posadzki przemysłowe, kiedyś stosowane w fabrykach i dużych wnętrzach użyteczności publicznej, z powodzeniem zastępują płytki we wnętrzach, stając się powierzchnią podłóg i ścian.

REKLAMA

REKLAMA

Rozwój nowoczesnych technologii, możliwości wykorzystywania materiałów w warunkach domowych sprawiły, że posadzki przemysłowe, kiedyś stosowane w fabrykach i dużych wnętrzach użyteczności publicznej, z powodzeniem zastępują płytki we wnętrzach, stając się powierzchnią podłóg i ścian.

Posadzki betonowe poprzez tworzenie dylatacji możemy dzielić na mniejsze obszary, tworząc kompozycje, również kolorystyczne, ale również możemy je zastosować na całej powierzchni wnętrza tworząc jednolita gładką płaszczyznę podłogi.

REKLAMA

Posadzki przemysłowe dzielą się na:

- betonowe,
- cienkowarstwowe,
- żywiczne.

Posadzki przemysłowe żywiczne wykonane na bazie żywic epoksydowych są głównie stosowane we wnętrzach mieszkalnych. Charakteryzują się wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną np. na działanie silnych środków czyszczących, substancji żrących i barwiących, czego nie gwarantują nam klasyczne płytki ceramiczne, a tym bardziej kamień naturalny.

Zobacz także: Jaką podłogę wybrać do domu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Posadzka przemysłowa jest idealne rozwiązanie do pomieszczeń kuchennych i łazienkowych, holi, dużych salonów czy też otwartych przestrzeni łączących ze sobą kilka pomieszczeń o różnych funkcjach gdzie ryzyko zabrudzeń powierzchni jest bardzo duże. Podłoga wykonana na bazie żywic epoksydowych jest gładka, nie pyląca, niezwykle wytrzymała i przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości.

Powierzchnia posadzki może być błyszcząca lub matowa – dzięki zastosowaniu różnych materiałów wykończeniowych. Podłoga zapewnia jednolitą, spójną powierzchnię, a przez swój połysk daje wrażenie bardzo szlachetnej materii. Dodatkową zaletą posadzki przemysłowej jest możliwość barwienia żywicy lub też lakierowania na dowolny kolor powierzchni przed nałożeniem warstwy powierzchniowej.

W naturalnej kolorystyce posadzki betonowej możemy uzyskać różnorodne przejścia – zawirowania tonalne, pokryta bezbarwną żywicą dają wrażenie podłogi kamiennej. Tak wykonana posadzka wygląda surowo, aczkolwiek dzięki powłoce żywicy dającej efekt połysku, sprawia wrażenie szlachetnej. Z pewnością jest idealnym materiałem do wnętrz w stylu high-tech czy też zgodnych z zasadzą „minimalizmu”.

Posadzka przemysłowa doskonale będzie się prezentowała w modnych loftach jak również w przestrzeniach w stylu glamour. Zastosowana na bardzo dużej, przestronnej i otwartej powierzchni będzie bardzo praktyczna, przy tym pozostając rozwiązaniem bardzo nowoczesnym.

Zobacz także: Jak dbać o podłogę?

REKLAMA

Nie powinniśmy mieć również obaw przed zastosowaniem tego rodzaju posadzki we wnętrzach klasycznych, bogatych w elementy dekoracyjne – sztukateryjne czy zdobne detale wykończeniowe. Posadzka może być idealnym dopełnieniem bogatego w wyrazie wnętrza, poprzez swoją jednolitość i pozorną surowość uwypukli dekoracyjne detale. Jednolita, czysta płaszczyzna uspokoi i wprowadzi element ładu i harmonii.

Surowość, gładkość, śliskość i jednorodność posadzki przemysłowej doskonale sprawdza się w korelacji z jasnymi i czytelnymi podziałami, w układach prostych form i kształtów. Posadzka przemysłowa doskonale łączy się z drewnem, szkłem czy metalem - jest nie do końca odkrytym materiał przyszłości. Możliwość łączeniu z różnorodnymi materiałami w różnych stylowo wnętrzach daje posadzkom przemysłowym przewagę na innymi materiałami stosowanymi dotychczas.

ARTDESIGN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA