REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ogrodzenie placu zabaw bezpieczne dla dzieci

Ogrodzenie. Fot. Legi
Ogrodzenie. Fot. Legi
Legi Polska

REKLAMA

REKLAMA

Właściwe ogrodzenie placu zabaw dla dzieci powinno być przede wszystkim bezpieczne. Ważne jest też, aby było wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Bezpieczne ogrodzenie placu zabaw to ochrona bawiących się dzieci i całego znajdującego się tam wyposażenia.

Warto pamiętać, że już we wstępnej fazie projektu placu zabaw powinniśmy zastanowić się nad ochroną tego miejsca. Niespodziewanie mogą się na nim pojawić zbłąkane zwierzęta, które mogą stanowić ogromne zagrożenie dla małych dzieci lub osoby nie powołane.

REKLAMA

Według obowiązującego prawa oraz norm lokalnych ogrodzenie wokół placów zabaw powinno mieć wysokość około 1 metra. To optymalne rozwiązanie, które z jednej strony stanowi idealną barierę bezpieczeństwa całego placu, a z drugiej wyznacza granicę naszego małego parku rozrywki. W celu dodatkowej ochrony warto wybrać konstrukcję, której konstrukcja pozbawiona jest ostrych krawędzi i wystających elementów scalających, jak śruby czy nity. Wyeliminuje to niebezpieczeństwo skaleczenia podczas zabawy w pobliżu ogrodzenia.

Zobacz także: Jak zrobić efektowne ogrodzenie?

Dobrze, aby także powierzchnia paneli oraz słupków ogrodzeniowych była gładka. Można kupić np. ogrodzenia wykonane w technologii ocynku ogniowego oraz malowane proszkowo. Ta metoda zabezpieczenia stalowej konstrukcji pozwala uchronić ją też przed destrukcyjnym wpływem deszczu, śniegu czy mrozu. Z jednej strony solidność i trwałość, z drugiej zaś spora oszczędność w braku uciążliwej corocznej konserwacji.

Zobacz także: Ogrodzenie: panelowe lub z siatki powlekanej

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Ażurowe panele to rozwiązanie, które można dostosować do każdego typu podłoża, tak by całość wyglądała schludnie i bez problemu mogła się wkomponować w architekturę całego otoczenia. Grubość oczek w panelach powinna być tak dobrana, aby zminimalizować niebezpieczeństwo np. włożenia ręki lub nogi przez dziecko w otwory w ogrodzeniu.

Nie zapominajmy także o bramkach wejściowych. Muszą one spełniać określone normy bezpieczeństwa. Według zaleceń powinny mieć szerokość co najmniej 1 metra, tak aby umożliwić swobodne wejście, jak i wyjście z obiektu. Doskonale nadają się do tego bramki wahadłowe. Mogą otwierać się w dwóch kierunkach poprzez pchnięcie, ponieważ nie zawierają klamki. Odpowiednio dopracowana konstrukcja skutecznie blokuje dostęp błąkającym się zwierzakom, które niejednokrotnie mogłyby stanowić zagrożenie dla naszych dzieci, jak i zanieczyścić np. piaskownicę. Ważne też, że wbudowany mechanizm samoczynnie zamyka skrzydło bramki, utrzymując ją w idealnej linii razem z ogrodzeniem.

Jeżeli chcemy, aby miejsce, na którym spędzamy z naszymi dziećmi czas było dobrze zabezpieczone to zainwestujmy w odpowiednie ogrodzenie. Zapewni im to doskonałą ochronę, jak również zapobiegnie osiedlowemu wandalizmowi.

Zobacz także: Jak wymurować ogrodzenie z cegły klinkierowej?

Źródło: Legi

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA