REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaprojektować profesjonalne ogrodzenie?

Subskrybuj nas na Youtube
Brama wjazdowa przesuwna Wiśniowski z automatyką ukrytą w słupku zakończonym charakterystyczną lampą ostrzegawczą w kształcie „piramidki”. Fot. Wiśniowski
Brama wjazdowa przesuwna Wiśniowski z automatyką ukrytą w słupku zakończonym charakterystyczną lampą ostrzegawczą w kształcie „piramidki”. Fot. Wiśniowski

REKLAMA

REKLAMA

Aby czuć się w swoim domu w pełni bezpiecznie, należy zadbać o całe jego otoczenie. Gwarancję bezpieczeństwa zapewni nam profesjonalnie zaprojektowane ogrodzenie, które dodatkowo ozdobi działkę.

Ogrodzenie nie jest już tylko granicą działki i barierą dostępu dla nieproszonych gości. Wygląd posesji świadczy o nas samych, dlatego coraz więcej właścicieli domów rezygnuje z tymczasowych, tanich rozwiązań na rzecz stabilnych konstrukcji ze stali i bram automatycznych. Warto stawiać na sprawdzonych producentów oferujących kompleksowe rozwiązania, z których można skonstruować model idealnie dopasowany do charakteru otoczenia i indywidualnych preferencji użytkowników. Zaoszczędzamy w ten sposób czas na poszukiwania, pewność wysokiej jakości oraz jednolity, estetyczny wygląd ogrodzenia.

REKLAMA

Zobacz także: Jaką rolę w budynku odgrywa brama garażowa?

Projekt otoczenia domu

Przystępując do projektowania otoczenia domu, starannie dobieramy roślinność i planujemy małą architekturę ogrodową. Najlepiej, jeśli architektura budynku i ogrodu współgrają ze sobą, tworząc estetyczną harmonię. To samo dotyczy ogrodzenia posesji, które przyciąga uwagę jako pierwsze. Spójność wizualna wszystkich elementów ogrodzenia, a także jego nawiązanie do charakteru domu i ogrodu to warunek decydujący o prestiżowym charakterze całości. Producenci posiadają w ofercie cztery grupy stylistyczne segmentów, furtek i bram z wysokiej jakości stali, które spełniają nawet największe wymagania zarówno pod względem trwałości i estetyki. Pierwszy charakteryzuje ekskluzywna, wyrafinowana forma wzornicza. Pełne stalowe pręty o wymiarach 14x14 mm zostały zwieńczone estetycznymi płaskownikami, co nadaje konstrukcji finezyjny wygląd. Bogato zdobione ogrodzenie będzie się świetnie komponować z budynkami o klasycznej architekturze. Właściciele budynków o nowoczesnej architekturze docenią drugi system będący umiejętnym połączeniem prostych kształtów ze stylowymi, starannie dobranymi motywami wzorniczymi. Kolejny model cechuje się formalną elegancją, która współgra z każdym otoczeniem. Najwyższe wymagania pod względem jakości i trwałości spełnia ostatni system, wyprodukowany z wysokiej jakości aluminium. Solidna i lekka konstrukcja cechuje się wysokim poziomem wykończenia, bez widocznych elementów łączących. Możliwe są również różne wersje wykonania ogrodzenia: proste, wypukłe lub wklęsłe. Specjaliści doradzą odpowiednie rozwiązanie każdemu klientowi za pomocą profesjonalnego programu.

Zobacz także: Jakie ogrodzenie wybrać


– Długość segmentów, motywy zdobnicze, kolorystyka czy sposób posadowienia konstrukcji to kwestie całkowicie indywidualne, od których zależy ostateczny wygląd naszej posesji, a które ciężko sobie wyobrazić nawet patrząc na gotowe elementy. Program pomaga podjąć właściwą decyzję i uniknąć niepotrzebnych rozczarowań czy kosztownych przeróbek – mówi Grzegorz Mruk, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Murowanie klinkierowego ogrodzenia. Przewodnik, krok po kroku

Estetyka i wysoka jakość

REKLAMA

Brama wjazdowa z napędem, oprócz podwyższonego standardu użytkowania, nadaje posesji prestiżowy, nowoczesny charakter. Najlepiej, jeśli brama i automat pochodzą od jednego producenta. Uzyskujemy wtedy gwarancję na całość urządzenia, opatrzonego atestem CE, zgodnie z wymaganiami nowej normy europejskiej EN 13241–1. Niektóre automaty zostały dyskretnie schowane wewnątrz słupka, dzięki czemu są zupełnie niewidoczne i chronione przed dostępem niepowołanych osób. Samonośne skrzydło bramy porusza się kilka centymetrów nad ziemią, dzięki czemu znika ryzyko jego zablokowania przez warstwę spadających liści lub śniegu. Szczegółowo przemyślane rozwiązanie gwarantuje niczym niezakłóconą pracę i bezpieczeństwo użytkowania. Zamontowany na słupku chwytak zapewnia łagodny i pewny dojazd skrzydła, natomiast listwa zderzakowa zamontowana na krawędzi skrzydła chroni przed uszkodzeniem bramy i pojazdu w sytuacji przypadkowego zderzenia. Istnieje również możliwość doposażenia bramy w system fotokomórek, które automatycznie rozwierają bramę w momencie pojawienia się przeszkody na podjeździe.

Inteligentne rozwiązania to odpowiedź na trend modernizacji budynków w kierunku bardziej zaawansowanych. W ogrodzenia coraz częściej montowane są domofony, kamery, czujniki ruchu, które podnoszą nasze poczucie bezpieczeństwa i w pewny sposób chronią nasze mienie. Mamy coraz większe wymagania, dlatego warto zadbać, aby otaczające nas zaawansowane urządzenia działały w sposób bezawaryjny i bezpieczny.

– Projektując ogrodzenie, należy mieć na względzie nie tylko estetykę i funkcjonalność rozwiązań – to pierwsza bariera chroniąca naszą posesję przed niepowołanymi gośćmi, dlatego jako całość powinno być jak najlepszej jakości. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie automatyki, fotokomórek czy wideodomofonu, pamiętajmy, że tworzą one kompletny system, który w całości powinien posiadać europejski atest CE gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkowania mówi Grzegorz Mruk, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

Zobacz także: Montaż inteligentnych instalacji w domu jednorodzinnym, krok po kroku

Źródło: materiały prasowe

Nawet najtrudniejszy typ ogrodzenia można szybko zaprojektować w programie AW Expert. Fot. WIŚNIOWSKI
Brama przesuwna w systemie LUX z automatyką ukrytą w słupku – opatentowane rozwiązanie firmy Wiśniowski. Fot. Wiśniowski
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA