Ciecze niezamarzające zwane inaczej użytkowymi, stosuje się w nowoczesnych instalacjach do przekazywania ciepła bądź chłodu. Ciecze niezamarzające można wykorzystywać w kolektorach słonecznych, ogrzewaniach wielkopowierzchniowych, sztucznych lodowiskach, instalacjach grzewczych, chłodniczych oraz odzysku ciepła. Z pośród cieczy niezamarzających wyróżniamy różne ich rodzaje, dlatego nietrudno dopasować je do potrzeb.
Kamień to naturalny, piękny i przyjazny człowiekowi materiał do wykańczania wnętrz. Naturalne materiały w aranżacji wnętrz stosowane są od tysiącleci. Kamień często stosuje się jest jako materiał budowlany, rzeźbiarski a także architektoniczny. W ostatnim czasie stał się również popularny w postaci modnych mozaik, płytek i rozet wykonanych z takich materiałów, jak: Marmur, Kwarcyt, Trawertyn, Onyx, Łupek a także Otoczak.
Silikaty to wyroby wapienno-piaskowe (wapienno-krzemowe). Silikaty produkuje się ze składników takich jak: piasek, wapno i woda w proporcjach 9/0,7/0,3. Pod względem promieniotwórczości, silikaty to jedne ze zdrowszych materiałów budowlanych. Podczas produkcji silikatów nie używa się żadnych niebezpiecznych związków, a raz użyty materiał może być powtórnie wykorzystany po jego zmieleniu np. jako gruz pod fundamenty lub jako produkt do kolejnej produkcji.
Cegła dziurawka to rodzaj cegły ceramicznej z drążeniami. Wyróżniamy dwa rodzaje otworów: wozówkowe, najczęściej 2, które przebiegają wzdłuż dłuższego boku cegły, oraz drążenia główkowe – wzdłuż krótszego boku, (których najczęściej jest 3). Wymiary cegły dziurawki są takie same jak cegły pełnej i wynoszą: 250/120/65 mm z tolerancją wykonania wynoszącą +/- 3 mm. Zaletą cegły dziurawki jest jej duża izolacyjność, dlatego też jest bardzo często wykorzystywana do budowy ścian.
PVC (polichlorek winylu, polichloroeten, PCW, PCV) to rodzaj tworzywa sztucznego otrzymywanego w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. PVC ma bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną, jest także odporny na działanie różnych rozpuszczalników. Z PVC produkuje się m.in. wykładziny podłogowe, stolarkę okienną i drzwiową, listwy wykończeniowe, rury, elementy elewacji, folie itp. Wyróżniamy PVC twardy, PVC plastyfikowany, PVC suspensyjny i PVC emulsyjny.
Luksfery, nazywane także pustakami szklanymi to nieduże kształtki służące do wypełniania konstrukcji ścian i stropów. Wyróżniamy luksfery z szkła przezroczystego, kolorowego, gładkie a także o różnej fakturze. Luksfery stosuje się do wznoszenia przeszkleń zarówno w ścianach działowych jak i zewnętrznych. Z pomocą luksferów możemy stworzyć np. ozdobną ściankę działową w łazience, przeszklenie na klatce schodowej lub dodatkowe przeszklenie przy drzwiach lub oknach. Zalety luksferów to przede wszystkim ich duża dekoracyjność. Wykonując przeszklenie z luksferów w ścianie zewnętrznej, o ile nie przekracza ono 10% powierzchni ściany – możemy przybliżyć budynek do granicy działki na odległość mniej niż 4 m. Do wad luksferów możemy zaliczyć słabą izolacje termiczną.